Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változtassak az érzékenys...

Hogy változtassak az érzékenységemen és azon, hogy próbálok mindenkinek megfelelni?

Figyelt kérdés

18/L


Könnyen elsírom magam, így adom ki az érzelmeimet,vagy nem tudom,de nagyon zavar. Nem tudok olyan lazán hozzáállni a dolgokhoz,mint mások. :( Önbizalomhiányos is vagyok.


Mit csináljak? Köszi a normális válaszokat.


2012. máj. 15. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szocializálodj, járj társaságba, sportolni, közös hobbi sokadmagaddal, stb.
2012. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Te ilyen típus vagy. Nem kell megváltoznod, hanem csak kordában kell tudnod tartani az érzelmeidet. Az önbizalomhiányra meg olyasmi kell, amiben jó vagy, és vagy te vagy valaki más meg tud dicsérni.
2012. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amíg saját magadat el nem fogadod,és meg nem szereted,addig mások is ugyanúgy fognak Hozzád állni,mint ahogy Te önmagadhoz.Egy emberről lerí,ha nem becsüli saját magát.Pont ezért kell tudatosítanod magadban,hogy nincs okod a kisebbségi komplexusra,vagy az önbizalomhiányra.Gondolj arra,hogy fiatal nő vagy,előtted a világ,az élet,a jövő.Éppolyan vagy,mint mások,semmivel sem kevesebb,és bár Neked is vannak hibáid,esendő vagy,de ugyanúgy tele vagy pozitív tulajdonságokkal is.Pont úgy,mint a többi ember,akivel egyenrangú vagy.Lehet,hogy másnak nagyobb a szája,de butább,vagy csúnyább.

A másik:önkontroll.Tudom,milyen hiperérzékeny típusnak lenni,én a mai napig mindenen elbőgném magam,mindenen napokig rágódnék,de mára megtanultam ezt kezelni.Rájöttem,ha nem vagyok magabiztos és vidám,attól semmi nem lesz jobb.Hidd el,ha megerősíted magadat lelkileg,az élet is elviselhetőbb lesz.Próbáld meg az agyadat,a gondolataidat irányítani,mert szerintem valóban teremtő erejük van.Minél több energiát fordítasz kesergésre,annál több idődet elvesztegeted,és annál jobban növeled magadban a fájdalmat.Ezt nem szabad!Aki pozitívan gondolkodik,annak általában több minden sikerül is.

2012. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb, ha keresed, találsz egy olyan társaságot, ahol mindenki hozzád hasonló és elfogadnak téged olyannak, amilyen vagy. Úgy értem, ugyanúgy gondolkodnak a világról, ugyanolyan dolgok érdeklik őket. És meglátod, köztük olyan erős leszel, hogy az egykori megfelelési kényszeredre meg önbizalomhiányodra nevetve fogsz visszaemlékezni. Szerintem nem találtad meg még a megfelelő barátokat, akik önbizalmat öntögetnek beléd a feltétel nélküli elfogadásukkal. Én is voltam ebben a helyzetben és rajtam is ez segített. Azóta semmi gond. Akinek nem tetszik valami, annak odapirítok, mert tudom, hogy egy ismeretségen semmi sem múlik, ha van száz jobb.
2012. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!