Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék változtatni ezen?

Hogy tudnék változtatni ezen?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen alakítok ki barátságokat, amikor elkezdek valakivel már így a "barátság" küszöbén állni, úgy érzem, hogy vagy csak valami erőltetett barátság féle születik vagy csak jóban maradunk egymással. Valahogy nem tudok elég érdekes lenni vagy maradni egy baráti kapcsolatban, kevés dologról tudok beszélgetni, egy idő után elfogy a beszédtéma, meg amúgy sem vagyok az a nagy beszélgető( és sajnos az emberek vagy azt szürik le , hogy unalmas vagyok vagy azt, hogy én nem érdeklődöm feléjük), de tök jó lenne ha mindig tudnék valamiről beszélni úgy spontán, de érdekes és nem gáz témákról . Tudom a barátsághoz közös érdeklődési kör kell, de még ha meg is van, nem tudom megtartani a barátságaimat. Sajnos nem igen járok el sok helyre mert nincs kivel, éppen ezért nem is tudok miről beszélni, kevés élményem van. Remélem majd az egyetemen sikerül kialakítanom barátságokat, mert most vagyok végzős, szóval a gimiben már nem fog menni, de addig szeretnék ezen a téren fejlődni. Amúgy 18/L.
2011. dec. 12. 20:08
 1/3 anonim válasza:
Szerintem próbálj nyitott lenni az új dolgokra. Például, ha érdekel valami sport kezdj el edzésekre járni és ott biztos lesz egy-egy beszédes ember. Vagy sokat segíthet valamilyen ifjúsági kör, akár suliújság vagy színjátszósok. Ha most mész egyetemre akkor arra is nagy esély van, hogy gólyatáborban összebarátkozol valakivel. Az a lényeg, hogy ne légy görcsös, ne az legyen benned, hogy meg kell felelned, szimplán érezd magad jól.
2011. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

én is ilyen voltam, de sikerült kinőnöm. Ha találsz valakit, akinek a társaságában télleg jól érzed magad, az ki fog alakulni magától. Vagyis velem így történt. (:

20L

2011. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

más a haverság, és más a barátság

ezt felnőttként világosabban látom már


lehet haverkodni, társaságokba járni (ivós-táncolós, énekkar, sport, stb) de ha kidőlsz, akkor legfeljebb sajnálkoznak, hogy nem tudsz velük lépést tartani (elfogy a pénzed, lebetegetsz, más irányú gondok foglalnak le, stb)

A barát az, aki utánad megy, kiváltja a gyógyszeredet, meghallgatja a lelki bajaidat, stb. ilyet keress!!!


általában akik hasonló körülmények közül jönnek, jobban megértik egymást.

2011. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!