Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ilyen rohanó világ?

Miért van ilyen rohanó világ?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenki érti mire értem. Jöhet minden!!!
2012. ápr. 18. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

részben mert kiszorítósat játszunk, fejleszteni kell mert ha nem, akkor lemaradsz s a versenytársaid kiszorítanak a piacról -> véged, tehát, minél gyorsabban kell újat mutatni és megtartani a már megszerzett piacot, illetve bővíteni ha lehet...

hogy valóban szükség van-e a versenyhelyzet fenntartására az érdekes kérdés...

pl mi lenne ha egyetlen cégbe szerveznénk az összes mobiltelefont fejlesztőt és így ezek nem egymás ellen dolgoznának, hanem egy/több közös projekten, s megosztanák egymással az információkat


lazán kapcsolódó olvasnivaló:

[link]


[link]

2012. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Aha...de a mobiltelefon hogy tartozik bele? :D
2012. ápr. 20. 07:03
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

nem a telefon a lényeg, bármely fejlesztő cégre jó a példa


itt a hozzászólások között is van még 1-2 ami segíthet megérteni a problémát:

[link]

2012. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Régebben én is így gondoltam hogy rohanó a világ most már nem. A tévém elromlott, nem vettem másikat. Rengeteg szabad időm lett, főleg hogy az internetet is ritkán kapcsolom be. Inkább rádiót hallgatok. Szerintem a tévé, és az internet veszi el az emberektől a legtöbb időt. Kíváncsi lennék az emberek mit kezdenének magukkal, ha munkából hazamenve nem esnének be a tv elé, aztán csodálkoznak hogy semmire sincsen idejük. Bár gondolom veled nem ez a helyzet! :)
2012. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
persze de más az egyéni szint
2012. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
# 4: Tökéletesen egyetértek, jó helyre tapintottál. Vagyis szerintem!
2012. ápr. 20. 17:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Egy biztos; régebben nem mondtuk ezt sose.
2012. ápr. 23. 10:35
 8/17 A kérdező kommentje:
Na...nincs senki aki jártas a témában, aki tud valamit?
2012. ápr. 24. 16:53
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek. A tv és az internet veszi el a legtöbb időt.

Magamról is tudom, hogy a kollégista éveimben amikor nem volt se tvm se internetem a gimiben egy rakat időm volt, iszonyat csinos voltam, bomba testtel, mert sétáltunk a városban, kondiztunk a csajokkal, futottam néha és nem a kanapén tespedtem. Jah és baromi olvasott is voltam, havonta 2-3 könyvet elolvastam.


Az egyetemi koliban már rátespedtem a netre, mert volt a szobánkban is szélessáv - a gimis koliban 21 gép jutott 330 diákra, szal nem ülhettél előtte csak max. 1-2 órát mert át kellett adni...


Egyébként azért érzed, hogy ennyire rohanó a világ, mert iszonyatos mennyiségű információ áramlik feléd, mindenhol reklámok, az út szélén, a buszokon, a rádióban, az újságokban.

És ugyebár az egyéb ingerek.

Egy tv műsorból 100x több inger ér, mint egy könyvből adott idő alatt, a képi és hanghatások, ezeket az agyadnak mind fel kell dolgoznia... nah ez azért fárasztó.


Szóval tv kuka, netről megint le kéne kattanni...

2012. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez nekem nem 100: "tv műsorból 100x több inger ér"


Alapvetően azt állítják, hogy maga a benntlét ingerszegény, persze sejtem mire gondolsz. :)

2012. máj. 16. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!