Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az élet értelme. Az MICSODA?! :/

Az élet értelme. Az MICSODA?! :/

Figyelt kérdés
Mi az élet fene nagy értelme??? Indoklással kérem szépen...
2011. nov. 30. 23:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Az élet értelme nem határozható meg általánosan, hanem csak személyre szabottan.

Neked kell eljutnod a felismeréséig, ha más mondja meg neked, akkor nem lesz számodra hiteles. Ez van.

2011. dec. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én speciel nem látom, nekem mi értelme :/ Valahogy nem jövök rá :(
2011. dec. 1. 00:23
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Rá fogsz.
2011. dec. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

számomra az lenne az élet értelme ha végre boldog lennék. akkor érezném igazán hogy 'élek' és van miért élnem.

sajnos ezt még nem sikerült elérnem... :/

2011. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem valakit szeretni, nincs jobb ha van valakit megcsókolnod, megölelned, és nincs rosszabb annál ha nincs.
2011. dec. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

élet értelme a buli,a szórakozás,az ökörködés. Semmi komolyság soha a büdös életbe nem lesz bennem,ha így halok meg ám legyen.

25/f

2011. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi az élet értelme?

„A DARWINISTÁK SZERINT A SZERVES ÉLETET ELÉGSÉGES A TERMÉSZETES KIVÁLASZTÓDÁSSAL MAGYARÁZNI. MÉGIS JÓZAN KÖVETKEZTETÉSNEK TŰNIK, HOGY HA EGY SZERVEZET A NAGYOBB FOKÚ ÖSSZETETTSÉG, A TUDATOS LÉT ÉS AZ INTELLIGENCIA FELÉ HALAD, AKKOR EZ AZÉRT VAN, MERT VÁGYIK AZOKRA A TULAJDONSÁGOKRA” (DYLAN THOMAS [1914—1953], WALESI ÍRÓ ÉS KÖLTŐ).

NEM új dolog az élet értelmét kutatni. Valamennyi földi teremtmény közül csak az ember elmélkedik az élet célján.

Az ember képes elmélkedni a múlton, képes a jövőbe tekinteni, tervezni a jövőre, sőt erős vágyat érezni arra, hogy tevékeny részese legyen annak. Továbbá csalódottá válhat, ha rövid életidejének tünékeny volta miatt nem képes megvalósítani a jövőről szőtt álmait.

Viktor Frankl pszichiáter ezt írta: „Az élet értelmének megtalálása a legfőbb motivációs erő az ember életében . . . Megkockáztatom azt a kijelentést, hogy nincs a világon még egy olyan erő, mely ilyen hatásosan segítene túlélni akár a legrosszabb körülményeket is, mint az, ha valaki tudja, hogy van értelme az életének.”

Már az ókori embereket is foglalkoztatta az a szükségérzet, hogy életüknek értelmét leljék. Forgassuk vissza a történelem kerekét háromezer évvel, Izráel királyságának Salamon uralkodása alatti idejéhez.

Salamon király a bibliai Prédikátor könyvének megírása által tudatja az olvasóival, mire jutott abbeli kísérletében, hogy fényt derítsen az élet céljára. Ez a kísérlet arra irányult, hogy megragadja az élet élvezetére nyíló olyan alkalmakat, amelyek az ókori kelet egyik jellegzetes királyának megadattak. A 2. fejezet 2–11. versében olyan gyönyörökkel teljes életet ecsetel, melyet ma nem könnyű magunk elé képzelni. Salamon mindent kipróbált, amit az élet a gazdagság és a testi gyönyör területén felkínált. Hogyan vont mérleget azt illetően, hogy mennyire tartalmasak az ilyen törekvések? Válaszának meg kell ingatnia az önhitt személyeket.

Visszatekintve ezekre a dolgokra, gyakran kedvezőtlen ítéletet mondott róluk. Hiábavalóságok voltak; az idő tékozlása. Ezt írta: „tekinték minden dolgaimra, melyeket cselekedtek vala az én kezeim, és az én munkámra, mit fáradsággal végeztem vala; és ímé, az mind hiábavalóság és a léleknek gyötrelme, és nincsen annak semmi haszna a nap alatt!” (Prédikátor 2:12).

Végkövetkeztetése az volt, hogy a földi gyönyörök legjobb esetben is csak időleges gyönyörök. Még az emberi bölcsesség sem képes kiemelni minket az élettel járó fájdalomból és aggodalomból.

Feltárul az élet értelme

Salamonnak az a meglátása, hogy az élet értelme elválaszthatatlan az egészséges istenfélelemtől, ismételten megerősítést nyert Krisztus által. Isten szavát idézve Jézus ezt mondta: „Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, a mely Istennek szájából származik” (Máté 4:4; 5Mózes 8:3). Valóban, ahhoz, hogy egy személy élete teljességre jusson, nem hagyhatóak figyelmen kívül a dolgok szellemi oldalai. Jézus később azt mondta magáról: „Az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, a ki elküldött engem, és az ő dolgát elvégezzem” (János 4:34). Az, hogy engedelmesen szolgálta égi Atyját, az öröm és a megelégedettség forrása volt. Táplálta őt. Célt adott életének.

Következésképpen, felszínre hozhatja valaki Isten nélkül az életében rejlő valamennyi lehetőséget? Nem. Érdekes módon Arnold Toynbee történész egyszer ezt írta: „Egy magasabb rendű vallás valódi célja a lényeges szellemi tanácsok és igazságok kisugárzása annyi lélekbe, amennyit képes elérni annak érdekében, hogy a lelkek mindegyike képes legyen beteljesíteni az emberiség valódi célját. Az emberiség valódi célja Isten dicsőítése, és hogy örvendjen neki örökké.” Malakiás próféta így fejezte ki Isten nézetét: „meglátjátok, hogy különbség van az igaz és a gonosz között, az Isten szolgája között és a között, a ki nem szolgálja őt” (Malakiás 3:18).

2011. dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ez lehet hogy hülyeség és téll bocs. sztem hogy a temetésedre minél többen jöjjenek el mert akkor szeretnek ismernek meg minden. om ez világos?
2011. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönet az eddigi válaszokért :)Nagyon érdekesek.

"sztem hogy a temetésedre minél többen jöjjenek el mert akkor szeretnek ismernek meg minden. om ez világos?" Igen, világos ;)

2011. dec. 1. 19:15
 10/15 anonim ***** válasza:
legalább így jó ember lehetek, és végre normális kérdés normális válaszokkal
2011. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!