Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van úgy túlértékelve a...

Miért van úgy túlértékelve a barátság?

Figyelt kérdés

Sokan annyira ragaszkodnak hozzá hogy legyenek barátaik, mintha az életük múlna rajta. Szerintem akinek jó a kapcsolata testvérével, szüleivel, párjával, egyéb rokonokkal, nem biztos hogy olyan nagy hiányt szenved, ha nincs, vagy csak kevés barátja van. Nekem úgymond laza barátságaim vannak, egyiknek sem én vagyok a "legjobb", véletlenszerűen, ritkán találkozunk. De nekem így jó, mert nem kell minden napomról beszámolni, és görcsösen akarni a találkozást. Volt egy kolléganőm, akin azt veszem észre, hogy azért keres, mert "gyűjti", a barátnőket, amúgy nem sok mondanivalónk van egymásnak. De van pár ember, akivel szívesen beszélgetek, ha találkozunk, és ezzel be is érem. Mindennapi társasági életem része a párom, testvéreim és ez bőven elég.

Szóval a lényeg hogy szerintem sokszor itt-ott túlságosan fontosnak állítják be a barátságot, így sokan rosszul érzik magukat, ha nincs nekik elég barátjuk, vagy egyik sem az a "sülve-főve" vagy "együtt nőttünk fel" kapcsolat.


2009. máj. 15. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha minden szükebb /családi és rokoni/ és kissé tágabb /kollegális, szomszédi, stb./kapcsolatod rendben van, nem olyan fontos szerintem se az un. "sülve-főve" barátság.. Én is mellőzöm az ilyesmit. Egyébként épp most koppantam egy "igaz" barát kapcsán. Beengedtem a Vaterára, ahol heteken át kalózkodott az én nevem alatt. /őt már korábban kizárták/ Jól megbüntettek és nagy nehezen elküldte a büntetés 1/3-át... Ezzel aztán be is fejeztük. Még annyira sem érdemesítem, hogy átbeszéljük. Ennyit bírt ez a barátság, nem többet.
2009. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

NEm értek veled egyet.Én kevesebb lennék, ha nem lenne nekem az a barátság ami már 25 éve tart köztünk. Nem azt mondom, hogy az életem múlna rajta, de sokkal szegényebb lenne az életem.

Régebben feltett itt egy kérdést egy lány, hogy nem talál igazi barátnőt. Erre egy begyepesedett nő beírta ide, hogy minek az, nem kell az ilyen barátság, neki a legjobb barátja a férje stb... ja igen, csak akkor nem kell sírni, ha a férje dobbant mellőle, és nem lesz kivel megbeszélnie a problémáit. NEm is értem, hogy lehet igazi barátok nélkül élni...Akinek nincs , annak fogalma sincs milyen mikor valakire mindig számíthatsz, valaki aki mindig segít, és sír veled ha kell. És most nem a szerelmedre gondolok. Szerelmek jönnek mennek... a barátság marad. Ha igazi. A családdal testvérekkel jóban lenni megint más. Az megint nem olyan mint a barátság. Na mindegy , ki mit mondd, a barátság nem pótolható. Sajnálom, ha valaki nem így gondolja, és rosszak a tapasztalati.

2009. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Már nem vagyok fiatal,de az a tapasztalatom,hogy a legtöbben éppen a legjobbnak tartott barátban csalódtak.

Aki igényli,annak legyen barátja,de gondolja meg,hogy mit mesél el neki,nehogy később megbánja.Ha jó a kapcsolatod a hozzátartozóiddal,azok többet tudnak segíteni,ha problémád van,mint egy kívülálló barát.

Ez egyébként mindenkinek magánügye.

2009. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem a barát van tulértékelve hanem a hiánya.

Ha vkinek nincs és nem is hiányzik neki az is jo ha vkinek van és ugy jo neki az is jo

De ha valakinek hiányzik egy barát és nincs ,az miért baj?

2009. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Én sem értek veled egyet, az igaz barát az szinte a Te lelked, hozzá van épülve, szinte egy közös lelketek van. Bármiről beszélgethetsz vele, mindig megpróbál segíteni, és együtt érez veled, és mindig segít ha szükséged van rá. És nagyon jó vele találkozni, és várod hogy találkozz és beszélgess vele mindenről. Szerintem , vagy legalábbis nekem ez nélkülözhetetlen, velem már nem is tudom mi lenne a legeslegjobb imádott barátnőm nélkül.
2009. máj. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem a barátságot nagyon nehéz túlértékelni, sőt, én nem is tudom.Nincs fontosabb egy igaz barátnál, akivel bármit megbeszélhetsz, együtt nevethettek, sírhattok, vagy egyszerűen csak ülhettek egymás mellett, és az is nagyon sokat ad.Szerintem nincs annál rosszabb, ha valakinek nincs egy olyan "kortársa" akivel mindent megbeszélhet. Nagyon fontos a jó szülő-gyerek kapcsolat, de az nem ugyanaz.Aki szerint ez nem így van, annak talán még sosem volt igaz barátja :S
2009. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!