Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyit és mikor szoktál...

Mennyit és mikor szoktál elmélkedni, gondolkodni?

Figyelt kérdés

Mármint amikor nem hallgatsz zenét, vagy esetleg aközben is? Esetleg cigarettázás közben? Mennyi időd van csak úgy létezni? Gyakran vagy fáradt? Lefekvés előtt miken szoktál gondolkozni? A holnap megpróbáltatásain?

Tinédzserek és felnőttek válasza egyaránt érdekel! Köszönöm:)


2012. jan. 16. 01:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
95%

Én például egész nap rágódom a saját problémáimon, nem kell feltétlenül tevékenységhez kötni, hogy mondjuk pont akkor filozofálgatok, mikor zenét hallgatok. Lefekvés előtt azon gondolkodom, hogy mi fog történni velem holnap és milyen akadályokat kell leküzdenem, esetleg az egész hetemet elképzelem, és e miatt csak későn sikerül elaludnom.


19\L

2012. jan. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Én minden éjszaka, akár órákon át se birok emiatt aludni... de ez már egész kislány korom óta így van, most 20 éves vagyok...szóval azt hiszem ez már könnyen így is marad.

Miről szoktam? Nyilván ha van valami problémám, akkor arról, ha nincs csak úgy elmélkedem mindenféléről, a világ dolgairól..stb... vagy verset írok ...

2012. jan. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És mennyire szoktátok figyelni az embereket? Azt, hogy hogyan viszonyulnak másokhoz? Hogy néznek másokra? Hogy a mosolyuk igaz vagy hamis?
2012. jan. 16. 01:17
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Nekem állandóan jár az agyam. Vicces, de tulajdonképpen csinálom magamnak a bajt. Ha éppen minden tökéletes a barátommal, akkor tuti eszembe jut, hogy fél évvel ezelőtt összevesztünk, és jaj, mi lesz, ha rájön, hogy ő akkor kiszeretett belőlem stb. A nagyobb problémákon meg az arra szánt időben agyalok. Nem engedhetem meg magamnak, hogy mondjuk mások előtt sírjak, így aztán ezekkel a kicsi, generált "problémákkal" elnyomom a nagyokat.

A nagyokon este gondolkodom, mikor aludnom kéne. Ezért félek lefeküdni is. Csak hogy az aktuális dolgokat mondjam, mikor békél meg a mamám, mennyire fog berúgni apukám, vajon felhív-e megint hajnalok hajnalán részegen? Miért nem tanultam, kukás leszek, nem megyek egyetemre, hülye maradok, de áh, kinek van kedve tanulni, a többiek sem tanultak, jaj, jó lesz holnap a csajokkal, hiányzik a barátom, de aranyos anyukám új pasija, de utálom anyukám pasijának a haverját. És ez így megy. Asszociáció asszociáció hátán. Ha 7kor lefekszem, akkor is tuti, hogy 11ig nem alszom, még akkor sem, ha tök sötét van, és csak a plafont bámulom.

A megpróbáltatásoktól igazán nem félek, fiatal vagyok még, "olyan még sose' volt, hogy valahogy ne lett volna" elven élek még. 17L

2012. jan. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt leírtad:)
2012. jan. 16. 01:24
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Időm szinte semmi. Soha nem érek a feladataim végére, holott annyit hajtok, amennyit csak bírok. Mindig túlvállalom magam.

Így elmélkedni csak akkor tudok, ha olyan munkát csinálok, ami mechanikus. Például ilyen a mosogatás, takarítás, sok esetben a főzés. Valamint a bkv-n való utazás.

Zenét hallgatni nagyon ritkán szoktam, mivel zenélek, inkább csinálom. Ha épp nem zenélek, akkor is inkább éneklek valamit, az nagyon jó, nyugtat.

Lefekvés előtt nem nagyon gondolkozom. Mivel képtelen vagyok leereszteni, nyugtatóval alszom, azt beveszem, elmegyek fürdeni, és mire végzek, kb. akkor kezd hatni. Akkor mély álomba zuhanok.

Annyi van, hogy kb. negyedévente adok magamnak pár nap szünetet. Elutazom a szüleimhez vagy csak bezárkózom a lakásba - na olyankor napokig csak elmélkedem :)

23N

2012. jan. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sajnos túl sok időm van filózni,depizni. Este a gondjaim miatt alig tudok elaludni.Alapvetően bizalmatlan vagyok az emberekkel,figyelem őket és annyit látok,hogy szinte minden ember álszent,hazug,kihasználja a másikat :( 21/L
2012. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Mostanában elég kevés időm van, még este is olyanokon jár az agyam, hogy mi fog holnap történni (tanulás, vizsgák). De lesz majd két hét szünet biztos lesz olyan is, hogy kiülök az ablakba csak úgy vagy takarítás / pakolás közben :D
2012. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Én szinte mindennap rágódom a dolgaimon, nagyon ritka, mikor nem így történik és nem feltétlen egy adott cselekvés közben. Ekkora az adott nap eseményein gondolkodom el, legyen az jó vagy rossz élmény. Ha rossz, akkor, hogy mit kellett volna másképp csinálni.

21/F

2012. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

rengeteget. de tényleg.

legfőképpen azon, hogy kib_szottul magányos vagyok és szenvedek. szelektáltam magam körül az álbarátokat, ezért egy sem maradt. az állítólagos haverok sem keresnek. mindig én kerestem mindenkit, amit szintén meguntam. ráadásul múlt héten jöttem ki a kórházból, ahol pszichés problémák miatt voltam. egyszóval feladtam.

2012. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!