Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amint egy kicsit közelebb...

Amint egy kicsit közelebb vagyok önmagamhoz, az emberek egyszer messzebb kerülnek tőlem, ismerős?

Figyelt kérdés

mintha meg kéne magam játszani ahhoz hogy jól érezzem magam, vagy még az is lehet hogy vmit nagyon félreértelmezek


nyáron nagy bulizások voltak, havi 1-2x mentem, és nem is volt rossz. de még a pia hatása alatt is megfogalmazódott ez bennem, hogy én nem ilyen vagyok, én nem beszélek olyan dolgokról amikról ők, ezek ált. engem untatnak, de mégis próbáltam figyelmet színlelni, és úgy ahogy be is jött


azt hittem hogy elkezdődött vmi folyamat a változás, a nyitottság felé, de ez csak egy fajta eltávolodás-önmagamtól volt:\

most meg azt csinálom amit szeretek, és nem próbálom megjátszani magam, hanem az vagyok aki, de így meg tökre eltávolodtam az osztálytársaimtól..:\csak egy jó barátom van

18f



2012. máj. 10. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen sokan átmentünk.

Én is más vagyok kicsit, nem vagyok olyan, mint a legtöbb ember. Régen inkább megjátszottma magam, hogy elfogadjanak, de aztán elegem lett és úgy döntöttem, önmagamat adom. Ahogy az várható volt, minden barátomat elvesztettem, hiszen semmi közös nem volt már bennünk... Akkor kellemetlen volt, de utólag nem bántam meg.

Pár évvel vagyok idősebb nálad kérdező, azt tudom tanácsolni, hogy azt válaszd, ami te vagy!

A barátok esetében pedig nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Örülj, hogy van legalább egy jó barátod, ez így teljesen rendben van.

A továbbiakban pedig a kezdetektől fogva légy önmagad és hozzád hasonlóak társaságát keresd.

A régi haverságok felbomlását ne bánd, előbb-utóbb úgyis megszakadtak volna ezek a kapcsolatok. Iskola után mindenki másfelé indult volna, idővel változott volna a személyiségetek is és eltávolodtatok volna.


Hidd el, később könnyebb lesz. Én is mindig amolyan kívülálló voltam, a suliban is. Rémes volt... Aztán eltelt pár év és rá kellett jönnöm, hogy vannak még hozzám hasonló emberek. Hogy is fogalmazzak... Rájöttem, hogy igazából így is része vagyok egy csoportnak, amibe a világ minden részéről tartoznak emberek.

Röviden: mönmagadat válaszd, ne azt az éned, amilyennek az o.társaid (vagy bárki más) látni akar. Hosszútávon ez lesz a kifizetődő.

2012. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Légy önmagad, aki megjátssza magát, eldobja a lehetőséget, hogy önmagáért szeressessék!
2012. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

oké. és mit gondoltok, ilyen helyzetbe mit kéne tennem ha elhívnak kertipartyra? inkább nemet mondtam ,mert akik mennek vagy unalmasak, vagy mások a témáik..

az a szar hogy tényleg nem tudom már mivan, ennyire válogatós lennék? de ez így nagyon nem mehet tovább, néha olyan szar napjaim vannak suliba.


egy hasonló ember biztosan van, akinek közel azonos dolgok fontosak..de a legtöbb ember baromira nem ilyen:\

2012. máj. 11. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértelek. De ha más vagy, akkor ez sajnos így megy...

Nálam pl. az életem jelentős részét az teszi ki, hogy hozzám hasonló emberek után kutatok.

Nekem is vannak kibírhatatlan napjaim, de valahogy mégis folytatom. Olykor 1 hónap, máskor 2 év is kell, mire megfelelő személyt találok. Az viszont számomra hatalmas pluszt ad, így akárhogy szenvedek is, úgy vélem, megéri folytatni.


Szerintem párszor kipróbálhatnád ezeket a party-kat. Elvileg nem zárhatjuk ki, hogy hozzád hasonló emberek is lesznek ott, akik ugyanúgy hosszabb gondolkozás után szánták csak rá magukat arra, hogy elmenjenek. Másrészt ha nem élvezed, még mindig "használhatod". Pl. nem nagyon tudod kikerülni, hogy különféle implulzusok érjenek, hiszen sok ember van ott és zajlanak az események. Nekem ez pl. segíteni szokott gondolkodni és megérteni dolgokat (+ legalább nem a mindennapi szürkeség vesz körül). Vagy egész jól el lehet szórakozni azzal is, hogy megfigyeled és feltérképezed az embereket. Ez különösen hasznos lehet, mert egy idő után képes lehetsz arra is, hogy pl. itt egy kérdésből vagy pár mondatból észrevedd, ha valaki olyan, mint te.

2012. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatomhoz kis kiegészítés: úgy értettem, hogy akkor is, ha nem írja le konkrétan, hogy milyen. (Hiszen ha leírja mit szeret akkor nem nehéz megállapítani, ha közös az érdeklődési körötök.) Olyasmire gondoltam, hogy időnként akár olyan kis dolgokból is érezni, mint pl. a szóhasználat.
2012. máj. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem ugyanez van,csak 1-2 ember van,akikkel ténylegesen önfeledten tudok beszélgetni,és jól érezni magamat velük.És ez nagyon rossz,mert ahova járok egyetemre,ott csak úgy lehet előrébb jutni,ha másokkal összeálltok és együtt megoldjátok a problémákat,és észrevettem,hogy egyre több embert nem szeretek,és nem tudok rájuk odafigyelni,egyszerűen hallom amit mondanak,de az agyam szelektíven dolgozza fel,ami érdekel,az egy életre is megmarad,de ami nem,arra 5 mp múlva se emlékszem,ez sokszor nagyon kellemetlen tud lenni.
2012. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!