Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért visel meg egy halál eset...

Mért visel meg egy halál eset annyira, hogy depresszióba is képes vagyok esni?

Figyelt kérdés
Meghalt egy ismerősöm, és kb. 3 hónapig nem tudtam megemészteni, most egy másik ismerősöm is halálos beteg és már most képes vagyok elsírni magam azon hogy ha csak hallok róla valami rossz hírt... Vagy, hogy még rosszabb az állapota... Velem van a baj, vagy ez természetes?
2012. jan. 29. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
amúgy 16/L vagyok
2012. jan. 29. 21:57
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Igyál citromfű teát, az nyugtat. Nem normális hogy ennyire megvisel, különösen ha nem közeli hozzátartozód. Igy nem tudod élni a normális tini életedet. Viszont az természetes, hogy fáj, hogy sírsz, de nem hónapokig.
2012. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Igazából az egyetlen természetes állapotunk a boldogság és a szeretet. Az összes többit csak tanuljuk: megtanuljuk hogy aki kárt okoz az utálni, gyűlölni kell, haragudni kell... Meg tanuljuk hogy ami örömöt okoz azért szenvedni kell, kínlódni kell hogy megkapjuk és félni kell hogy elveszítjük... Megtanuljuk hogy ha valaki meghal akkor annak fájni kell és sírni kell. Pedig a helyzet nem változik ha sírsz ha nem....

A TV, de még a szépíridomalom is erre tanít, hogy konfliktusok kellenek és az élet nem élet ha valaki nem bánt valaki mást és nem szenvedünk... Hát nem hülyeség?


Szabad vagy boldog lenni és szabad vagy hálás lenni hogy legalább eddig éltek akiket szeretsz. Légy hálás azért ami van és ne gondolkozz azon mi más lehetne...


Szóval társdalmilag elvárják az embertől hogy legyen szomorú halálesetkor, de én legszívesebben mindenkinek megtiltanám hogy akárcsak 1x is sajnáljon engem ha esetleg meghalnék... Ne... Semmi értelme... Legyetek boldogok. Ha én meghalok attól senki ne érezze rosszul magát...

2012. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3mas jol mondod.


kerdezo: azert mert nem tudod mi is a halal. Attol o meg ott van, csak a tellyes formajaban. Befejezte ezt a foldi szerepjatekot, a sajat akaratabol. Persze az ego szintjerol nem ugy tunik. Te azt csak innen latod igy.

Nem tunt el sot meg most is tartod vele a kapcsolatot csak a tudatosabb ened szintjen

2012. jan. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetes. Minden haláleset aktiválja bennünk a legmélyebb szorongásokat és haláltól való félelmet... Félünk a haláltól, mert nem tudjuk, milyen, és mert végleges. De a hétköznapi életben szőnyeg alá söpörjük, hogy egyszer pedig meg fogunk halni, s azt is, hogy a szeretteinket is elveszítjük előbb-utóbb.

Aztán ha valaki meghal, mindez a soha végig nem gondolt dolog ott áll előttünk teljes valójában, már nem tudjuk megkerülni, s feszegetjük a végső kérdéseket.


Igen, még egy felnőttel is ez történik, de már nem tart hónapokig... Minél fiatalbb az ember, és minél kevesebbszer találkozott még a halállal, annál erősebb szorongásokat ébreszt, igen, talán depressziót is...


Beszélgess valakivel az élet és a halál misztériumáról.

2012. jan. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írd be Google-ba, vagy nézd meg egy orvosi könyvben, a gyász fázisait. Elisabeth Kübler-Ross szerint

5 fázisa van: tagadás

düh

alkudozás

depresszió

belenyugvás

csak neked sokáig tart a depresszió

2012. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyász teljesen normális. Általában egy évig tart, utána már képesek vagyunk elfogadni. Most tudom, hogy nehéz, de hidd el, túljutsz rajta!
2012. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!