Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Unom ezt az egészet, nincs...

Unom ezt az egészet, nincs értelme, kedvtelen vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Unom az életet, mert hiáába tanulok, nem tudok sehová sem elhelyezkedni. Pszichológus akarok lenni, de én max egy kis sz.rdarabka lennék azok közül is, mert fel van kapva néhány pszichologus, de azok is általánosságban azért mert könyvet adnak ki, míg a többi csöndben CSAK dolgozik. mást meg nem AKAROK CSINÁLNI. mert az elvem az, hogy amit teszek azt azért tegyem, mert sezretem. és én ha olyat dolgoznék, ami nem tetszik, akkor én megunnám. eléggé hamar. talán fél év sem kéne hozzá. és amint montam a lélek búvárok eléggé silányan keresnek, ha meg kerensek is leginkább magán rendelőt kell ahhoz nyitni, amihez bérelni kéne, esetleg a házamba csináltatni. de nekem arra nem lesz pénzem, hogy ha 25-6 évesen elvégzem az egyetemet, akkor vegyek saját kertes házat. még nagyon, nagyon fiatal vagyok, de már engem az életem izgat, hogy nem fogok így élni, és már semmi kedvem sincs tanulni, hiába vagyok 4,6-4,8as tanuló. semmi kedvem sincs tanulni, nincs tehetségem semmihez. ha pedig nem tisztességes munkát vállalnék, hanem pl zenész lennék, persze jól keresnék, de ha csődbe megy az együttes, akkor meg sz.ptam, mert nem lesz állásom.

szóval kedvtelen vagyok, nem tudom mmit kezdjek az életemmel. hobbim van, rajzolgatok énekelgetek de ebből nem lehet megélni; sportokból béna vagyok-eddig már karatéztam, aikidóztam, kosaraztam, tollasoztam, mindegyikben béna vagyok. leginkább labda játékokban és kűzdő sportokban. atlétikához meg nincs alkatom, táncolni is próbáltam nem ment. Rubint Réka meg nem leszek -.-" nem celeb hanem sztár akarook max lenni, de az sem nagyon, mert mondom annak nincs tisztességes munkája-.


Ergo az életem értelmetlen, nincs mit tegyek, hiába tanulok, csak szívnék. mert ebben a k.va országban pocsékul tejelnek az orvosok, aligha fizetik meg őket, most meg ez az új rendelet is vagy mi a pokol, hogyha itt tanulsz, akk itt is helyezkedj el!...

sztem remélem levettétek mit akarok mondani: már tököm ki van ezzel a rohadt élettel, hiába nem vagyok halálosbeteg, de nincs értelme. meg a betegek is találnak valamit amiért élni szeretnének. én meg már rohadtul nem találok semmit.

mit kezdjek magammal?


U.i.: azt ne írjátok, hogy találjak értelmet az életemnek, mert én keresek már legalább egy éve, és nem találok semmit.


2012. febr. 19. 11:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ha csak kamaszkori nyavalygás, akkor már lassacskán 8 éve ez hajt. de mindegy.

am meg igen a zért szeretném a pszichológiát mert értek hozzá, és érdekel. nincs szerelmem-nem is akarok-, van egy barátnőm-jól el vagyunk, imádom, sok mindent megtennék érte, denem tudok mindig vele együtt lenni, nem az életem értelme, de meghalnék érte-, családom is van-őket is szeretem, de ők sem életem központjai-, szóval igen, még mondhatnám: önző vagyok, magamnak kellek, mind ezt jogosan, mert önmagammal kell élnem, és magamat kell először szeretnem, tuánna másokat. de én nem szeretem magamat.

nem tudom mi a célom, és nem csak ez bánt, hanem az, hogy vannak dolgok amiket szeretek csinálni-pl írok versszerűségeket-, de környezetemben 2 embert ismerek, aki értékeli. a többi azt mondja jajj de depis, értelmetlen, baromság, és csak mocskolják, hogy mennyire szerencsétlen vagyok. szóval nem mondom, úgy vélem van valamennyi tehetségem, és amihez van, azzal nem lehet megélni. ez a gond itt emberek! nem az, hogy nem találnék munkát. lehetnék politikus, milliókat kaszálhatnék, ha egyszer NEM AKAROM azt csinálni, mert nem menne. persze lehet jól keresnék-belehalnék, hogy kínszerűen kell azt tegyem, csak azért hogy ezt a napot is túl éljem.

az élet kb arról szól, hogy éld túl ezt a napot is, habár egyszer vége lesz. minek élünk, ha egyszer meghalunk, és az emlékek is ezzel együtt? ez baromság, úgy ahogy van.


