Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, idén érettségizek és minden álmom az, h fősulira mehessek. Egész jól tanulok, nem kitünő az átlagom, mert van 1-2 négyesem, de nagyon igyekszem. Idáig úgy volt, hogy a családom is támogatja a fősulis terveimet, de ma amikor odaadtam nekik a jelentkezési lapot közölték, h felejtsem el. Nagyon kiborúltam, mert ez minden álmom. Nagyon összetörtem... Fogalmam sincs, hogy mit csináljak, mert az ő segítségük nélkül képtelenség végigcsinálni. Egyrészt azért, mert kétlem, hogy felvennének államilag támogatotra az új felsőoktatási törvények miatt, mert valószínüleg csak az fog tudni bekerülni, aki kitünő és van legalább 2 felsőfokú nyelvvizsgája. Nekem pedig nincsen, mert nem engedték a szüleim megcsinálni. A tandíj+a saját ellátásom nagyon sokba kerülne, egyedül nem tudnám megoldani... Olyan rossz, hogy évekig hitegettek, azt mondták, hogy tanuljak, hogy legyen belőlem vki és ígérgették, hogy ők mindenben mellettem fognak állni és a legfőbb céljuk, hogy diplomás ember legyen belőlem, most pedig már egyátalán nem akarják, hogy továbbtanuljak... Most azt találták ki, h menjek el fodrásznak vagy kozmetikusnak, de én ezt egyátalán nem akarom. Annyira elkeseredtem.. Szerintetek mit csináljak? Adjam fel az álmaimat és csináljam, azt amit mondanak?
2012. jan. 20. 18:55
 1/2 anonim válasza:
próbálj emg velük még egyszer beszélni,hogy,mégsem gondolhatják komolyan.ha kell elmész a fősuli mellett egy kisebb állásra és segítkezel így nekik.csak jobb belátásra kerülnek!
2012. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Két dolgot javaslok neked válaszd ki a legmegfelelőbbet.

1. Menj el fősulira és vedd fel a diákhitelt nyugodtan, mert diákként biztosan lesz munkád, mivel a diákmunka nagyon kelendő, így havi 50-60 ezret meg tudsz keresni biztosan, amiből meg tudsz élni. Ha a diákhitelből fel tudsz venni, annyi pénzt, ami elég a tandíjra, akkor szerintem nyugodtan belevághatsz. A feleségem közben azt tanácsolja neked, hogy csakis olyan dolgot tanuljál, amivel külföldön is tudsz munkát kapni.

2. Tanulj ki gyorsban egy jó szakmát, amivel jól lehet keresni és lehet munkát kapni, azután pedig vagy itthon munka mellett csináld meg a fősulit vagy menj külföldre keress egy csomó pénzt néhány év alatt és utána gyere haza és csináld meg a fősulit.

Megjegyzés: a feleségem és én is egyetemet végeztünk és én egyáltalán nem találtam munkát ő meg tulajdonképpen ingyen dolgozik. De az egyetemi végzettségünket egyikünk sem bánja, mert az országban uralkodó áldatlan állapotok sem fognak örökké tartani. Mellesleg az egyetem után és mellett 2 szakmát szereztünk. Ha tényleg ez minden álmod semmiképpen se add fel őket! Remélem segítettem!

2012. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!