Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezeljek konfliktushely...

Hogyan kezeljek konfliktushelyzeteket?

Figyelt kérdés

30/F, 187cm, 82kg. Átlagos testalkatú vagyok, huszonévesen kondiztam, de semmi extra, mostanában bringázom, futok, otthoni gépen kondizom, zsákolok.

Néha konflikusba keveredem, de igyekszem szóban rendezni, de sztem meglátszik rajtam, h bedurran az agyam és legszívesebben beleverdesnék a fejébe a tagnak.

Itt jön a probléma: olyan ideg leszek hamar, h érzésem szerint ez a dolog rovására megy. Kb. 8 éve verekedtem utoljára, de épphogy megúsztam, mert a srácot csúnyán össze sikerült vernem. Ő talált meg magának, már nem is emlékszem, mi történt pontosan, eldurrant az agyam és csak ütöttem és ütöttem..

Mostanában azt veszem észre magamon, h nem is akarom megütni igazán a palit, nehogy baj legyen vagy éppen nagy idegességem miatt még elbaxom a boxot és engem csattntanak le.

Legjobb lenne verbálisan letudni, de csak én érzem úgy, h ez egyre kevésbé megy?

A nyáron is megtalált egy jaszkari fax az orvosinál, mert mertem szólni, h elhagyott vmit (eldobta a csokipaírt, amikor kb. 6 lépésre volt a kuka), erre beleállt a fejembe, hogy mivan, mivan??! Én próbáltam normálisan beszélni, de beremegtem, és nem tudtam jobbat, mint hogy befejeljek neki, ami olyan jól sikerült, h a helyszínen véradás lett belőle.

Tiszta ideg voltam, ott ordítozott a csaja, azt hittem egy pillanatig, őt is lecsavarom, de inkább feldobtam a kapucnit és elsiettem.

Én fax, mi?

Picit hosszú lett, tudom..


2011. dec. 2. 18:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

És egyébként igen a thai boxot korábban kellett volna elkezdeni. Mert a thai box az sport (küzdősport), ráadásul verseny sport 30 évesen már késő. Gondolom nyilván nem az a célod, hogy thai box versenyző legyél, de 30 évesen akkor sem a legjobb.


A capoeira az aikido és a tai chi viszont nem sport, hanem harcművészet. A harcművészetek nincsenek korhoz kötve és bármikor ellehet kezdeni és bármeddig lehet fojtatni. 80 éves profi aktív ökölvívók, birkózók, thai boxolók, kick-boxolók, K1 harcosok nincsenek. Viszont vannak 80 éves aikido és tai chi mesterek akik igen kemények és aktívan tanítanak és jók még a harcban is. A capoeira-t már ugyan nem lehet 80 évesen művelni, de 60 évesen még lehet. láttam már 60 éves brazil mestert aki capoeira szemináriumot tartott, edzéseket is, szaltókat ugyan már nem csinált, de villámgyorsan tudott rúgni és marha erőset.

2011. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vmit elkezdek, mert nem keresem a bajt, néha mégis megtalál s akkor jól jöhet még, így vagy úgy.
2011. dec. 2. 21:18
 13/13 anonim ***** válasza:

Igazuk van a tegnapi válaszolóknak! Olvastam a kérdést részletesen. Neked tényleg az a bajod, hogy hirtelen haragú vagy és nem tudod kontrollálni az agressziódat. A thai boxot azt felejtsd el sürgősen!

Tai Chi vagy Aikido, esetleg shaolin kung-fu.

2011. dec. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!