Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti nem érzitek úgy néha, hogy...

Ti nem érzitek úgy néha, hogy egy-két embert leszámítva csupa buta birkákkal vagytok körülvéve? 20/L

Figyelt kérdés
Néha úgy eltudok szomorodni ha beszélek valakihez és látom, hogy fel se fogja, felét se érti annak amit mondok. Általános iskolai osztálytalálkozón voltam és alig hittem a szememnek. 5 éve nem találkoztam velük, de mintha egyszerűen leépültek volna szellemileg. A tanárnő azt mondta nem velük van a baj, csak ők megrekedtek egy szinten, én meg továbbléptem mert vidékről Budapestre jöttem. Ennyit számítana ilyen szempontból, hogy hol él az ember? Milyen lehet olyan ostobának lenni? Gondolom egy szál problémát nem okoz nekik mert észre se veszik. Sokszor nagyon egyedül érzem magam. 3 nagyon jó barátom van akikkel szívesen vagyok (ők is 40 év felettiek), de a többi embertől szinte menekülök. Lehet csak én tartom túl sokra magam, hogy nem süllyedek a gyógypedagógiai szintjükre? Nőkkel már tulajdonképpen nem is állok szóba mert a divaton és a műkörmökön kívül nagyon másról nem is tudnak beszélni. Miért nem találok normális embereket? Hova lettek?
2012. márc. 17. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én értelek, én sem nagyon szeretek nőkkel beszélgetni, de pasiknál sem jobb a helyzet, őket meg csak a nők érdeklik. Miről próbáltál velük beszélgetni?
2012. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért (is) szeretem jobban a macskámat és a kutyámat az embereknél.
2012. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
de, és én is csak fiúkkal tudtam értelmesebb témákról beszélgetni (bár ők meg pont fiatalabbak voltak nálam, 20-21 évesek, én 22, ráadásul vidékiek is, én meg pesti)
2012. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miről próbáltam velük beszélgetni?! Szinte mindenről. Az utolsó konkrét eset ami hirtelen eszembe jut, egy nálam idősebb leányzóval történt, mikor is elkezdte mesélni, hogy az a legnagyobb vágya, hogy Tesco pénztáros legyen. (Teszem hozzá, hogy 14 évesen szült egy gyereket és jelenleg a lányt és a gyerekét is nevelőszülők nevelik.)Erre én megkérdeztem tőle, hogy ebből mégis, hogyan képzeli felnevelni a gyerekét, de a válasz egyszerű volt (számára legalábbis), majd a nevelőszülei eltartják úgyis. Azért itt elgondolkodtam rendesen... felvázoltam neki röviden, hogy miután nem jár majd iskolába, és nem kapnak utána pénzt, kirakják mint macskát sz@rni (hivatásos nevelőszülők, rengeteg pénzt kapnak utána, és gyerekek tömege van náluk.) Fel se fogta igazából, de megsértődött. Szomorú, hogy magától ezt nem fogja fel valaki. Ez csak egy kiragadott eset de nem egyedülálló, az emberek többsége ilyen sötét.
2012. márc. 17. 23:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Valóban értelmes emberek régebben sem voltak sokan, most sincsenek. De ha ez téged meglep, akkor te sem tartozhatsz nagyon közéjük. Nincs ebbe semmi meglepő. Az emberek racionális gondolkodását elnyomja az érzelmi énjük általi ösztönök és tapasztalati berögződések. Az emberek azt hiszik helyesnek, amit annak éreznek vagy olyantól hallják, akit tisztelnek. Ezzel ellentétben azt kéne annak tartanai, aminek helyes logikai indoklása van és azok a tudományon és jó megfigyeléseken alapszanak.
2012. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hm, nekem nem nagyon vannak érzelmeim, akkor én értelmes vagyok? (: Na de visszatérve a kérdésre, írtad hogy vidéki voltál, én nem mondom hogy minden vidéki buta, de nekem vannak vidéki rokonaim és mikor megyünk őket látogatni, hát rendesen le tudják agyilag fárasztani az embert. Pl. ez, hogy a lány Tesco-ban akar pénztáros lenni... tőlem a vidéki rokonok megkérdezték, miért nem költözöm le oda, tudnak jó melót az ottani Suzuki gyárban... Én meg csak néztem, ezt mégis így hogy gondolják. Teljesen más világ.
2012. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igazán különleges ember vagy, találni fogsz olyan embereket, akik hasonló gondolkodásmóddal, nézettel rendelkeznek:)) 20/F Én is szeretnék valami, komoly dologról beszélgetni, filozofálgatni, de manapság a pletyka, ivászat, stb a "fő" beszélgetéstéma...
2012. márc. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"tőlem a vidéki rokonok megkérdezték, miért nem költözöm le oda, tudnak jó melót az ottani Suzuki gyárban... Én meg csak néztem"


Mert vagányabb a nagyvárosban a meki. Igaz is...milyen semmirekellő ember megy dolgozni a gyárba? Ezek a vidékiek agyilag zoknik.



Veled kérdező egyetértek is meg nem is. Egyetértek mert én is olyan kisvárosban nőttem fel ahol nincs egyetem és hát akik ott maradtak azok 12 osztállyal próbálnak boldogulni. Amikor hazamegyek (anyum még ott él), a régi haveroktól csak annyit lehet hallani, hogy úgy megverte, annyi pénzt szedett ki a másiktól, pfff mennyit ivott,....

Amit viszont nem értek, hogy ha már ennyire érettebb vagy szellemileg, akkor hogy nem érted meg, hogy pl annak a lánynak azért a pénztáros meló az álma mert már ő is rájött, hogy atomfizikus már nem lehet belőle. Minek tőrje össze magát a tanulással? A továbbtanuláshoz pénz kell. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy elmenjen BP-re. Ezt azért te is beláthatnád.

A másik dolog. Mi a gond a pénztárosi vagy a gyári melóval? Anyum egyetlen varrónői fizetésből felnevelt két gyermeket. 8 osztálya van (ő is húsz évesen nem látta értelmét a tanulásnak és inkább elment dolgozni) de a pénzzel jobban bánik, mint egy közgazdász. Mond néha butaságokat, de csak elmosolyodok és kijavítom. Látom te próbálod megérteni, nem mint az utolsó válaszoló aki eléggé lenézi őket.

2012. márc. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Közben még írtak...szóval nem az utolsóra értettem, hanem az utolsó előttire, a vidéki rokonokkal.
2012. márc. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Látom te is olyasmi ember lehetsz akikről a kérdező írt. Nem gondoltam volna, hogy meg kell ezt magyarázni, de akkor megpróbálom: Ezer másik lehetőségem van az életben, van pénzünk (tanulmányokra legalábbis mindenképp), azért lepődtem meg a rokonokon, mert ezt ők is tudják. De akkor benyögnek egy ilyet, hogy felesleges ez a sok macera, mikor ők tudnak egy biztos melót a gyárban havi 80ezerért, abból egy ember simán megél. Érted már a problémám? Arról beszélek, hogy sok ember lusta mint a lajhár.
2012. márc. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!