Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 20 éves létemre semmi életcélo...

20 éves létemre semmi életcélom, csak vegetálok napról napra. Vannak még hozzám hasonlók?

Figyelt kérdés
Alig mozdulok ki a lakásból, nincsenek barátaim, nem élek közösségi életet, egész nap csak alszok, filmezek vagy netezek. Semmi kedvem az élethez, de a változásra se vagyok képes.
2011. jún. 21. 21:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
énis
2011. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is vagyok ezzel, de nekem vannak céljaim.

Próbálj változtatni rajta, ha most nem majd pár év múlva fogod megbánni. Addig is próbálj meg legalább kimozdulni és találj valami magadhoz illő hobbit. Sok sikert.

2011. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

És szüleid tartanak el?

Én azért élek így,mert nincs munkám. De sajna nem szülőkkel, hanem segélyt kapok. :(

2011. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Igen, az egészben az a legrosszabb, hogy nincs célom, talán annyi, hogy minél előbb függetlenedjek a szüleimtől (itt a válasz, 3. hozzászóló).

Idén próbálkoztam felsőoktatási felvételivel, remélem sikerülni fog, mert ha nem, nem tudom mi lesz. Nagyon nem a munkakeresés, eléggé önállótlan vagyok.

2011. jún. 21. 22:19
 5/35 A kérdező kommentje:
*megy
2011. jún. 21. 22:20
 6/35 anonim ***** válasza:

nekem évekig teltek így a napjaim depresszió miatt:(

most már 1 fokkal jobb a helyzet

2011. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
nálam is már évek óta tart...mitől lett jobb, és hogyan?
2011. jún. 21. 22:22
 8/35 anonim válasza:
91%

Szia!


mivel mindenki másmilyen, ezért csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, ami csak tanács. Amikor ugyanilyen állapotban voltam ( ami szerencsére nem tartott ennyi ideig) akkor erőt vettem magamon. Fordítva csináltam pár dolgot: ez abból állt, hogy amikor végképp nem volt kedvem emberekhez, akkor valamilyen ürüggyel ( pl bevásárlás) megerőltettem magam és kimentem a lakásból, direkt sétáltam egyet. És ha vki pl eladó elkezdett beszélgetni, akkor nem zárkóztam el, még ha semmi kedvem se volt a társalgáshoz. Erőt kell venni magadon, vagy így, vagy másképp, és ezt neked kell kezelned, és megoldanod, nem másnak. Az már az első lépés, hogy felismerted, hogy ez nem vezet sehova. De addig is, azt tanácsolom, hogy a nyárra keress vmi tevékenységet, amíg nem tudod a felvételid eredményét. Ha hasznosnak érzed magad,emberek között vagy, annak nagy valószínűséggel meg lesz a pozitív eredménye, de ezen neked kell dolgoznod. És vedd észre, hogy melyek azok a jó dolgok, személyek, akik körül vesznek, próbáld meg értékelni, amid van ( pl egészség, család). Nekem ezek bejöttek. Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Naná! - Vigasztal, hogy én 43 éves vagyok?
2011. jún. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm 23:38-as válaszoló, de ha próbálkozom is néha (pl nyári munka vagy bevásárlás...) nem segít az állapotomon, mivel nem adódik lehetőség... Szerintem azért ehhez kell némi külső beavatkozás vagy szerencse.
2011. jún. 22. 09:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!