Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változhatnék meg?

Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés

[link]


Nos hát rolam azt kell tudni, hogy viszonylag magas szinvonalon élek, de hiányzik belölem az életösztön a kockázatvállalás a felelősségtudat...igazi tápos csirke. Rettenetesen szenvedek az egyedülléttől, de a társas kapcsolatokkal sem tudok bánni. 2 év pszichoterápián vagyok tul, korházban is voltam már a problémáimmal. Nincsenek barátaim se már. Lányokkal meg ebböl kifolyólag ugyancsak katasztrófális a helyzet. Egy fius, nehéz iskolában tanulok. Érzem magamban az erőt, hogy jó legyek a szakmában, de a nőhiány évek óta visszahúz olyan mértékben, hogy pl másfél évet bukdácsoltam. Általában ugy buktam el tárgyakat, hogy meg se probáltam átmenni rajtuk. Ennyire gyáva vagyok. Máskor meg csinálom a dolgokat, mint az állat, és tök sikeres tudok lenni és büszke 1-2 pillanatig, amig eszembe nem jut, hogy ettől nem lesz csajom. 21 éves koromban lett barátnőm elöször, ami normális kapcsolatnak mondható, vele sexeltem elöször, igaz nagyon silány kapcsolat volt, de az én életemet nagyságrendekkel jobbá varázsolta. Szeptemberben otthagytam a lányt, rátaláltam az önfejlesztés területeire, a pszichologia, emberi kommunikácio, női-férfi szerepek és mindenféle tapasztalati csajozós könyvek témakörében rengeteget olvastam, ami meglehetősen átformálta a gondolkodásmódomat. Amig régen elképzelhetetlennek tartottam, hogy összehozzak egy randit egy bármilyen lánnyal még akár netröl is, oktoberben már olyan volt, hogy az első találkozon leszopott a lány, mert annyira megkedvelt. Szorakozohelyeken meg aki szemez velem (sajnos ezek nem tul szép lányok), azokhoz odamegyek, és nagyon hamar rámegyek a csókra. Tudom, hogy vonzó vagyok szebb lányok számára is, csak hozzájuk odamenni sokkal nagyon kockázatot jelentene, és ezt nem birja el az egóm. Mondjuk jöhetne a kérdés, hogy a nekem tetsző lányok (akik egyébként teljesen átlagos szépségű lányok) miért nem szemeznek velem, csak nagy ritkán, amikor társaságban vagyunk és ott fel tudnak jobban mérni. Kavartam foglalt lánnyal is két honapot. Szal eléggé legatyásodtam az elmult idöszakban, és lettek eredményeim, de továbbra sem tudtam ágyba vinni egy lányt sem, pedig ez valljuk be a világ legtermészetesebb dolga lenne. Aki mást mond, az magának se meri bevallani. Kaptam egy lakást, egyedül tengődöm benne. Fizikai fájdalmaim vannak, mert totál visszaestem arra szintre, amin kezdtem ezt az egészet. Semmim és senkim nincs. Utcára járnék ki nőket leszolitani, hogy fejlödjenek a szociális képességeim, de annyira furcsán kommunikálok, hogy mindenki ufonak néz. A legkisebb fogalmam nincs a normális emberi dumálgatásról, semmi koncepciom nincsen, hogy miért beszélgessek el emberekkel. Persze volt, hogy tudtam ezt csinálni, de most teljesen eltünt az agyamból ez a képesség. Ja és ne mondjátok, hogy az utcán nöket leszolitani gáz, mert ismerek személyesen olyan embert, aki konzisztens modon szolit le modell lányokat, és 10-20 perc után már a randit szervezik (szex céllal is akár) és smárolnak is nem ritkán. Ja és ilyet az orrom elött is megcsinált volna, csak a csajt zavarta, hogy bámuljuk.



2012. márc. 24. 17:21
 1/5 anonim válasza:
ahha
2012. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na ez nem semmi... :D

Általában mit mondasz egy lánynak először, miután leszólítottad?

2012. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát de nem hiszed, de az átlag srácok sokkal jobban csajoznak mint én, mert ők természetesek. Én fejemben meg ott ketyeg minden, hogy kb mi történhet és minek kell történnie, és ebbe az irányba viszem a dolgokat, és ez néha késésben van az ösztöneimmel, ami game overhez vezet. Pl a péniszed tudja mikor van ott az idő, hogy megcsokold a lányt, az agyad meg habozik, egy fél másodperc késésnél már inkább ki fogsz esni a játékból, minthogy nyerj. És ne gondolj rolam tul sokat, mert ugyanugy szenvedek, mint amikor még nem volt semmilyen nőm...sőt még talán jobban is.
2012. márc. 24. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes dolog:) A leírtak alapján viszont én azt látom hogy te sokkal értelmesebb vagy mint az átlag, ezért van az hogy ennyire számításba veszel minden eshetőséget. Szerintem az a gond, hogy mindig a legrosszabb helyzeteket képzeled el magadban ilyenkor amikor "előre gondolkozol", és ettől megy el az önbizalmad.


