Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadhatom el könnyen...

Hogyan fogadhatom el könnyen a veszítést?

Figyelt kérdés
Alapjában véve nagyon nehezen, lehet hogy egyáltalán nem tudom elfogadni, ha veszítek. Ha nics is tétje a dolognak nem tudom egyszerűen elfogadni. Ezt szeretném leküzdeni valahogyan, kérlak segítsetek
2012. ápr. 28. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismét pszichológiai kérdés... Nem valószínű, hogy kielégítő választ kapsz ezen a fórumon erre, de egy jó(!) pszichológus korrekt válaszokat tud adni az ilyen kérdésekre. Kezdetben egyszerűbb, ha elindulsz, és képzed magad pszichológiából - ma már sok jó könyv van, meg cikk és videó a neten.


Másrészt egy pszichológus sem tudna pár sorban erre válaszolni, szóval a korrekt válasz megtalálásához több anyagot érdemes keresni.

2012. ápr. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenben szeretsz győzni. Ez sajnos oda vezethet, hogy a másikat leigázod, megalázod, hogy te legyél a győztes.

Ha ezt szem előtt tudod tartani mindig, hogy a másik ember ilyenkor mit érezhet, milyen rossz lehet neki akkor már máris változtál! :) Tudatosan engedd át a győzelmet.

Legyen a mottód:

Tegyél másokkal olyat, amit szeretnéd, hogy mások tegyenek veled.

Mert ha egy győzelemmel egy másik ember rosszul jár, az neki, és neked sem jó.

2012. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok

pár mondást keresem neked! :)


Nem teszünk sem többet, sem kevesebbet annál, amire a valójában szükség van a jó eredményhez.


Ne sikeres ember legyél, hanem értékes.


Az ember úgy változtathatja meg életét, hogy megváltoztatja gondolkodását.


A legfontosabb dolog nem az egymás felett aratott győzelem. Az életben sokkal fontosabb másokat győzelemhez segíteni, akkor is, ha ez azzal jár, hogy nekünk le kell lassítani.

2012. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, de valahogy mégis még mindig sírógörcsöt kapok, ha valami nem úgy jön össze, ahogy azt képzeltem
2012. ápr. 30. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Kitartás!!!, kb 3 hónap múlva megszokod, és nem jön rád a sírógörcs. Nehéz tudom, de egy változás sosem könnyű! :)
2012. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem megy :((
2012. máj. 3. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne is fogadd el a vereséget, de felesleges emiatt sírnod. Kérj visszavágót és legközelebb készülj fel jobban!
2012. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!