Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék megbízni az...

Hogyan tudnék megbízni az emberekben?

Figyelt kérdés

Szóval, egyáltalán nem tudok hinni az emberekben. Ha valaki megdicsér valamiért, a ruhámért vagy a hajamért pl. akkor biztos hogy azt gondolom hogy csak szórakoznak velem.

Ugyanígy van a barátokkal is. Nem tudom miért vannak velem, azt hiszem hogy csak idő töltésre vagyok jó nekik. Aki meg próbálna közeledni azt valahogy a végén ígyis-úgyis elhajtom emiatt, pedig lehet hogy komolyan gondolná. Azok a barátok akik megvannak azokkal pedig biztos hogy kiprovokálok ilyen vitákat hogy vallják be stb.

A párkapcsolatokkal is ilyen téren vagyok, ha valakit érdeklek akkor biztos hogy nem veszem komolyan hanem azt hiszem hogy bizonyos tereken ki akarnak használni..mondjuk, kitudja.

kb. ennyi lenne, majd ha eszembe jut még valami akkor még írok.

előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)


2012. jan. 3. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
gondolom sok negatív tapasztalat ért (emiatt a negatívumokat látod mindenben és inkább számítasz a legrosszabbra hogy ne csalódj) és nem vagy túl elégedett magaddal. ha így van akkor a saját önbizalmadat és énképedet kéne javítani és kevesebbet stresszelni, kicsit ellazulni, néha csak hagyni hogy menjenek a dolgok
2012. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat, de hogyan tudnék ezeken javítani?

a lazulásra gondoltam már, de gondolom amint elfelejtkeznék magamról rögtön jönne valami "jó" dolog...:)

2012. jan. 3. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

hát megfeledkezni ne is feledkezz meg magadról, és csak pont annyira bízz az emberekben amennyire jól esik és tudod hogy még nem tudnak neked ártani (hálisten naivnak nem tűnsz, az a véglet rosszabb). 1-2emberre viszont mindenképp szükség van akinek el lehet mondani mindent, akikben viszont ténylegesen feltétel nélkül megbízol és ez kölcsönös. ha valakinek ki tudod önteni a lelkedet a bajaidat örömöd bánatod , attól is valamennyire fel tudsz szabadulni.

a másik dolog hogy legyél magabiztos. ismerd ki magad teljesen, és tudd magadról hogy igen is azért dicsértek meg mert jól nézel ki, a barátaid azért vannak veled mert bírnak , mert fontos vagy.

ha stresszes az életmódod kicsit vedd lazábban, engedd el magad néha törődj magaddal, kijár a pihenés mert egy idő után az ember besokkol és többnyire a hozzá közel állókon csattan az ostor. és ha valami rossz dolog történik mindig legyen valami ami tovább éltet, ami tovább visz, valami remény valami amit vársz hogy az segítsen átvinni a nehezebb időszakokon

2012. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

uhh, nagyon köszönöm szépen, te aztán jól átlátod a dolgokat... :)

még talán annyi lenne hogy nem tudom mit tudok nyújtani hogy annyian közelednének, vagy hogy velem vannak...hát igen, annyira nem tartom magam értékesnek..:)

"bókok"-at is úgy veszem le, de nemtudom miért, olyan mintha összeesküdtek volna ellenem hogy érezzem magam csúnyának... ahj sose fog elmúlni..

de köszi még egyszer :)

2012. jan. 3. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit:) lehet furán hangzik de szeretek mások lelki bajaival foglalkozni, baráti ismerősi körben is mindenki hozzám fordul ha vmi gond van


ahhoz hogy magadat értékesebbnek tartsd a legjobb ha minél jobban kiismered magadat, a pozitív és negatív tulajdonságaidat stb és ezáltal előtérbe tudod helyezni a pozitívumokat ami még plusz önbizalmat tud adni ami a kisugárzáson is látszódik. ha magadat jobban kiismered azzal jobban kiismersz másokat is, és ha másokat kiismersz, jobban kiismered magadat is. ez oda vissza megy ,és sok szituációban nagy előnyödre tud válni:)

2012. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok, szerintem is vmi bevésődés..:D vn hogy sokszor megbántok embereket, mikor elmondom hogy én aztán ruhadtul nem bízom meg bennük..vicces mert maguktól nem veszik le ezek szerint, eléggé meglepi őket :D

Én még nem oldottam meg, tehát annál jobban szurkolok neked ;)

2012. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ui: nekem mondjuk nekezítő tényező, hogy van olyan 'barátnőm'aki mindenkit kihasznál, és nekem is mindíg meséli hogy kit hogy húzott le xDD:D valahogy benne nehezemre esik megbízni :D
2012. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:D nekem is van ilyen barátnőm aki mondogatja hogy kit hogy húzott le :D aztán egyszer megmondtam a magamét utána rögtön mondta " kérek inkább a barátomtól, nehogy már téged húzzalak le..." azóta emg ezt el is felejtette, még próbál ilyen lenni... sajnos kb emiatt is mindenkitől 2lépés távolság :D akiről meg gondolom hogy rendes meg nem ilyen...ahj azelőtt is nehéz emgnyílni.

és kedves "utolsó" neked van legalább egy olyan barátod aki egy picivel is tud többet rólad min mások? vagy esetleg teljesen ismer téged?

2012. jan. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!