Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Unom ezt az egészet, nincs...

Unom ezt az egészet, nincs értelme, kedvtelen vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Unom az életet, mert hiáába tanulok, nem tudok sehová sem elhelyezkedni. Pszichológus akarok lenni, de én max egy kis sz.rdarabka lennék azok közül is, mert fel van kapva néhány pszichologus, de azok is általánosságban azért mert könyvet adnak ki, míg a többi csöndben CSAK dolgozik. mást meg nem AKAROK CSINÁLNI. mert az elvem az, hogy amit teszek azt azért tegyem, mert sezretem. és én ha olyat dolgoznék, ami nem tetszik, akkor én megunnám. eléggé hamar. talán fél év sem kéne hozzá. és amint montam a lélek búvárok eléggé silányan keresnek, ha meg kerensek is leginkább magán rendelőt kell ahhoz nyitni, amihez bérelni kéne, esetleg a házamba csináltatni. de nekem arra nem lesz pénzem, hogy ha 25-6 évesen elvégzem az egyetemet, akkor vegyek saját kertes házat. még nagyon, nagyon fiatal vagyok, de már engem az életem izgat, hogy nem fogok így élni, és már semmi kedvem sincs tanulni, hiába vagyok 4,6-4,8as tanuló. semmi kedvem sincs tanulni, nincs tehetségem semmihez. ha pedig nem tisztességes munkát vállalnék, hanem pl zenész lennék, persze jól keresnék, de ha csődbe megy az együttes, akkor meg sz.ptam, mert nem lesz állásom.

szóval kedvtelen vagyok, nem tudom mmit kezdjek az életemmel. hobbim van, rajzolgatok énekelgetek de ebből nem lehet megélni; sportokból béna vagyok-eddig már karatéztam, aikidóztam, kosaraztam, tollasoztam, mindegyikben béna vagyok. leginkább labda játékokban és kűzdő sportokban. atlétikához meg nincs alkatom, táncolni is próbáltam nem ment. Rubint Réka meg nem leszek -.-" nem celeb hanem sztár akarook max lenni, de az sem nagyon, mert mondom annak nincs tisztességes munkája-.


Ergo az életem értelmetlen, nincs mit tegyek, hiába tanulok, csak szívnék. mert ebben a k.va országban pocsékul tejelnek az orvosok, aligha fizetik meg őket, most meg ez az új rendelet is vagy mi a pokol, hogyha itt tanulsz, akk itt is helyezkedj el!...

sztem remélem levettétek mit akarok mondani: már tököm ki van ezzel a rohadt élettel, hiába nem vagyok halálosbeteg, de nincs értelme. meg a betegek is találnak valamit amiért élni szeretnének. én meg már rohadtul nem találok semmit.

mit kezdjek magammal?


U.i.: azt ne írjátok, hogy találjak értelmet az életemnek, mert én keresek már legalább egy éve, és nem találok semmit.


2012. febr. 19. 11:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
utóutóirat: bocsánat a helyes írási hibákért, de már nem vt kedvem kijavítani.
2012. febr. 19. 11:57
 2/16 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak neked válaszolni erre... Mert amit én gondolok, inkább nem írom le, nem akarlak megbántani.

Amúgy ki lehet menni külföldre is tanulni, nem muszáj a hazai oktatást igénybe venni(lehet, jobban is járnál)..

2012. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
csak tudod ahhoz nekem olyan ész kéne, de nincs, mert kvára hülye vagyok ehhez, meg aztán ösztöndíjjal is ha kijutnék, akkor sem lehet abból megélni, mert ott van a lakásbérlés, a kaja. am meg nyugodtan leírhatnád hogy mit gondolsz, vagy ha nem akarod leírni, akk meg el se kezd b+, hogy amit gondolnál azzal megsértenél... :) -.-""""
2012. febr. 19. 12:32
 4/16 anonim ***** válasza:
+b-ni nem b-lak, az ilyeneket inkább tovább kínzom. Azt gondolom, hogy szánalmas a nyavajgásod. Szerinted hány száz ezer ember van Magyarországon, akinek nem sikerült elérni az álmát? És még sem csapkodták magukat a földhöz, hogy mást pedig nem akarok tenni, csak az álommelóról ábrándozni. Sajnos fel kell ébredni, bár neked még ott van előtted a siker, mégis, ha így állsz hozzá, sosem fog sikerülni.
2012. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ez nem azálmom, csak nem értek máshoz. ;)
2012. febr. 19. 12:49
 6/16 anonim ***** válasza:
Figyelj, van amikhez nem kell érteni, egyszerűen csak csinálja az ember, hogy legyen pénze. Ismerek olyan embert, hogy elérte álmai munkáját, aztán rájött, hogy hopp, belefásul a dologba. Nem hiszem el, hogy semmihez nincsen ügyességed, amit kihasználhatnál, ha fejlesztenéd. És érdemes emberközpontú munkákat nézegetned, pl. egy fodrász is felér néha pszichológusnak:D.
2012. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ja persze... egy fodrász fizetéséből k.va jól meg fogok élni. GONDOLKOZZÁL MÁR EMBER!!! olyan kell ami jól fizet, nem az, hogy szerzek havonta 100 000 körül.
2012. febr. 19. 12:57
 8/16 anonim ***** válasza:

Kész, feladom:D...

Várj mástól segítséget...

2012. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a gond h már nem csak itt kértem, de sosem kaptam. mindigmondták, hogy majd megváltozol, meg biztos jó lesz, de a sz.r h mindenki túl pozitív és senki sem látja be, hogy azért élünk, hogy meghaljunk. egyszer vége lesz, minek gyötörjem magam?
2012. febr. 19. 13:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Van családod, vannak barátaid, szerelmed, stb.? Ha igen, máris van, akiért élhetsz. Ne foglalkozz ennyit magaddal, koncentrálj másokra, ez is lehet az élet értelme.

Ha pszichológus akarsz lenni, próbáld meg. Ha nem, ne legyél az csak azért mert máshoz nem értesz, a legtöbb munkához nem kell nagy tehetségnek lenni, bálaszd azt ami érdekel. Mi az, hogy "csöndben csak dolgozik"? Az emberek többsége ezt csinálja, nem kell ahhoz sztárnak vagy híresnek lenni hogy boldog légy. Ha nem leszel milliomos, attól még lehet jó életed, hidd el. Választanod kell, hogy vagy követed az álmaidat, vagy választasz egy MOST jól fizető állást - mert azt senki se tudja, hogy 10-20 év múlva ki keres majd jó, szóval nem érdemes ez alapján választani.

Azt jól mondtad, hogy azt csináld, amit szeretsz. A hobbid is legyen ilyen, nem az a lényeg, hogy jó legyél, hanem hogy élvezd.

Amúgy ne haragudj, de ez az egész csak kamaszkori nyavalygásnak tűnik, mindenki átmegy ilyenen, ki fogod nőni.

2012. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!