Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert nem foglalkozom a jovommel?

Miert nem foglalkozom a jovommel?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem erdekekel mi lesz velem a jovoben.Mindig anyukamek mondjak,hogy tanuljak,hogy legyen belolem valaki.De en valahogy nem akarok nagy valaki lenni,(ilyen ugyved vagy biro ilyesmire gondolok).Mondjak sokat a szuleim,hogy peldaul aki szamitogepen dolgozik az tobbet keres mint peldaul aki gyarban esztergályos.De engem ez sem erdkel nem tudom miert.Szerintetek mit csinaljak?

#jovommel #foglalkozom
2012. ápr. 30. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Énsem nagyon foglalkozok vele, én csak a jelennek élek, aztán majd lesz ami lesz.
2012. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha nem akarsz valamit csinálni, alkotni tenni és nem is akarsz semmit megvenni, akkor nem érzel vonzalmat tehetség, ügyesség, vagy pénz iránt...így egyik irányból sem lyukadsz ki a munkához....és akkor még ki is hagytam azt, hogy esetleg híres vagy elismert akarj lenni.

Természetes.

Te tudod, de talán egyszerűen kapsz elég pénzt, vagy bármit amire vágysz...így ez nem motivál....ha nem kapsz, akkor fog motiválni.

Szerintem annyit lenne érdemes tenned, hogy körül nézel a világban..meg kellene találnod, hogy mi válik számodra érdekessé, mint tevékenység, munka.

Vagy: el kell hinned, hogy nem fogsz megkapni később bármit, amit akarsz, ha nincs elég pénzed, és nem lesz elég pénzed, ha nem keresel jó, és nem keresel jól, ha nem tanulsz eleget...

2012. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi sem kötelező, gazdagnak lenni sem az, +1 'tehetségre' a megasztárból meg már senkinek sincs szüksége.


Igazából azt ki nem állhatom amikor egy hülye gyökér pedálozik és tanul, hogy ő majd TÖBB LEGYEN mint bárki. Az ilyennel ki lehet kergetni a világból, igazából egy asztalhoz nem ülnék/ülök le egy ilyenhez. Én nem azt akarom mondani ezzel, hogy belelátok egy másik emberbe, de váh.. itt a tesóm, olvassa a sok sz@r pusztán megkopasztásra szánt könyvet (Alkonyat stb idiótaságok), közben 0-24 magolja azt az egy oldalt a tankönyből amit úgyse ért meg, következésképpen a doga után első napra már elfelejti. És akkor ez akar több lenni bárkinél is. Na mindegy, az ilyen pont erre van szánva: megkopasztásra. Ilyen ember modern társadalmunk fő egysége, amolyan 'csúcsfogyasztó', minden évben új mobil apuci pénzéből, aztán meg majd új kocsi, új tv, új pc és közben az egészből nem ért semmit. Ezekre van tervezve a világ, az aki meg átlátja a dolgokat beáll az ellenzékbe: Kitalál valami últragagyi sz@rt majd eladja az ilyen hülyéknek :)


Ez azonban pusztán az amit az orrodba tolnak (vegyél ezt, tartozz hozzánk, tartozz mihozzának, ne tartozz hozzájuk, legyél ügyvéd, legyél gazdag, legyél feka, legyél sztár, legyél izmos, legyél topmodell, használj bőrfiatalító krémet, ne ezt idd, idd ezt, stb..), aki CSAK ezen a szinten leledzik az nekem ne magyarázzon semmiről. Ilyen szempontból egy sérült, tíz éve utcán élő szerencsétlenül járt embert is többet érezte a valódi világot mint egy 'mátrixban' élő, már-már gépekre kötött emberek tömege. Hányinger. RTL: Való Világ...Aha.. Az összes műsorvezetőt és játékost beb@sznám a cápák közé. Az ott eltöltött néhány percben valódibb világban élnének mint bármikor korábban.


Na mindegy ebbe is bele lehet kavarodni keményen :D Szerintem -bár csak sötétben tapogatódzok- csak egy kisebb/nagyobb dackorszakodat élheted, mert olyan egyszerűen nicns, hogy valakit ne érdekeljen semmi :) Talán pont ez a sok felszínes maszlag zavart meg, áss mélyebbre, keresd értelmes emberek társaságát, beszélgess. Hajrá.

2012. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!