Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem akarok tovább élni, és...

SEXKÉRDÉS kérdése:

Nem akarok tovább élni, és csak az öngyilkosságra tudok gondolni egy éve. Valamiért mégse teszem meg, vélemény?

Figyelt kérdés
Nem látom már értelmét semminek, és nem értem miért nem teszem meg, pedig tudom, hogy meg kéne tennem...
2011. dec. 12. 19:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
38%
2011. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Az összes iylen oldalt ismerem... De én meg akarok halni... Mégsem vagyok kéeps rá, de élni sem vagyok képes...
2011. dec. 12. 19:58
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Mert még reménykedsz valamiben vagy valakiben. Ha nem tudnál élni, már meghaltál volna magadtól, az öngyilkosság semmire sem megoldás.
2011. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%

Előszőris gyorsan verd ki a fejedből azt a gondolatot, hogy " meg kéne tennem " - ez ostobaság és gyávaság. Nem az a bátor aki képes öngyilkos lenni, hanem az aki képes szembenézni az élettel, függetlenül attól, hogy az milyen.

Amiért még nem követtél el öngyilkosságot az azért van, mert rendelkezel egy adott latens erővel. Ez benned van, a legbelsődben, azonban mivel másképp nem használod fel ezért az egyetlen feladat az, hogy életben tartson. És örülj addig amíg van, mert meghalni nem érdemes.

Öngyilkosságot követni könnyű, azonban érdemes feltenni azt a kérdést, hogy megoldás-e az öngyilkosság bármire is ? Megtettünk-e mindent annak érdekében, hogy rendbehozzuk az életünket ? Valószínűleg nem. Addig amíg lélegzel még mindig van bőven tennivalód azért, hogy változtass az életeden. Azt az ídőt, amikor már nincs semmi hátra amit tehetnél, azt nem te határozod meg. Ameddig élsz addig még nincs vége. Ha öngyilkos leszel, akkor az azt jelenti, hogy kiszállsz- feladod. Te szabod meg a saját kudarcod.

2011. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Valóban reménykedem még, de tudom, hogy felesleges...

Például kellen egy lány, de olyan lány nem létezik, amilyen nekem kéne... csak a filmekben, vagy egy álomban létezik az, aki nekem kellene... Már nem látom értelmét, hogy elérjek bármit is az életben... Nincs már erőm semmihez... Nem látom értelmét annak, hogy ezt vagy azt elérjem az életben... Nem szeret senki, semmi szórakozási lehetőség, de már ez sem érdekel.... Nem akarok létezni, de megsemmisülni sem akarok... Ha lenne egy lány, aki érdekel, az álomnő, akkor biztos, hogy nem gondolkodnék iylenen, de sosem láttam olyan lányt, aki érdekelt volna, csak álmomban futok néha összel azzal, aki kéne, csak állandóan felébredek...

2011. dec. 12. 20:30
 6/37 anonim ***** válasza:
41%

Mert az álom sohasem volt egyenlő a valósággal. Mégcsak meg sem közelíti azt. Az álom fogalma pont ellentétben áll a valóság fogalmával. " Téves úton jár az, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni "- Namostmár ezt te meg is tapasztaltad. Aki folyton csak ábrándokat hajszol az előbb utóbb megfáradtan és sikertelenül fog az élete előtt állni.

Egy kis mese: egy ember nagyon vár valakit, de csak azt tudja, hogy egy olyan személyt vár, aki számára az ideális párt alkotja majd. Rendre érkezik hozzá 3 személy, de ő mindhármat elküldi magától, mondván, hogy ő vár egy nagyon különleges személyt, aki maga a tökéletes álmainak a megtestesítője és aki majd beteljesíti és kielégíti minden várakozását. Csakhogy az ember a végén rájön, hogy valójában mindhárom személy lehetett volna az a személy akit ő vár. Egyedül maradt azért mert folyton egy délibábot keresett csak, a valóságot pedig eltolta magától.


Ne csodálkozz, ha a mese főszereplőjéhez hasonlóan te is most egyedül vagy és senki sem szeret úgymond. Te kit szerettél ? Az álmodban felépített képedet ? Az ideálodat ? Folyton egy nem létező " lány " - t akit vártál és vártál, de soha nem jött el ? Nyilvánvaló az, hogy miért maradtál magadra. Ez nem egy számítógépes játék, nem te tervezed meg hajszálpontosan az embereket és a környezetet, hanem te alkalmazkodsz hozzá. Nem ideálokat kell keresni, hanem valóságos embereket, mert végeredményben csak azoktól kaphatsz szeretetet, de ha elfogultságod miatt senki sem elég jó neked akkor bizony te sem leszel elég jó senki számára sem.

2011. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

volt egy csomó film, amiben pl a lány egyénisége nagyon megfogott, de az életben ilyen lány nem létezik...

És én sosem kelettem senkinek, és sok embert szerettem már, szerelemből is, de sosem viszonozták...

2011. dec. 12. 20:52
 8/37 anonim ***** válasza:
Korod nemed?
2011. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
18 és fiu !
2011. dec. 13. 16:22
 10/37 anonim ***** válasza:
Nagyon kérlek verd ki a fejedből ezt a gondolatot biztos sok mindenki van aki szeret ha nem így érzed én mégis tudok egyet ha érdekel csak szólj
2011. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!