Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzzem le az egómat?

Hogyan győzzem le az egómat?

Figyelt kérdés

Ha magam vagyok, teljesen más ember vagyok. Gyakran elmélkedek a világról, sokat gondolok arra, hogy hogyan tehetném jobbá a saját életem, és másokét persze. Szóval teljesen nyugodt lelkű ember vagyok. Viszont ha teszem azt iskolába vagyok, vagy bármiféle közösségbe kerülök, teljesen megváltozom, a hátrányosabb helyzetűeket elkezdem alázni, belekötök mindenkibe, plusz még ami jön, már régóta ezt csinálom, de egy ideje már nagyon zavar, és figyelek is arra hogy meglegyen az a lelki nyugalom közösségbe is, de valahogy nem sikerül.


16/F


2012. jan. 31. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ne izgulj, majd 1-2erősebb srác leszoktat róla;)
2012. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kívülről, pártatlanként figyelni magad. Rájössz, hogy milyen - már elnézést - szánalmas társaságban a viselkedésed és ha mástól látnád ezt, biztosan nem tetszene, sőt.....


Persze, hogy nem sikerül közösségben a lelki nyugalmad, hiszen nem azt adod, amit belülről helyesnek érzel.


Próbáld meg, hogy ha közösségbe mész, először csak szemlélődsz, csendben maradsz és közben alaposan meggondolod, hogy mit érdemes és mit szeretnél mondani, rábólint-e a lelked, avagy háborog miatta. Ne másoknak próbálj megfelelni, hanem magadnak.

2012. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nálad ez egy védekezi mechanizmus lehet, mert a közösségbe is arra vágynál hogy magadd lehess. Tudat alatt, nálam teljesen más a helyzet, igaz hasonló, idegenkedek a közösségbe, úgy érzem elnyom a közösség akarata, olyan megfelelési kényszerem támad, és nem tudok szabad lenni tőle, és minden közösséggel ez van. Ha magamban vagy barátaimmal , családommal vagyok teljesen önmagam vagyok. Lehet az is hogy az iskolai szereped ezt várja el tőled, hogy kötekedj, mert inkább te kötekedj, mint rajtad köszörüljék a nyelvüket. Egyke vagy? És milyen az osztályod? Milyenek ezek a hátrányos helyzetűek?
2012. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor egyedül vagy és elmélkedsz, gondold át a napodat, hogy kivel mit tettél, lásd az eseményeket más szemszögéből.
2012. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Első, mivel a "legnagyobb" bandába vagyok benne, igy nem sok esély van rá. :\
2012. jan. 31. 18:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Harmadik, van egy nővérem, és igen elvárják tőlem hogy hozzam a formám, kiskoromba sokat kötekedtem velem, aztán a stilusom átformálódott, és felülkerekedett az övékén, aztán én lettem az aki kötekedett azokkal.
2012. jan. 31. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
rég vertek meg, nem baj előbb-utóbb sor kerül rá haver:D
2012. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még sosem vertek meg, de próbálták már páran. :)
2012. jan. 31. 18:20
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
na, akkor sok sikert. párszor megfejelsz egy öklöt és kicsit helyre rázódsz
2012. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy legyen. ;)
2012. jan. 31. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!