Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék jobb ember?

Hogy lehetnék jobb ember?

Figyelt kérdés

Amikor megismerek új embereket jó minden, de ha megtudják a múltamat akkor szinte egyik se akar velem beszélni (igazából már kezdek hozzászokni, de akkor is rossz). A családból csak a húgommal tartom a kapcsolatot mert a többiek nem szeretnének velem találkozni, már próbáltam egy párszor megbeszélni velük a dolgokat de nem értem el vele semmit. 2,5 évig börtönben voltam (nem vagyok bankrabló gyilkos meg semmi ilyesmi) és 3 éve engedtek ki, azóta a családom nem beszél velem. Amilyen szokásokat bent összeszedtem azokról már leszoktam és el akarom felejteni azt az életet. Tudom hogy bűnös voltam de meg is kaptam érte a büntetésem és megbántam, kijöttem és bocsánatot kértem. Nem voltam rossz ember csak egyszer eljárt a kezem (nem vagyok agresszív). Megszeretném mutatni másoknak hogy nem vagyok rossz ember és félni se kell tőlem. A környéken is csak a "sittes srác" vagyok és ez zavar, de a szemembe egyik se mondja...soha nem csináltam nekik semmi rosszat. Én is tudnék rájuk mit kitalálni mert nem csak nekem van múltam. Próbálok jobb lenni de így nem lehet ha mindenki ellenem van (akad 1-2 kivétel). Akkor mit csináljak?

27/F


2012. jan. 7. 22:44
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szerintem kezdj új életet, új emberekkel, új barátokkal, új állással valahol máshol és ne foglalkozz azzal hogy ki mit gondol. Egy barátságot nem kell azzal kezdeni, hogy "börtönből jöttem". Ha egyszerűen megismernek az új közegben, beilleszkedsz, és teszel hogy megváltozz, akkor a körülötted lévők azt értékelni fogják. És már is tettél a pozitív változás érdekében :)
2012. jan. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, ahogy megyünk előrébb az időben, úgyis jobb lesz. Most még persze mindenki arra kíváncsi, hogy mit csináltál az elmúlt években, hol laktál, dolgoztál, így szinte kikerülhetetlen a téma.

De mikor már 45-50 éves leszel, senkit nem fog érdekelni, hogy mi volt 21-24 éves korodig. Ha majd akkoriban beszélgetsz valakivel a fiatalságodról, elmondasz egy sztorit, ami régebben történt, nem kell részletesen elmesélned, hogy ez meg az ebben az évben történt, ez meg ekkor, pár évet csúsztathatsz, vagy egyáltalán nem is kell dátumokat mondanod.

2012. jan. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én tisztellek nagyon... föleg hogy bevallod hogy bünös vagy....a szüleidnek meg támogatniuk kéne... szard le az embereket legyél önmagad és aki így elfogad abba találhatsz igaz barátot.
2012. jan. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Amikor írtam azt a kérdést akkor már elmondtam neki. Megbeszéltük a dolgokat de szerintem nem gondolta át az egészet, mondtam hogy ha nem akar velem lenni nyugodtan elmehet. Ezalatt a pár nap alatt nagyon megváltozott...alig beszél amikor találkozunk vagy hívom. Szerintem vége, csak még nem mondja.

Nem mondom senkinek, mert ez nem olyan dolog amit szívesen elmond az ember, de előbb-utóbb úgyis megtudják mástól ha én nem mondom.

2012. jan. 8. 14:44
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell másik országba költöznöd másik városban is megteszi a dolog.Ami pedig az embereket illeti,hogy ilyen dolgokért nem állnak veled szóba.Nagy hülyeség.Én már csak azért is tisztellek mert bevallottad bűnöd,bocsánatot is kértél,az ember hibázik és ez alól senki nem kivétel.Szerintem ne érezd magad rosszul hogy nem állnak veled szóba,a lényeg hogy te tudod jobb ember vagy mint ők.:)
2012. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!