Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet pozitívan hozzáálln...

Hogy lehet pozitívan hozzáállni mindenhez?

Figyelt kérdés

Tegnap este párommal beszélgettünk sokáig, és elmondta hogy mi nem tetszik neki bennem :( Mégpedig az nem, hogy szerinte én mindenhez csak negatívan állok hozzá, egyre ritkábban mosolygok és nem volt olyan este hogy 100%-ig jól éreztem volna magam. És hogy sose tudok lazán venni dolgokat.


Az én magyarázatom erre csak annyi volt hogy sajnos körülményes megszületésem és körülményes felnevelésem miatt egyszerűen belémkódolták szüleim az aggódást, a mindentől félést. Sose engedtek sehova, barátaim nem nagyon voltak, sose volt önbecsülésem, mert mindig ott voltak mögöttem és nem tudtam bizonyítani. Most is ezt hallgatom amúgy, hogy én kimegyek a pénz hátán (nem is tudom kinek van lassan több félretett pénze mint szüleimnek...) és hogy a párommal is milyen izé vagyok (sose álltak az én oldalamra...). Na hát erről ennyit.


A másik pedig hogy másfél éve kórházba voltam, 2 hónapig nagyon beteg voltam, azóta képtelen vagyok kigyógyulni a betegségekből. Folyamatosan van valami bajom, már azt várom mi lesz a következő és mikor jön. Volt ez a kórházolás, aztán térdfájás (úgy hogy menni képtelen voltam) 4 hónapig, megfázás, IBS több mint fél éven át, aztán megint térdfájás, most 2x mandulagyulladásom volt és a fogaim is borzalmasak. Az egyetem dugába dőlt félig mikor kórházba kerültem (vizsgaidőszakban), elmaradtam egy csomó dologgal, úgy érzem sose hozom be magam.


Hogy lássak így pozitívan dolgokat? Mikor tényleg minden sz@r? Hogy örüljek az apróságoknak mikor mindenben csak a gondot, a problémát látom? Teljes mértékben igaza van páromnak, nagyon negatív ember lettem és ezzel lehúzom őt. Hogy lehet a jót meglátni mindenben? Néha sikerül, de olyan nehéz! Ezt tudatosan kell csinálni vagy hogy?


22/L



2012. márc. 1. 12:10
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia, szerintem lelki problemaid vannak, azert vagy folyton beteg. A negativ hozzaallasodat is fel lehetne oldani, ha szakemberhez fordulnal, vagy egyszerüen megprobalhatod pozitivabban szemlelni a vilagot. Kerhetsz profi segitseget is pszichologustol, pszichiatertöl, vagy van a neten egy csomo "pozitiv" oldal, ahol mindig eröt merithetsz, ha epp elövenne a szorongas.

A szorongasaid abbol fakadnak szerintem, hogy tulzottan függsz a környezeted velemenyetöl, legfökepp azert, mert bizonytalannak erzed magad, mivel sosem erezted azt a szüleid reszeröl, hogy 100%-ig melletted alltak volna.


A szüleid szempontjabol: imadnak teged, es azert csesztetnek, hogy motivaljanak, ök nem tudjak, hogy epp ebböl kifolyolag demotivalnak teged. Bocsass meg nekik, es jard a MAGAD utjat, hagy mondjanak, amit akarnak.

Vallald a felelösseget a tetteidert, önmagadert, nincs olyan, hogy rosszul döntesz, mindig mindenböl tudsz tanulni valamit!

Sok sikert - es fel a fejjel! Ne függj masok velemenyetöl, szeresd önmagad, igy masok is szeretni tudnak teged. (Ha bizonytalan vagy magadban, tedd fel a kerdest, ismertel mar tökeletes embert? - NEM. Akkor? :))

2012. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem is a múltkor hasonlókat vágott a fejemhez a férjem. Nagyon rosszul esett, és meglepődtem, hogy miket gondol rólam. Az tény, hogy kritikus természetű vagyok. De ugyanakkor életvidám és optimista is vagyok. Sose szerettem, ha elkönyvelnek valaminek. Ilyen is olyan is vagyok. Sokat gondolkodtam ezen, és elhatároztam, hogy nem fogok ezen búslakodni, meg rájöttem, hogy a férjem pontosan ugyanilyen. Mindenbe beleszól és bele is köt. De attól még szeretem, ez csak egy veszekedés volt, semmi más, de le kell vonni a következtetéseket. Neked is el kell határoznod, hogy tartózkodsz a negatívumoktól, mert elveszítheted a párod. Képzeld el, hogy milyen lenne, ha ő nem lenne, hát becsüld meg őt. Mindenkinek annyi baja van ebben a világban, próbálj meg te lenni neki a nyugalom szigete, és ő is az lesz neked. Nekem is nehéz betartanom, mert este fáradt vagyok és nyűgös, de ki akar egy mindig savanyú izével lenni? Tudatosan csak a jó dolgokra koncentrálj. Ha valami rosszat akarnál mondani, inkább csukd be a szád.

A kórházas sztorit nagyon sajnálom, próbálj meggyógyulni, aztán kezdj el futni vagy mást csinálni, hogy ne betegedj meg annyiszor és elfoglald a gondolataidat. Az egyetem miatt ne aggódj, majd behozod. Remélem segítettem!

2012. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pozitívan látni mindent? 'takard el a szemed', ahogy az összes optimista.
2012. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 cathilina ***** válasza:
tudsz angolul? [link]
2012. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez egy ezós hülyeség. Ha beledöglesz is, vigyorogj. Ez egy darabig megy, aztán tényleg beledöglesz.
2012. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a beledöglesz duma hülyeség, már bocsi...


A másik meg, hogy járok jógára. Szerintem azért ez is fog segíteni. A csajszi nagyon aranyos, aki tartja nekünk az órát, és valahogy a kisugárzásomból semmi beszéd nélkül megmondta hogy mi a bajom :S Azért ez így elég gáz volt, de ráébreszetett, hogy változtatnom kell. Nem holnaptól vagy hétfőtől hanem most. Köszönöm a normális válaszokat amúgy :)

2012. márc. 2. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!