Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet azon segíteni...

Hogyan lehet azon segíteni aki egyszerre nagyon buta és lusta?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó ,hanem az öcsémről. Most jár gimnázium 2. osztályba és 5 tantárgyból bukásra áll: matek, fizika, kémia ,történelem , angol . Azt mondja hogy az összes tantárgyat nehezen tanulja ezért inkább nem is tanul semmit se. Félévkor is 5 tárgyból húzták meg: kémia, matek, történelem, angol ,német. A gimnázium 1. osztályt egyszer megismételte , mert ott 4 tárgyból buktatták meg. Pedig nincs értelmi fogyatékossága , csak nagyon buta és lusta és sajnos semmiben sem jó. Én se vagyok a legjobb , de én nem bukok meg semmiből. Az a baj hogy nem való neki a gimnázium (nekem se annyira). És abba bele se merek gondolni , hogy hogy fog ez a gyerek leérettségizni.
2012. márc. 23. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Valahogy érdekesebbé kellene számára tenni a dolgokat. Nem lehet olyan buta, mint szegényt beállítod, csak valószínűleg tényleg lusta. Esetleg demonstrálhatnád milyen az, mi lesz belőle, ha nem tanul és alapfokig sem jut el.

Ezenkívül nem biztso, hogy /csak/ az ő hibája. Szerintem vegyétek ki abból a gimnáziumból, csak rossz lesz neki.

2012. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztosan annyira nem buta csak nem érdekli az egész és lusta hozzá. Egy bizonyos szinten meg lehet érteni hisz senki sem csinálja szívesen azt amiből csak 1esei vannak és egy szót sem ért belőle mert semmi alapja nincs meg. Kell egy kis sikerélmény neki. Szerintem le kell ülni vele és érdekesebb dolgokkal fel kell kelteni az érdeklődését. Utána egy-egy anyagrészből szerez pl egy 4est tuti azután meg jön a lelkesedése :)
2012. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!