Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megfelelési kényszer szülőktől...

Megfelelési kényszer szülőktől és mindenki mástól?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már kérdés és olvastam is a válaszokat! Én is abban szenvedek, hogy otthon szüleimnek sosem tudtam megfelelni, édesanyámnak és nevelőapámnak. Mondjuk nevelőapám sosem kedvelt engem eléggé és amióta egyetemre járok, ez jobban látszik és olvastam róla, hogy ez féltékenykedésből és irigységből adódhat.Kitűnő voltam, nyelvvizsgát szereztem, de otthon mindig az volt a standard, hogy a másik gyereke jobb. Gondolkoztam, hogy elmegyek pszichologushoz, de mivel most nem igazán tudnám rá összeszedni a pénzt, tanácsokat kérnék tőletek, hogy hogyan tegyem rendbe magam. Először könyvekre gondoltam, hogy ha valakinek van valami jó ajánlata azt szívesen elfogadnám olyasmi könyvről, ami a megfelelési kényszerről szól. De ha van más ötlet is azt is szívesen várom!

2012. ápr. 22. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A megfelelesi kenyszer az nem csak egy onallo dolog. A gyokere ennek is, mint legtobb mas problemanak is az onbizalomhiany.

Ugye, ha jo vagyok en ugy, ahogy vagyok (tehat van onbizalmam), akkor nem kell bizonygatnom a szuleim fele se, mas fele se ezt.

Tehat nem hajtod tul magad azert, hogy ujra es ujra bizonyitsd, hogy jo vagy. En azt mondom, az onbizalmadat csiszoljad, az javithat a dolgon.

Bar nehez kinoni 100%ra a maximalizmust. Tapasztalatbol mondom, nehez azt nem megtenni, hogy ne a legjobban akarj teljesiteni egy adott helyzetben.

Hisz az ilyen emberek azon nottek fel, hogy muszaly ( ez egy belso kenyszer) a legjobbat teljesiteniuk mindenhol, mert csak igy kapnak elismerest a szuloktol v masoktol (ha egyaltalan kapnak).

Viszont amit eszre kell meg venni ez ugyben, hogy nem masoktol kene a dicseretet varni. Jol esik az azert, ha valaki megdicser, es mondjuk olykor illene is dicserni (de altalaban az ilyen emberek szulei semmit se dicsertek vagy alig)

Szoval, ne azert csinaljam a dolgokat , hogy azert megdicserjenek. Onmagam miatt csinaljam, azert mert en ugy szeretnem, es nem azert mert mas ugy szeretne.

Sajat maganak kell az embernek elegedettnek lennie legbelul, es nem masok velemenyere adni. Ez az egeszseges onbizalom.

Persze ezek nem konnyu dolgok, es nem egyik naprol a masikra mukodnek. Lassu es tudatos munkaval minden lehet valtoztatni.

Szerintem, nem kell neked feltetlenul pszichologus, hisz ha feltetted a kerdest akkor mar raeszmeltel, hogy "gond" van veled, es valoszinu hogy, ezt meg is akarod oldani vhogy.

Egyedul konyvek segitsegevel, vagy bizalmas barattal valo beszelgetesekkel szerintem sokat javithato a dolog. Persze ha 1ik se, akkor jo a pszichologus is. Azzal meg az a baj, hogy ritka az aki jo. :(


Konyveket mar kertel is, en 2ot ajanlanek neked, ezek szerintem sokat segitenek megerteni a dolgok menetet.

Mind 2 a netrol is letoltheto, par ember feltette oket djvu vagy pdf-be. Keress rajuk, ha erdekelnek.


Louise_L_Hay_-_Eld_az_eleted

John_Bradshow-visszaonmagunkhoz

2012. ápr. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!