Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság óriási lehetőség?

Az öngyilkosság óriási lehetőség?

Figyelt kérdés

Jómagam megértem már néhány nyarat.33 vagyok.Évek óta foglalkozom az öngyilkossággal.Ez akkor kezdődött mikor eljutottam én is,hogy megfordult a fejembe-végzek magammal.

Valahogy mégsem tettem.

Sokat kutattam a dolog iránt és rájöttem,hogy az öngyilkosság egy nagy lehetőség.Persze rosszul is sülhet el és nem biztos hogy letárgikus állapotba kell elvégezni.

Arra is rájöttem,hogy az emberek töbsége megtenné,de nem meri.

Senkit se biztatok rá,de senkit sem beszélnék le róla.

A lényeg,hogy félelem nélkül tegyük meg és hatalmunk lesz fölötte.

Sokat irhatnék még erről-lehet könyvet kéne írnom róla.

Van itt,aki még esetleg így is megközelíti ezt a témát?


2011. dec. 6. 14:02
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Van mikor a halál jobb megoldás...
2011. dec. 6. 14:03
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell sokáig várni, és megérkeznek azok a válaszok, amik szerint gyávaság az öngyilkosság. Mindig ez van.

Kérdező, te nem gondolod komolyan, ha évek óta csak fontolgatod. Írj könyvet, aztán még több könyvet, egészen 90 éves korodig.

2011. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te nem gondolod komolyan, ha évek óta csak fontolgatod"


Én nem azt mondom,hogy folyamatosan fontolgatom,hanem hogy egyszer én is eljutottam eme állapot küszöbére és azért érdekel a téma!

2011. dec. 6. 14:14
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha eltűnik a félelem, akkor már nincs is miért megtenni, nem? Azt a sok energiát konstruktívan is lehetne használni.
2011. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

"Ha eltűnik a félelem, akkor már nincs is miért megtenni, nem? Azt a sok energiát konstruktívan is lehetne használni."


Nem biztos,hogy nincs miért.Ez is lehet egy tapasztalat.Ez is az ember hatalmához tartozik csak ijesztgették mindig,hogy utána rossz élménye lesz.De ez csak az egyén állapotától függ.Éppen ezért használja mindenki menekülésnek,holott kutatásnak is használhatnák,megfelelő meditativ állapotban pl.

2011. dec. 6. 14:28
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Visszafordíthatatlan, egyszeri tapasztalatot nem érdemes szerezni.

Tudod, a szabadesés jó dolog, amíg a hátadon van az ejtőernyő, amit kellő időben kinyithatsz.

2011. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Honnan tudod,hogy visszafordíthatatlan?Lehet mi most csak ennyit tudunk róla
2011. dec. 6. 14:59
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt már hogy gondolkoztam ezen, és néha tökre beleéltem magam, és akkor meg baromi jó érzés volt, meleg meg minden kb. csak ilyen "ááááhhh de jóóó" érzéssel feküdtem, és nem is mozdultam.


Szóval minél inkább megakarnám csinálni annál jobban feltölt energiával, ami meg úgyis visszatart. Igazából nem is rossz amúgy, ha beletudod élni magad, biztonság érzetet ad?.

2011. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

ma 15:21


Pontosan!Ezek az érzések előfordulnak...

2011. dec. 6. 15:36
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

Olvastad ezt a könyvet:

[link]

Majd elolvasható a tibeti halottaskönyv is.

Utána nem fogsz írni ilyen hülyeséget.

Minden ölés negatív karmát okoz, a saját magad megölése is, amit nem törölhetsz csak úgy ki. Ha félelem nélkül teszed, csak egy fokkal jobb, mert sokat számít az újraszületés szempontjából, hogy milyen tudatállapotban ér a halál.

A halál valóban egy lehetőség, de nem kifejezetten az öngyilkosok számára.

2011. dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!