ja és a csndben csak dolgozikot arra értettem, hogy fel van kapva néhány pszichológus, többek között drága Csernus is. nem állítom, hogy rossz, sőt gondolom hasznos is. de nem hinném, hogy ő az ország legjobbika... lemerem fogadni, hogy van más remek, kiváló doktor is ebben az országban, csak nem olyan hírnévnek örvend, mint ő.


bocsánat az érthetetlen fogalmazásért, csak most teljesen nincs kedvem átbogarászni, hogy hol mit írtam. srry

2012. febr. 19. 14:29
 12/16 anonim ***** válasza:
Hogy akar pszichológus lenni ha a saját bajod nem tudod megoldani?
2012. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

úgy hogy nekem a lelki bajok jönnek be... a sajátjaimat akár mennyire is nem tudom kezelni, akár hiszed, akár nem képes vagyok embereknek segíteni (volt rá néhány példa). és én igazából nem az olyan bajokat szeretem, hogy: letört a műkörmöm, nincs elég pénzem, hogy vegyek körömlakkot... nem is azok a bajok, amelyeket látok nap mint nap: nincs elég pénzem, fáj a derekam. Viszont már egy jó ideje kezdek megismerkedni betegségekkel: borderline, depresszió, mániás depresszió stb és nagyon tetszenek. ezek mellet imádok gondolkodni az emberi elmén, hogy mit miért teszünk, miért érzünk, és keresem a választ az összes miértre.

ezért szeretnék.

2012. febr. 19. 18:11
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Aki azt mondja, hogy létezik olyan, hogy "az élet értelme", az megtalálta a boldogságot a kis világában, és ő nyilván nagyon jól érzi ott magát, legalábbis addig, amíg ez nem változik. Én azt gondolom, hogy az életnek nincs "értelme", hiszen az élete maga is csupán egy illúzió. Akkor érzi jól magát valaki az életében, ha vannak benne apró kis örömök, és nem kell folyamatosan olyan gondokkal küzdenie, amit nem igazán tud megoldani. Most, hogy megvagyok a kis filozófiai szösszenetemmel, ami minden válaszom bevezetésében ékeskedik, jöjjön a válaszom hasznos része.


Az, hogy aránylag jók a jegyeid, még nem jelenti azt, hogy te különleges vagy tehetséges vagy. Mindössze annyit jelent, hogy nem vagy retardált, képes vagy olyan dolgokra, amire a többi ember is. A kérdésed leírása alapján látom, hogy érettebb vagy a korodnál és intelligensebb átlagnál, de az is látszik, hogy még gyerekes vagy. No, de nem jellemrajzot szeretnék adni.

Amire szükséged van az a szélesebb látókör, a "thinking outside the box" gondolkodásmód elsajátítása.

Nem muszáj azzal pénzt keresni, amit csinálni szeretsz. A helyedben én arra koncentrálnék, hogy mivel érhetném el az anyagi függetlenséget, és utána foglalkoznék azzal, amit szeretek. Én látok benned lehetőségeket. Az nagyon jó, hogy ilyen korán felismerted a helyzeted.

Én is egy ilyen időszakomat életem a közelmúltban, így tudom, hogy most mit érzel.

Ha ennyi információ alapján még nem tudod megoldani a helyzeted, akkor nyugodtan írj.

2012. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

de a gond, hogy tényleg, ha elmennék mérnöknek, és pl a GEnél dolgooznék, 300 000reket keresnék, egy időután teljesen felemésztene, hogy úristne ezt utálom csinálni, és nem lenne életem, és dolgozásért már bocsánat, de ott van a többi hülye, aki ezért él. én nem azért élek, hogy dolgozzak, hanem azért hogy boldog legyek, már pedig ilyen munka mellet nem tudnék.

én csak azt sajnálom, hogy nem egy k.va gazdag családba születtem volna, jó családban, ahol még szeretetet is kapnék, és jóra nevelnének, hogy megbecsüljem amim van. mert ekkor tuti tanulnék, és lehet, hogy nem dolgoznék még is inteligens lennék rengeteg sok pénzzel a s.ggem alatt.


tudom ez ostobaság, de nem érdekel. ez jobb lenne, de kár, hogy nem így van.

2012. febr. 21. 17:18
 16/16 anonim ***** válasza:

Látom, még mindig nem érted, hogy mire gondolok. Nem tudsz eléggé "kreatívan" gondolkozni(nagyon alkalmatlan szó ide, de talán így érted). Jók a céljaid, és igazából látom benned a régi önmagamat. Bill Gates azt mondta, hogy ha szegénynek születsz, de ha szegényen halsz meg, az már a tiéd. Például ő nagyon okosan alakította az életét. Neked rengeteg lehetőséged van, csak nem ismered fel őket.

Tudod mit? Ha szeretnéd, küldd el az msn címed üzenetben, elmondok néhány dolgot, és megkíméllek attól, hogy elvesztegess pár értékes évet.


# 14

2012. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!