Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Léteznek még olyan emberek a...

Apo321 kérdése:

Léteznek még olyan emberek a mai társadalomban akik tényleg az igazságot keresik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze de őket alul fizetik és tudósnak tartják magukat... Általába unatkozó emberek csoportja vagy magányos tengődő sok szabadidővel rendelkező fehér köpenyes szakállas arcok akik szponzori és támogatási pénzből próbálják izgalmasabbá tenni az életüket.

A valóságban az az igaz amit te annak is hiszel ezen kívül minden más csak egy verziója az igazságnak.

Egyszer ezt mondta valaki: "A valósággal az a baj, hogy nincsen hozzá háttérzene! Kérdés, hogy átérzed e?

Egyébként a bíró is de sokszor hibázik :D és inkább az előéleted és a bizonyítékok alapján döntenek, mert a teljes igazságot úgyse tudják!

2012. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú lenne,ha nem léteznének ilyenek.Az már mindennek a végét jelentené.Az ember alapjába véve vágyik arra,hogy igazságos,békés,nyogodt élete legyen.Sokan tesznek is ezért,olyan barátokat,társakat keresnek akiket ugyanez a vágy hajt. Persze tudomásul kell venni,hogy maga az ember képtelen arra,hogy megfelelően irányitsa az életét.Igy csak azok képesek az átlagnál szebb,nyugodtabb életet élni,akik elismerik,hogy van egy alkotonk,teremtőnk akitől segítséget kérhetnek,és ezt meg is teszik. Persze lehetnek nem hívő emberek is akik keresik az igazságot,de szerintem az ember önmagában kevés hozzá,hogy meg is találja azt.
2012. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi az az igazság, és minek keresni? És ha megtalálják, mit tudnak vele kezdeni? Kiírják a facebookra???

Elárulom, mindenki le fogja sz.ni, mert senkit sem érdekel az igazság, és senki sem tud vele mit kezdeni. Az emberek olyanok mint a három majom. Nem lát, nem hall, nem beszél...

Én tudom, milyen lehetne ez a világ, de amíg az emberek vadállatként és nem emberként viselkednek, ez a fajta világ, rendszer a legmegfelelőbb a számukra. Akik meg képesek lennének ember módjára viselkedni, hát azok meg alaposan megszívták! Ennyi.

2012. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy az igazságot keresni?
2012. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kinek az igazságát?
2012. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az igazság keresés alatt én azt értem, h leleplezik a hazugokat és védik az ártatlanokat. Így értetted, kedves kérdező?
2012. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves "mindenki le fogja sz.ni... 14:16"

Az igazságot nem mások miatt keressük, hanem hogy magunkat ne erőszakoljuk meg a mocsokkal!

Leszarom a másik ember véleményét, ha én tudom, hogy igazam van! :)


Az igazságot azért nem keresik, mert nem látnak benne hasznot. Félnek tőle, vagy épp kevésnek érzik magukat, hogy hasznukra fordítsák. Az igazság nem egyéni, hanem axiómatikus módon van jelen az életünkben. A különbség abban rejlik, hogy a nézőpontok, amik felől ráláthatunk az igazság egy aprócska szeletére, másnak tűnik innen (én tőlem), mint máshonnan (pl: a te nézőpontodból).


[link]


[link]

2012. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

11:38 as voltam.


[link]


szerintem!


Igenis léteznek igazság kereső emberek! :)

2012. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Először ki akartam fejteni bővebben mire akarok kilyukadni, de aztán valamiért mégsem tettem. :)

Egyébként ennyire nem akartam leszűkíteni a témát, hogy büntessük meg a rosszakat és hasonlók. xD

Egyszerűen kíváncsi vagyok érdekel-e még valakit a mai világban valami "komolyabb" dolog is vagy mindenki magasról mindent és csak az anyagi javak, nyaló világ, stb, stb...

2012. ápr. 2. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!