Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezeljek konfliktushely...

Hogyan kezeljek konfliktushelyzeteket?

Figyelt kérdés

30/F, 187cm, 82kg. Átlagos testalkatú vagyok, huszonévesen kondiztam, de semmi extra, mostanában bringázom, futok, otthoni gépen kondizom, zsákolok.

Néha konflikusba keveredem, de igyekszem szóban rendezni, de sztem meglátszik rajtam, h bedurran az agyam és legszívesebben beleverdesnék a fejébe a tagnak.

Itt jön a probléma: olyan ideg leszek hamar, h érzésem szerint ez a dolog rovására megy. Kb. 8 éve verekedtem utoljára, de épphogy megúsztam, mert a srácot csúnyán össze sikerült vernem. Ő talált meg magának, már nem is emlékszem, mi történt pontosan, eldurrant az agyam és csak ütöttem és ütöttem..

Mostanában azt veszem észre magamon, h nem is akarom megütni igazán a palit, nehogy baj legyen vagy éppen nagy idegességem miatt még elbaxom a boxot és engem csattntanak le.

Legjobb lenne verbálisan letudni, de csak én érzem úgy, h ez egyre kevésbé megy?

A nyáron is megtalált egy jaszkari fax az orvosinál, mert mertem szólni, h elhagyott vmit (eldobta a csokipaírt, amikor kb. 6 lépésre volt a kuka), erre beleállt a fejembe, hogy mivan, mivan??! Én próbáltam normálisan beszélni, de beremegtem, és nem tudtam jobbat, mint hogy befejeljek neki, ami olyan jól sikerült, h a helyszínen véradás lett belőle.

Tiszta ideg voltam, ott ordítozott a csaja, azt hittem egy pillanatig, őt is lecsavarom, de inkább feldobtam a kapucnit és elsiettem.

Én fax, mi?

Picit hosszú lett, tudom..


2011. dec. 2. 18:29
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:

neked egy kiadós verés kéne szerintem,ez a viselkedés változna ha egyszer valaki szépen hülyére pofozna,utána mindjárt tudnád hogy hogy kezeld a helyzetet.


ez az én véleményem.

2011. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, az megvolt gyerekkoromban.

Inkább az érdekelne, h ennyi idősen érdemes-e elkezdenem vmilyen küzdősportot, ahol a fizikai mellett a mentális rész is fejlődne s ha igen, milyet?

5-6 éve kempoztam kb. fél évet, de nem tetszett, egyrészt mocskos fárasztó volt, másrészt 10-15 évesekkel volt tele, meg 2-3 bitang barna és fekete övessel, akik szétrúgtak..

2011. dec. 2. 18:54
 3/13 A kérdező kommentje:
De mégis: miben segítene, ha kockára vernének? Sztem csak feldühítene és a következő helyzetben addig sem várnék, mint eddig..
2011. dec. 2. 18:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tai Chi!

Tudom most ez igen hülyén hangzik de nem vicc!!!

Az agresszív embereknek is ezt szokták ajánlani a pszichológusok, valamint sok harcművész és küzdősportoló is jár tai chi foglalkozásokra, mert lenyugszik tőle és jobban tudnak összpontosítani. A tai chi lényegében nem más mint mozgó meditáció. Amúgy a tai chi is harcművészet, lágy kung-funak is szokták hívni, bunyózni ugyan nem tanulsz meg (Bár ez sem igaz teljesen, mert 10-15 év után alapszinten lehet alkalmazni akár önvédelemre is.)


Te nagyon ideges típus vagy, a tai chi-nak van stresszoldó hatása, levezeti a feszültséget, ezért csinálják kiegészítésképpen a küzdősportolók is, nem csak a nyugdíjasok.

2011. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
19.06, ez jól hangzik, érdemes lenne megpróbálnom, de egyenlőre utánanézek, mi is ez, mert ugyan hallottam felőle, de semmi több.
2011. dec. 2. 19:12
 6/13 anonim ***** válasza:

19:06-os válaszoló vagyok!

http://www.youtube.com/watch?v=dwNXaQwjEr4

http://www.youtube.com/watch?v=QSqfKRJotW4


Ilyen a tai chi, gondolom most unalmas nézni ezeket a videókat, de ha csinálod akkor nem unalmas ám! Bár főként nyugdíjasok járnak tai chi-zni.

