Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Távolságtartó emberrel közvetl...

Távolságtartó emberrel közvetlen vagy távolságtartó vagy?

Figyelt kérdés
Honnan lehet azt tudni, hogy valaki félénkségből távolságtartó, vagy tudatosan tartja a három lépés távolságot? Elég közvetlen természetem van, de persze vissza is tudom fogni magam, ha kell. Azt viszont mindig nehezen döntöm el, hogy a közvetlenségemmel segítenék-e a másiknak is feloldódni, vagy tolakodásnak venné? Eddig a biztonság kedvéért mindig inkább hűvösebb voltam azzal, aki nem volt különösebben kedves, de most elbizonytalanodtam, hátha pont emiatt rekednek meg emberi kapcsolataim.

2012. jan. 19. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
én elég félénk vagyok, de szeretem azokat az embereket akik közvetlenek velem. egy idő után nekem is sikerül velük feloldódnom:)
2012. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell trükközni,mindig add önmagad! És egy mosoly senkit sem bánt. :)
2012. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ez nekem is problémát szokott okozni, mivel alapból gyakran felveszem a másik fél stílusát. Ezzel viszont az a baj, hogy ha valaki távolságtartó és én is az maradok, akkor nehezen alakul ki kommunikáció, ezért egyikőnknek muszáj kicsit oldani a feszültséget és hát az ugyebár én vagyok. Nem könnyű feladat, mert valóban tolakodónak is tűnhet, ezért meg kell találni az arany középutat, hogy működjön a beszélgetés. Érdemes gyakrabban mosolyogni, határozottan beszélni, de nem szabad személyeskedni, kutakodni az ilyen ember magánéletében. Ők is feloldódnak, csak kicsit több idő kell hozzá.
2012. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is ez a baj, hogy akaratlanul is átveszem a másik mentalitását, hangulatát. Ha érzem a másik részről a távolságtartást, sokkal feszültebb vagyok, nem tudok olyan természetesen és közvetlenül viselkedni, mint amilyen azokkal vagyok, akik hozzám is nyitottan közelednek.
2012. jan. 19. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!