Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Alkohollal kapcsolatosan...

Alkohollal kapcsolatosan őszintén. Vélemény?

Figyelt kérdés
30éves nő vagyok.Gyerekkoromban utáltam az alkoholistákat,mamámnak volt egy kocsmája,mikor ott voltam,én töltöttem mindenkinek a piát,én hoztam fel a pincéből,én mentem el beszerezni az "árut",tehát olcsóbban megvéve,drágábban eladva.Lehet ez nem befolyásoló tényező,14évesen bulikba járkáltam,ahol totál részegre ittam magam.17évesen a pénz hiánya miatt olyan helyzetbe kerültem,hogy még mindig ittam,de már pénzért.Ez pár éven keresztül így ment,de akkor már más szerek is belekerültek a légkörömbe.Az a lényeg,hogy nem szoktam rá bizonyos szerekre,de az alkohol megmaradt mint mámor.Volt egyszer egy 3éves kihagyásom is,az is csak azért,mert megrémültem milyen szarul vagyok.Most jó helyzetben vagyok,nem érzek veszélyt,és mégis iszogatok.Különben ránézésre ezt senki nem mondaná meg.Nem érdekelnek a klubbok,ahol elmondják a sikertörténeteket,attól nem leszek jobban.Hogy lehet megszabadulni ettől a sóvárgás érzettől,ez érdekelne.Új hobbi,ismeretségek nem érdekelnek.
2012. márc. 19. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is hasonló helyzetben vagyok.Időnként rátör és iszom.....aztán másnap rosszul vagyok és megfogadom soha többet.De újra...
2012. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez sajnos függőség és igen, alkoholizmus.
2012. márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%

28 éves nő vagyok,és alkoholista...3 éve volt márc 15-én,hogy nem ittam alkoholt.

Nálam is jelen volt a pia egész életemben,kiskoromtól kezdve.(apám,nagyapám ivott).

Tiniként sokszor nyomtam magam hullába és felnőttként is.

24 éves koromban férjhez mentem,és együtt ittunk párommal.De !ő ivott két sört,én meg ötöt.Ő nem ivott hétköznap ,én igen...suttyomban.Otthon,egyedül.Közben olvasgattam,elvoltam,tényleg frankón éreztem magam így.

Időnként úgy beálltam,hogy másnap nem tudtam elmenni dolgozni...na akkor azt mondtam,elég.Tudtam én már évek óta ,hogy alkoholista vagyok,de akkor már nemcsak tudtam,hanem beláttam !Felhívtam az Anonim Alkoholistákat,kerestem egy gyűlést,és ott elregéltem,hogy mi a helyzet.Azóta nem nagyon járok gyűlésre,de józan maradtam.

Én is azt hittem,hogy nem érdekelnem új hobbik,meg ismertségek,aztán jött minden maga után.

Férjem támogatott.Azóta született egy babám,vannak barátnők,járok egyetemre,sportolni meg minden.

De azért,hogy mégse legyen tökéletes a dolog,előjöttek a családi gondok anyámékkal,tesómékkal.És néha nehéz józanul megoldani,mert régen,ha valami szar ért,ittam egyet,aztán elnyomtam magamban a negatív dolgokat,mostmár kiállok magamért,és ez nem tetszik mindenkinek.

Szóval ez nemtom sikertöténet-e,ha fárasztottalak vele,akkor bocs.

A sóvárgást egy durva hétig fizikailag is éreztem (kézremegés,ájulás),de a lelki a szarabb.Mindig úgy állok,hozzá,h csak a mai nap számít.Csak ma nem iszom.Előre nem kell nézni,csak ma.Nekem ez mindig bejön.Én mondjuk nem estem vissza,de még előfordulhat,benne van a pakliban.Dehát emberek vagyunk....

2012. márc. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Eldöntöd, hogy abbahagyod. Ennyi. Az ez meg az meg amaz nem érdekel hozzáállás nem segít. Érdekeljen!
2012. márc. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor rád tör a sóvárgás, gondolj bele, hogy milyen rövid és mulandó az életed... Ha nem szeretnél pár éven belül r*hadó pofájú, sz*rszagú csöves lenni, aki ötig nem tud elszámolni, akkor nem piázol. Ne pazarold az éveidet arra, hogy a májadat gyilkolod. Karácsonykor, szülinapkor, belefér 1 pálinka, meg 1 pohár borocska, jó is az a magyar embernek... de ne meséld be magadnak, hogy te alkoholista vagy, és nem tudsz letenni róla... ez az akaratgyenge, jellemtelen emberek ócska kifogása... kezedben a döntés: élni akarsz? Ha igen, akkor tégy érte!
2012. márc. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:
Próbáld meg, hogy ha rád tör a vágy hogy igyál, akkor tényleg igyál, csak ne alkoholt, hanem vizet. Sokat (pár decit, azért nem kell litereket persze). Akkor kevésbé kívánod. Vagy legalábbis nálam így volt egyetemistaként :)
2012. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Haladok,már egy ideje nem ittam:)
2012. márc. 28. 20:29
 8/10 kovpet ***** válasza:
Helyes :) Gratulálok.
2012. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jött össze.Egész mai napig nem ittam,de nagyon ideges lettem a párkapcsolatom miatt.Utálom is magam.Elegem van mindenből.
2012. márc. 30. 23:05
 10/10 kovpet ***** válasza:
Ez örök küzdelem, nyugi. Ne add fel!
2012. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!