Amúgy igen sok idő után lehet harcra is alkalmazni a tai chit. Íme erre is 2 videó, példaként:

http://www.youtube.com/watch?v=x_luDzL03vw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6NagW6BImF8&feature=fvwp&NR=1


Egyébként a shaolin kung-fu szerves része a tai chi. Akik shaolin kung-fu edzésre járnak azok tai chiznak is, mert a shaolin kung-fus formagyakorlatok lényegében tai chi gyakorlatok is.

2011. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A nyári eset nem volt verekedés, csak egy fejelés, de hagyjuk is ezt, nem lényeg..
2011. dec. 2. 20:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Az előttem író válaszolónak igaza van!

A Tai-chi az tényleg jó és megnyugtatja az elmét!


Egyébként az Aikido és a Capoeira is igen jó erre a célra.


Az aikido lényegében olyan mint a judo, csak ez nem sport, nincsenek belőle versenyek, se szabályok ugyanis harcművészet, lehet benne ütni is. Önvédelemre is jó, de minimum 5-6 év kell hozzá (Na meg jó mester is), hogy utcán működjön, ugyanis nem egyszerű megérteni a működését. Viszont, arra jó amire kell, az aikido az nem csak önvédelmet tanít, hanem személyiséget is fejleszt, valamint ebbe is vannak lassú meditációs jellegű forma és légző gyakorlatok. Nem agresszív támadó harcművészet, hanem védekező, az ellenfél energiáját használod fel a támadó ellen, a Te hasznodra és az ellenfél kárára. Ettől függetlenül hatékony és megnyugszik tőle az ember, kifinomultabb leszel.


A capoeira az ugyan lényegesen színesebb és aktívabb mozgásforma mint az aikido. (Bár önvédelemre nem igazán jó, maximum 10-15 év után, akkor is csak akkor ha kitartóan, fanatikusan és elszántan űzöd, de akkor nagyon hatékonyan működik! Viszont 2-3 év alatt is meglehet tanulni pár 2-3 hasznos lábsöprést és rúgást)

A capoeira egy táncos harcművészet, igen fárasztó egy ilyen edzés, de egy capoeira edzés a vidámságról és a mozgás öröméről szól, megy az éneklés, tapsolás a hangszeres zenélés és a mozgás, nagyon jó a hangulat, szintén jó stresszoldó. Az ember ilyen edzésen felszabadult lesz és lenyugszik, jobb kedve lesz. Bár igen fárasztó!


De az tény, hogy a Tai Chi is igen jó! Én is gondolkodtam már rajta, hogy kipróbálom a tai chi-t.


(Amúgy régen aikidóztam 4 évig és capoeiráztam 2 évig)

2011. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Wing Tsun? Esetleg Muay Thai? Vagy ezeket fiatalabb korban érdemes kezdeni?
2011. dec. 2. 20:38
 10/13 anonim ***** válasza:

A wing Tsun-ban és a Muay Thai-ban nincs semmi filozófiai háttér, magyarán mondva nem törődnek a mentális résszel. Ráadásul mind a kettő agresszív stílus, ettől csak még agresszívebb lennél, csak romlana a helyzeted. Ja és még valami, írtad, hogy kempóztál régebben. Na most a kempo az keményebb és sokoldalúbb mint a muay thai. (Ezt onnan tudom, hogy bátyám kempózott 3 évet és muay thai-t nyomott 2 évig, és ő azt mondta, hogy a kempo durvább és jobb, mint a thai box)


A Te esetedben viszont lágyabb dolgok kellenek, ahhoz, hogy megnyugodj és tudd kezelni az agressziódat.

Szóval az ilyen kemény és támadó stílusok szerintem csak ártanának neked, romlana a helyzet.

2011. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!