Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejlesszem az önbizalma...

Hogyan fejlesszem az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék szakemberhez fordulni, bár valóban kritikus, hogy mennyire nincsen önbecsülésem, már állásinterjúra sem merek ez miatt elmenni. Hogyan tudnám ezt fejleszteni?
2012. ápr. 10. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi nem tetszik magadon, mivel nem vagy megbékélve ?

Semmivel ? olyan nincs :-)

Külső , vagy belső kritikáról van szó magaddal szemben ?

2012. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem belső... Nem fejlesztettem soha még a kommunikációs képességemet sem, ami azt hiszem oda vezethető vissza, hogy anyuék kicsi koromtól kezdve soha nem vittek sehova, el meg ugye nagyon nem engedtek... Mintha oviban is már lettek volna effajta problémáim. Közeli barátaim vannak, de az a durva, hogy néha még velük szemben is bizalmatlan és távolságtartó vagyok.:S Ugye mikor jött a kamaszkor, ami alatt inkább 12/13 éves kort értek, akkor jöttek a suliban a csipkelődések, de nem is inkább az osztálytársaim, hanem a felettem járók részéről, ami azt hiszem nagyon mélyen belém rögzült. És ugye a folytonos bezárkózás ebből kifolyólag az évek alatt egyre és egyre növelte bennem az önbizalomhiányt. Tavaly kicsit kinyíltam, nem tudom hogy sikerült, sokat segített egy közeli ismerősöm, de nagy mázlim is volt. Munkahelyem is lett. De most ismét eléggé vissza süppedtem és egyre csak bezárkózom, nem merek emberek közé menni, félek, hogy néznek és kritizálnak.
2012. ápr. 10. 18:56
 3/5 anonim válasza:
Szerintem legtöbb embernek azért nincs önbizalma, mert állandóan azon rágódik, hogy ki mit gondol róla (hogy néz ki, vagy hogy mit hogyan csinál)Azt kell elfelejteni, hogy másoknak akarj megfelelni. Senki nem tökéletes, mindenki tévedhet, elronthat valamit, lehet rossz napja...és akkor mi van nem dől össze a világ. Próbálj meg arra koncentrálni, hogy jól érezd magad, akkor az önbizalmad is fejlődni fog.Gyakran csinálj olyat amiben jó vagy és esetleg mások megdícsérhetnek pl.:főzés, sport vagy bármi...ez is csak jót tehet.
2012. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző mondott jó dolgokat. Szerintem is az a baj,hogy egyrészt ez egy belső dolog,de másrészt rájátszik a társadalom, a reklámok. Mindenhonnan az jön le,hogy tökéletesnek kell lenni stb,pedig ez nincs így. Az ember nem tévedhetetlen,de sokszor direkt nem számolnak vele,pedig ahol ezzel nem számolnak ott az a hibás,aki ezt nem veszi figyelembe.

Egyrészt csinálj olyan dolgokat,amiben jó vagy. Másrészt keress olyan dolgokat,amiben jó lehetsz. Illetve vannak tipikus dolgok,amiket nem nagyon lehet elrontani és növelhetik az önbizalmad. Néhány sport jellemzően ilyen pl futás, bicózás ezektől jobban érzed majd magad és akkor az önbizalmad is nőni fog,ha látod minden alkalommal jobban megy...

2012. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha esetleg kritizalnanak, akkor engedd el a fuled mellett. Ne figyelj ra oda.

Az onbizalmat pedig ugy tudod fejleszteni, ha elmesz olyan helyekre, ahol sokan vannak... De nem kocsma... Es oda mesz valakihez vagy egy egesz csoporthoz beszelgetni. De ha nem tudsz ilyen spontan viselkedni, akkor kerj meg egy baratodat, hogy mutasson be valakiknek es onnan mar bevagodhatsz, csak nem legyel visszahuzodo. Nyilj meg.

2012. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!