Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változhatnék meg, hogy...

Hogyan változhatnék meg, hogy jobb feleség és majd jó anya lehessek?

Figyelt kérdés

Tudom, nem igazán ide vág a kérdés, de itt szoktak válaszolni, és talán nem csak osztani fognak majd...

Szóval a gondom az, hogy nincs rendszer az életemben és nem tudok háztartást vezetni.(25 elmúltam) Csonka családban nőttem fel, és sosem láttam normális mintát. Édesanyám nem egy tipikus házitündér (lehet, hogy még kicsi koromban az volt, de már nem emlékszem) volt időszak, amikor ivott, és akkor ugye nem a nagytakarítás volt a fontos.

Szeretnénk gyereket, de amíg egy háztartással sem boldogulok, hogyan felelhetnék egy életért?


Szóval fogalmam sincs, például mit milyen gyakorisággal kellene csinálni.


Szégyenlem, de bevallom, hogy igénytelen vagyok és halogatni szoktam a dolgokat, amíg el nem borítanak. Rossz így, és próbálkozom, hogy megváltozzam, ideig-óráig sikerül, de aztán visszasüllyedek. Sajnos nem rögzült belém, hogy mit hogyan kellene. Segítenétek?


Mielőtt valaki megkérdezi, a férjem látszólag elviseli ezt, de a szíve mélyén biztosan rendre vágyik.


2010. máj. 24. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy csomót tanultam a netről, ismerősöktől, nagymamámtól és a párom anyukájától. Nemrég összeírtam, hogy mit milyen gyakorisággal kellene csinálni, ha teljesen kész lesz, akkor ki fogom valahová ragasztani, és írni fogom rá, hogy mit mikor csináltam meg. Ezt a trükköt egyébként a munkahelyemről lestem el :)


Szóval a lista:


Naponta

mosogatás

pult letörlése

mosogató letörlése

szemét kivitele

virágok meglocsolása


Hetente

portörlés (számítógépasztalok, szekrény teteje, radiátor teteje)

felsöprés/felporszívózás (minden helyiségben, a fürdőszobában is!!!)

felmosás (szintén a fürdőben is)

tűzhely letakarítása (fekete rács lemosása, a rózsák körüli rész lemosása, a gombok körüli rész és a sütőajtó lemosása)

konyhai szekrények letörlése kívülről

hűtő letörlése kívülről (a tetején is!)

wc (breffel), kád (domestossal) és mosdókagyló és csaptelep (ecettel) kimosása


Havonta

konyhai szőnyeg kimosása

csempék letörlése (ecettel, esetleg domestossal a fürdőben, mosogatószerrel a konyhában)

konyhai szúnyogháló kimosása

ágytakaró kimosása, nagy pléd kiporszívózása vagy kirázása


Negyedévente

szobai és előszobai szőnyegek kimosása

ablakmosás (félévente)

konyhai szekrények kipakolása, nemjó kaják és edények kidobása, szekrények kitakarítása belülről

hűtő kimosása (belülről, amikor igényli)

függönymosás

ajtók lemosása

ruhák átválogatása, nem használt ruhák "bezsákolása", elszakadtak megvarrása


még nem teljes, pl mosás-vasalás nincs benne, de szerintem egy ilyet te is csinálhatnál, amíg nem válik rutinná a dolog, sokat tud segíteni :)

Valószínűleg a párod is értékeli az igyekezeted. Az enyémnek már ki is osztottam a lista egyes elemeit :D

2010. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


És ezt pl a hetinél egy napra időzíted, vagy minden nap egy kicsit?

2010. máj. 24. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is még most tanulom az egyedül élést (apuval laktam, csak kapott egy 3 éves külföldi szerződést), de néhány javaslatom azért akad.

Próbáld az elvégzendő feladatokat, mindig a hét ugyanazon napján elvégezni. Például én a nagybevásárlást (értsd: több, mint tej és kenyér) mindig szerdán és szombaton csinálom, mosás, vasalás pénteken, locsolás kedden, csütörtökön és vasárnap. Így minden nap csak egy keveset dolgozol, de nagyjából minden kész van.

Ha anyagilag megteheted, akkor két dolgot ajánlok figyelmedbe. Mosogatógép és takarítószolgálat.

Apró trükk. Locsolni mindig elfelejte(né)k, ezért betettem egy virágot a konyhaablakba, és mivel a konyhában gyakran előfordulok, így akarva-akaratlanul eszembe jut. Másik. Ha valamit meg kell venni, akkor ne próbáld megjegyezni, írd le, mert tuti elfelejted...

Erre a legjobb egy hűtőn lévő cseppet sem diszkrét mágnestábla.

És persze, a férjed is állítsd csatasorba. Ha itt van a barátnőm, akkor mindig sokat segít, ami több szabadidőt és jobb munkamorált eredményez.

Nyugodj meg, ha én, a taknyos h*lyegyerek meg tudom csinálni, akkor neked is menni fog.


egy 20 éves egyetemista

2010. máj. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ne ess kétségbe, még van időd :) Én sokáig otthon laktam a családdal, nem sok dolgom volt. Viszont mindig is lusta és rendetlen voltam :( :( Aztán hirtelen, egyik napról a másikra összekerültem a párommal, nagyon hamar össze is költöztünk, így kénytelen voltam erőt venni magamon. Szeretem a rendet és a tisztaságot, de lusta voltam (vagyok) hozzá, elég jól elviselem sajnos a felfordulást magam körül. De ha már nem egyedül van az ember, ezt nem lehet. De néha még most is nehézséget okoz, pedig már feleség és anya vagyok. Párom veszekszik is velem sokat e miatt. de ha van egy kis segítséged vagy valami ami ösztönöz, akkor menni fog :) nálunk a baba óta változott meg a hozzáállásom :)
2010. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első listája nagyon jó.

Annyi, hogy nálunk a porszívózás-felmosás legalább 2naponta kell, mert a fiam mostmár mászik mindenfelé. A virágok locsolása pedig a párom feladata, mert neki főleg kaktuszai vannak, így ő jobban tudja, hogy mit mikor locsol, mert azoknak elég 2 hetente a víz, míg a többi növényt hetente öntözi.

Én általában kedden mosok, ha aznap megszáradnak a ruhák, akkor még este kivasalok, ha a fiam elaludt, ha nem, akkor csak másnap alvásidőben. Nagybevásárlást havonta 1szer csinálunk, hónap elején, akkor minden fontos dolgot megveszünk (tészta félék, fagyasztott zöldségek, liszt, cukor, fűszerek, wc papír) ezeket már hónap végén elkezdem összeírni, és a hűtőre teszem egy hűtőmágnessel.

2010. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!