Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változhatnék meg?

Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a kamaszkor miatt, esetleg ilyen a személyiségem, de félek a nagy közösségekben. Az osztályomban viszonylag sokan vagyunk (34-en), én pedig úgy érzem mindenki kibeszél, szorongva érzem magam. Az órákon nem merek kimenni a táblához, tesi órán nem akarok részt venni a csapatjátékokban. Borzalmasan érzem így magam. A barátnőimen kívül nem merek másokkal beszélgetni, ha ők nem lennének nekem, úgy érzem, csak egy elveszett valaki lennék az iskolában. Mindent magamra veszek és ha beszólnak, nem tudom megvédeni magam. Képtelen vagyok visszaszólni, egyáltalán kapcsolatba kerülni a többiekkel. Volt, hogy a sírás kerülgetett hazafelé jövet, annyira megbántódtam csupán egy sértegetés miatt. Szerintem a viselkedésem már nem normális. Otthon és a barátaim körében nem vagyok ilyen, csak a nagyobb társaságokban. Mit tehetnék? Mitől lettem ilyen?
2012. máj. 31. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam régen, de szerintem teljesen kezelhető. Sok jó tanácsot nem tudok rá adni. Én elkezdtem egyszerűen nem foglalkozni a félelemmel, és ha úgy gondoltam, hogy meg kell szólalni, megszólaltam. Ha beszóltak, visszaszóltam. És idővel eltűnt teljesen a szorongás, a félelem. Tudom, hogy az első lépés mindig rettenetesen nehéz, egy igazi pokoljárás, de máshogy nem hinném, hogy lehetséges, és nekem bevált. :)
2012. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!