Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem jó az életem, hogy változt...

Nem jó az életem, hogy változtassak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, sajnos nincs boldog életem. Hatosztályos gimibe járok, még két évem van érettségiig.

Társasági életem romokban. "Versenyistálló" fiú osztályba járok, nincs problémám az osztálytársaimmal, viszont lányokkal mondhatjuk semmilyen kapcsolatom sincs. Heti 3x különtanárhoz is járok, ezen kívül heti 1-2x konditerembe egyik osztálytársammal, s ennyi az iskolán kívüli életem. Jegyeim nem jók, szüleim úgy tesznek , mintha boldogságukat jegyeim milyenségén múlna, amit már tényleg meguntam.

Szóval most semmilyen társasághoz nem tartozok, alig van igazi barátom. Sokat gépezek, talán ebbe folytom el a bajaimat, faterom szerint függő vagyok, ezzel nem értek egyet, de ebbe most nem megyek bele. Változtatni szeretnék mindenen, szeretném ha boldog életem lenne, nem ilyen undorító, unalmas maszlag..

Mivel kevés a lányismerősöm, ezért a komolyabb kapcsolatom se volt, nővérem is érzékelteti velem egyre gyakrabban h ha így folytatom én leszek a negyven éves szűz, ami azért rosszul esik..viszont külsőre nincs velem gond, edzett vagyok, tehát nem az a gond.

Ötleteket várok, min hogyan változtassak, tapasztalatokat, segítséget.

Köszönöm: 17F Bp.



2012. ápr. 27. 22:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

étoile: Kicsit félreértettél, vagy csak én fogalmaztam rosszul. Szüleim nem akadnak ki a négyedtől, kb 3,5-ös átlagom van, nem szeretnék iskolát váltani, szüleim szeretik a művészetet, hangszertől se tiltanak.


9/X Ne kívánd egy ilyen szülőnek se, hogy elveszítsék gyereküket, valószínüleg jót akarnak.

Persze, hogy kell a cél, éppen ezt keresem. Még ha beleszarnék akkor is meg tudnék élni, gazdagabb családból származom, de eddig nem az volt a cél, hogy az örökségemet éljen fel, és ezután sem lesz az.

A konditeremről annyit, hogy ne képzelj el izomállafnaj, de fontos nálam, hogy mozogjak valamit.

A társaságot ne szektának képzeld el, kisebbre gondolok, pl. cserkészcsapat tehát valamilyen jó gondolkodású csapat.

"egyedül vagy, ne mások életét akarjad élni, hanem a sajátodat."

A sajátomat akarom élni, de társaság barátok segítségével, akik erősebbé tesznek.


10/X Szétnéztem magam körül, azokkal nem vagyok megelégedve, amiket leírtam.

Azért nem fejtettem ki a számítógépfüggőségemet, mert nem tartom olyan fontosnak a jelenlegi helyzetben.Tény, hogy játszom, de azt tartom én számítógépfüggőnek, aki minden nap 6-8-10+ órát nyomja, streameli, és ez nem jellemző rám( pl most 20. 47 van, ma még nem gépeztem, most is telóról vok).

Utolsó gondolatoddal egyetértek, ha minden szempontból rendbe lenne az életem akkor nem hiszen hogy gépeznék.

2012. ápr. 28. 20:49
 12/12 anonim ***** válasza:

"Még ha beleszarnék akkor is meg tudnék élni, gazdagabb családból származom, "


Akkor nagy szerencséd van. Tudod nekem is vannak céljaim, de a helyzetből adódóan kétségeim vannak afelől, hogy valaha el érem-e őket. Szerintem, ha ilyen jó a helyzeted akkor először gyere rá, hogy ki a franc is vagy te, hogy mi érdekel, miben kell képezned magad, hogy elérjed a célod. PL, ha az a valami matek (esetleg), akkor tanulj orrba szájba matekot, ha az a valami pl zene akkor zenélj reggeltől estig. Ott a lehetőség a kezedben, élj vele.


Azért mondtam amit mondtam, mert szerintem először magaddal kell tisztába legyél, utána jönnek majd a barátok is.

2012. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!