Mi értelme élnem?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam eddig, hogy sokat voltam boldog életemben, de kezdem úgy érezni, hogy csak magamnak meséltem be. Semmi okom nincs és nem is volt soha, hogy boldog lehessek.

2 éves koromban már meghalt húgom, rengeteget voltam beteg, bántottak oviban mert vékony voltam, nem volt egy barátom sem. 7 évesen zaklatott egy idős "férfi" rokonom, amit azóta nem tudtam egy barátomnak sem elmondani, mert annyira felszínes barátságok, nincs ember akiben megbízhatnék. Egész általános iskolában engem piszkált mindenki, mert én vékony vagyok. Aztán egész középiskolában azzal zaklattak, hogy vékony vagyok és csúnya. Többször meg is vertek, körbe álltak tízen cigányok, és még a tanárok sem segítettek nekem. A "barátaim" most engem gyűlölnek, mert elmondtam az egyikük barátnőjének, hogy megcsalja a barátja. Pedig én csak a lányt akartam segíteni abban, hogy jól döntsön. Mindig ez történik velem, csak jót akarok, és minden rossz lesz. Igazi barátnőm is csak egy volt, vele vesztettem el, de kiderült, hogy nem is élvezte egyszer sem, és azóta egyáltalán nem tetszett egy lány sem. Soha nem leszek már így képes szerelemre, vagy testiségre, de igazából nem érdekes, mert úgy sem szeretett soha senki. Mi értelme így az életemnek?



2011. nov. 30. 14:51
 1/4 A kérdező kommentje:
:(:(:( Tényleg semmi.
2011. nov. 30. 15:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Értelme ettől függetlenül azért biztos van az életednek... Ebből a rövid összefoglalóból nem derült ki minden rólad, mondhatni csak az, hogy "vékony és csúnya" vagy. Kicsit tekinthetnél pozitívabban a dolgokra, próbálj megváltozni, ha nem szereted így magadat, vagy egyáltalán tisztázd le magadban az önképedet. Így nem hiszem hogy sokan fognak tudni segíteni...
2011. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A siker elkényelmesít, de a kudarc megtanít megbocsátani, és megmutatja, hogy kik és mennyire fontosak az életünkben.


A múltat tudni kell lezárni. Ami megtörtént visszafordítani már nem tudod. Amin változtathatsz az a jövőd. Nagyon ritka az, amikor az életben egy probléma magától megoldódik. Az a szerencse, hogy minden eszközünk meg van hozzá, hogy változtassunk sorsunkon.


A te esetedben a baj a felfogásoddal van. Amit írtál, abból kiderül, hogy mindig a hibásokat keresed, okokat keresel, amin szomorkodhatsz. Vannak, voltak és lesznek az életben kudarcok, rossz dolgok. A kérdés csak az, hogy ha jön egy hullám elsüllyedsz, vagy inkább meglovagolod.


Próbáld meg a pozitívumokat is meglátni. Ha a barátaid ilyenek, akkor jó, hogy kiderült ez róluk, legalább tudod hányadán álltok. Ha a barátnőd nem élvezte az együttlétet, akkor az érzelmei se voltak tiszták, akkor pedig jó, hogy szakítottatok.


Ha nem vagy elégedett az életeddel, változtass. Ha csúnyának érzed magad, kezdj el sportolni, úszni, futni, akármit, vagy vegyél új ruhát, próbáld kialakítani a stílusodat.

2011. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. nov. 30. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!