Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek a szüleimmel,...

Mit tegyek a szüleimmel, barátaimmal?

Figyelt kérdés
Már majd egy éve kifejezetten boldogtalan vagyok, de ezt sokáig elfojtottam magamban. Egy pár napja megtudtam, hogy a szüleim életük nagy hibájaként gondolnak rám és "nem értik mit rontottak el". Mióta ezt megtudtam lelkileg és fizikailag is rosszul vagyok. 10 percenként változik a véleményem a világról, néha úgy érzem minden rendben, máskor pedig szó szerint hányingerem van amikor végig gondolom az életemet és az élethelyzetemet. Bár sok barátom van, egyikőjüknek sem tudom igazán elmondani mit érzek, annak ellenére hogy hozzám mindig jöhetnek elmondani a lelki bajaikat. Ha mindennapi kis egyszerű problémákról beszélek még figyelnek rám, de ha igazán mély dolgokról kezdenék el beszélni szinte érzem, hogy mennyire teher nekik ez és inkább elfojtom amit mondani akartam. Szerintem iszonyatosan megkönnyebbülnék, ha nem a szüleimmel élnék, rengeteg stresszt és komplexust köszönhetek nekik amiket egyedül kell megpróbálnom leküzdeni. A mostani esetnél fél órával az idézett mondat után a szüleim lényegében kikövetelték hogy úgymond megbocsássak nekik, tehát még csak ki sem mutathatom hogy mennyire rosszul érzem magam. Tippek, hogy mit tehetnék?
2012. márc. 22. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A szülők már csak ilyenek. Nehéz ez ellen bármit is tenni. Én ugyanezt megkaptam, hogy nem értik mit rontottak el, akkor nagyon rosszul esett de hát ők is csak emberek, én meg sajnos nem vagyok egy egyszerű eset. Esetleg az elköltözést tudnám csak javasolni, bár nem tudom hány éves vagy. A barátaid meg milyenek, ha nem érdekli őket, amik téged foglalkoztatnak?
2012. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Korod nemed?
2012. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hellinger féle család állítás vagy egy önismereti csoportban való részvétel segíthet, hogy felold magadban a konfliktusokat. Sok helyen van ilyesmi, a neten keress rá. Remélem tudtam segítelni.
2012. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szülőkkel kapcsolatban teljesen meg tudlak érteni. Az én szüleim sosem mondták h mennyire megbánták, hogy engem meg a testvéreimet létrehozták, de a tekintetükből és némely reakciójukból ki lehet érezni ezt. Ilyenkor elszorul az ember szíve és ha már a szülőknek sem számít, hogy létezzél az összetöri a lelket. De nem számít, mert amint önállóan gondolkodhatunk, teljesen feleslegesé válik mit gondolnak. Az gyerekek nem lehetnek valamilyen eszközeik a szülők önkifejezésének, ezért sem mondhatják, hogy hol rontották el, mert nem látnak a jövőbe, hogy kivé válhatsz idővel és ha a jelenlegi személy nem felel meg az értékrendjüknek, akkor az már csak az ő bajuk. De velük együtt élni így elég nehéz lehet. Meg kell próbálni minél gyorsabban függetlenedni, aztán eltűzni otthonról úgy hogy többet ne lássanak.

Ami a meg nem értő barátokat illeti, mindenki azt hiszi, hogy az ő problémája a legnagyobb, ráadásul ha nagyon fiatalok is esetleg, talán fel sem fogják az egészet még. Próbáld meg elmélyíteni velük a kapcsolatodat és tovább beszélni velük, mert a mocsoknak ki kell jönnie, mert előbb utóbb rátelepszik a lelkedre teljesen -vagy már meg is történt- és felfalja.

2012. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!