Olyan dolog miatt érzed magad kellemetlenül, amire büszkének kéne lenned. Az hogy nem tudsz kommunikálni az emberekkel, nem azt jelenti hogy rosszak a kommunikációs készségeid, hanem azt hogy egyszerűen más az érdeklődési köröd, talán sokkal magasabb szintű mint nagyon sok lánynak. Ők persze téged néznek hülyének mert fogalmuk sincs arról hogy miről beszélsz.


Egyébként én is hasonló problémával küzdöttem társalgás terén, mindig nagyon nagy hülyeségeket mondtam, amit én értettem de egyszerűen lehetetlen volt másnak elmagyarázni. Persze nem én változtam, hanem a barátaim szoktak meg és fogadtak el így.

2012. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Üdv!


Nem értek az előző válaszolóval egyett, mivel a komm (kommunikációs) képességet több irányba is lehet fejleszteni. Persze ez nem kizárólag a kérdező hibája, hogy vannak olyan irányok, amiknél nem tud megnyilvánulni, mert a másik félnek is lehetnek gyenge komm képességei. Viszont mi az egyszerűbb:

Mást megváltoztatni, másra rátenni az elhatározást, hogy fejlődjön? Vagy saját magadnak elhatározni, hogy fejlődsz?


Az utóbbi az ésszerübb megoldás, hisz ezt (is) takarja az önfejlesztés. Az elöbbinél nem is lehetünk biztosak benne, hogy a másik akarja a változást, mivel azt mi akarjuk, de ő benne nem lehetünk biztosak, mennyi energiát és időt hajlandó ebbe beletenni.


Van egy jó komm képesség fejlesztő módszerem.

Minden nap választasz 3 szót. Ebből a három szóbol kiválasztasz egyett és arról próbálsz beszélni két percig. Az elején annyi könyítés, hogy bármiről beszélhetsz ami a szóhoz kapcsolódik, sületlenségeket is össze hordhatsz. Ha elakadsz, ne legyél frusztrált, pihenj kicsit, aztán folytasd. Természetesen ezt magadnak csinálod, nem kell másnak ott lennie. A két perc lejártával pihensz egy kicsit és újabb két perc a következő szóval. És így tovább. Ez legyen kb 1hónapig mindennapos gyakorlat. 6 percet vesz el naponta, még is hatalmas változás lesz. Mikor már jobban megy a beszéd, igyekesz olyan dologról beszélni, ami nem áll közel hozzád, nem értesz hozzá. Szituáció, megtörtént esemény, történelmi esemény, bármi ami eszedbe jut mond!

Így kifejlesztheted magadban azt a komm képességet, hogy bármihez hozzá tudsz majd szólni.


"Tudom, hogy vonzó vagyok szebb lányok számára is, csak hozzájuk odamenni sokkal nagyon kockázatot jelentene, és ezt nem birja el az egóm."


Kockázat? Milyen kockázat? Leharapja a fejed?

Gondolkozz el jó mélyen. Mi történhet ami a legroszabb.

Észre sem vesz, elküld. Na és?

Bőség van öregem, magyarországon élsz, itt él a legtöbb szép lány. Mi van ha egy elküld? Mész tovább és kész.


Erre is van egy jó gyakorlatom:

A lényege a fokozatosság!

Először is beszélgess más férfi társaiddal az utcán! Tök mindegy miről beszélgetsz velük.

Utánna idős hölgyekkel elegyedj beszélgetésbe.

Utánna jöhetnek a nem túl szép lányok, akiknél úgy érzed, tök mindegy mi lesz a végkimenetel.

Itt kezdődik az érdekes dolog, elöbb szólísd le őket indirekt-en. Utánna, ha ez nem feszélyes, akkor direkten.

(indirekt - mennyi az idő, meg tudod mondani ez meg az merre van)

(direkt - szia, ide kelett jönnöm hozzád, nagyon megtetszettél és úgy éreztem meg akarlak ismerni. szia a nevem ... elsőnek kézfogás és három puszira húzd be magadhoz a lányt, azután ismerd meg)

Ha ez meg van, akkor jöhetnek a már szebb lányok, de ők még nem azok a csúcsmodellek. Ezeknél is indirekt elöbb, utánna direkt. Addig szólítgas le lányokat, amíg úgy érzed, nem feszélyez téged a dolog.

Ezután jöhetnem a szebbnél szebb lányok.

Igyekez mindegyiknél (amikor már lányokkal beszélsz) a végén telefonszámot kérni. (jót beszélgettünk, de most mennem kell, add meg a számod és telefonon folytatjuk)

Ha végül nem adja meg, no para. Ha megadja, minden ok.


A nőknél sikeres fickóknál mindegyiknél van egy közös dolog. A gondolkodásukban keresendő. Tudják, hogy ők jók a nőknél és azt is tudják, hogy nem az számít mit mond a nő, hanem, hogy hogyan cselekszik(testbeszéd). Emellé nem félnek kimutatni, hogy férfiak, vannak sexuális igényeik.

A tipikus "jófiúk" pont ezt nem teszik meg, nem mutaták ki, hogy vérbeli férfiak.


Itt olvashatsz könyvajánlásokat a csajozásban, és melette önfejlesztő cikkek is vannak:

[link]


Minden jót!

2012. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!