Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs életcélom és nem látom...

Nincs életcélom és nem látom értelmét semminek amit csinálok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista vagyok, anglisztikán tanulok, most kezdem majd a 6.félévemet. A gond az, hogy előreláthatólag még csúszok egy évet. A szüleim folyton csesztetnek, többször fenyegetnek azzal, hogy kiraknak a háztól, ha valamit megint elbaszok. De nem érzem úgy hogy a szakomtól megkapnám azt amire vágyok, ugyanakkor semmi más nincs amivel helyettesíteni tudnám. Fogalmam sincs mivel mit lehetne kezdeni. Szívesen mennék ki külföldre tanulni vagy vmit csinálni, de nem tudom, hogy hogyan és igazából félek is tőle. Úgy érzem, hogy egy kalitkába vagyok zárva, szabadulni akarok, de félek a változástól. Nem tudom mihez kezdjek az életemmel.
2012. jan. 29. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, és 1 félév után kiléptem anglisztikáról. Most pedig jogásznak fogok jelentkezni. Lehet, hogy neked is valami másra van szükséged.
2012. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Step by step.

Ne egyszerre akarj mindent megoldani – az egész életedet előre látni.

Mert úgy sem úgy alakul. És túl nagy súllyal borul az emberre, és elvonja az ITT ÉS MOST szükséges teendőről a figyelmet. Az fontos lenne: nagyon koncentrálj a jelenlegi dolgodra, és az annyira divatos ’nem akarok felnőni, diák akarok lenni’ életérzést elhagyni, hiszen a szülők is ezt várják Tőled. Felnőtt férfi vagy. Ők meg nyilván egy kicsit elfáradtak a felnevelésedben.

Az angol mellett mi a minor? Nem lenne jó, valami különleges nyelv? A koncetráláshoz vmit küldök, nézd meg.

Üdvözlet!

2012. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőre válaszolva:

Váltanék, ha lenne mire. Semmi más nem érdekelt korábban sem az idegen nyelveken kívül. Másrészt nem kívánkozom 5 félév után az egészet újra kezdeni és az egyetemen megrohadni.

2012. jan. 29. 11:36
 4/11 A kérdező kommentje:

és az annyira divatos ’nem akarok felnőni, diák akarok lenni’ életérzést elhagyni, hiszen a szülők is ezt várják Tőled. Felnőtt férfi vagy. Ők meg nyilván egy kicsit elfáradtak a felnevelésedben.

Az angol mellett mi a minor? Nem lenne jó, valami különleges nyelv?

Másodikra válaszolva:

Hol mondtam én azt, hogy szeretnék diák maradni? Nem szeretnék az maradni, a szüleim várják el tőlem. NEM VAGYOK FÉRFI.

Nincsen minorom. Az angol mellett oroszt és finnt tanulok. Nem az angollal van a baj, hanem az egész egyetemmel, a rendszerrel. Dolgozni meg nem tudok, mert egy nyelvvel nem vesznek fel sehova.

2012. jan. 29. 11:40
 5/11 anonim ***** válasza:
(ó,sorry, nem tudom honnan vettem ffi-t, vagy a 3. sor csúnya szavávából, vagy másik kérdésből)
2012. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

jav.:- vá

minap olvastam egy cikket, azt fejtegette, a mostani BA a 15 évvel ezelőtti érettséginek felel meg (munkavállalás szempontjából) - ebben van valami.

2012. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát márpedig az MA-val sem érek többet...
2012. jan. 29. 12:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem! A finnben van akkor a több esély.. (angolul nagyon sokan tudnak, perfekt, oroszból is még elég sok anyanyelvű van itt, a finn az különleges

ükszi,kakszi - menj tanulni:)

2012. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem hadd ott a sulit és költőz el anyádéktól és tűz ki egy célt gyorsan mert akkor hamar meghalsz
2012. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utolsó: hát ezzel hű-de-k*rva-sokat segítettél. Írni tanulj meg lehetőleg.
2012. jan. 29. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!