Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok van élet a...

Mit gondoltok van élet a halál után? És ha igen milyen élet, hogy kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés
Ma kicsit belegondoltam hogy mi van ha meghalunk mivan utána. Borzasztó rossz érzés volt ebbe belegondolni
2012. jún. 1. 09:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
46%

http://www.youtube.com/watch?v=zvLN_VjZ1I0

olvass utána Polcz Alaine munkásságának :) dr. raymond a. moody könyveit is elolvashatod. A halálközeli élményekre nincs magyarázat a mai napig,csak elképzelések hogy mitől is lehet.

2012. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Tom Benko ***** válasza:
@21: Egy biztos: nem a halálon túli világ...
2012. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
46%
ezt nem értem? honnan tudod voltál már klinikailag halott? mert ez a hölgy már volt és több mint 20 éve kutatta a klinikai halált. én ink. neki hiszek aki ért hozzá! :)
2012. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 GhostRider3 ***** válasza:
100%

Polcz Alaine mint hiteles forrás...

ő pszichológus és thanatológus, ami azt jelenti, hogy a halál elfogadásával foglalkozik. neki évek óta ez a dolga, ilyen a jelleme is, hogy meggyőz embereket arról, hogy ne féljenek a haláltól. nagyon szép dolog, de ez inkább lelki és művészeti dolog, távol áll a tudományos világtól


# 22/23

ezt sem lehet ilyen biztosan kimondani, még akkor sem, ha az agykutatók megtalálták azokat a helyeket az agyban, ahol a spirituális élmények alakulnak ki.


# 23/23

és attól hogy valaki volt klinikai halott, még nem tudja sem alátámasztani, sem cáfolni, hogy létezik túlvilág. a tekintélyelvűségben nincs logika, ezért a tudományban nem is lehet alkalmazni, még akkor sem, ha valójában sok orvos visszaél a tekintélyével. legalább is egy szkeptikus egyén nem erre épít.

2012. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
utolsó nekem nagyon tetszik a válaszod!:) am. te mit gondolsz személy szerint?:)
2012. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
azért is hoztam fel a fent említett hölgyet mert a klinikai halált is kutatta Dr. Pillinger Jánossal együtt.
2012. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Tom Benko ***** válasza:
53%

@24: Hm. Egy klinikai halott nem halott, csak majdnem, tehát nem mondhatjuk, hogy halálon túli élmény. Maximum halálközeli, ilyeneket meg nem klinikai halott személyeken is sikerült előidézni, elég jól ismerjük a mechanizmust. Nyugodtan mondhatom tehát, hogy biztosan nem halálon túli élmények voltak.

Itt jegyezném meg, elég furcsa életszemlélete lehet annak, aki szerint haszontalan, hogy az ember igyekszik sokáig élni...

2012. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 GhostRider3 ***** válasza:

# 25/27

azt, hogy nem tudom, és nem tudhatom, amíg bizonyítékot nem találunk rá

amíg pedig nem tudunk ebben állást foglalni, inkább azzal foglalkozzunk, hogy abban az életben jó emberek legyünk, amiről tudunk bizonyítékokat szerezni.


# 26/27

persze, vannak pszichológusok, akiknek A véleményük van, és van akiknek B, én is kutathatok bármit, de bizonyíték nélkül csak elméletekről beszélünk.


27/27

részben egyetértek, viszont részben fenntartom a lehetőségét annak is, hogy az élménynek semmi köze a bizonyításhoz. sem egyik, sem másik oldalon. hiszen attól függetlenül, hogy pl látunk, előidézhető vízió valódi látás nélkül is - ezzel arra akarok célozni, hogy bár elő tudunk idézni istenélményt, vagy át lehet élni a testenkívüliség érzését, csupán azért, mert ezt az életben is megtapasztaljuk, az nem bizonyítja azt, hogy halálközeli állapotban ez nem valóban egy másik dimenzió "valós" élményei. mint ahogyan pl az álmot is érzékelhetjük valósnak, holott eddig nem látunk rá semmilyen bizonyítékot, hogy az agyunkon kívül létezne az a világ, amit tegnap megálmodtunk. remélem érthető.


"Itt jegyezném meg, elég furcsa életszemlélete lehet annak, aki szerint haszontalan, hogy az ember igyekszik sokáig élni..." - ez hogy jutott eszedbe? mondta valaki?

2012. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Tom Benko ***** válasza:

Kicsit zaklatott a fogalmazás, a szkeptikus hozzáállást viszont helyeslem.

Visszaolvastam, és látom, 0%-os hasznosságú a válaszom, miszerint célszerű minél hosszabban élni...

2012. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 GhostRider3 ***** válasza:

nem zaklatott, legfeljebb neked zavaros, összefoglalva, sem isten léte, sem a nemléte nem bizonyítható. főleg ha nem is definiáljuk, mi isten.


és ez pontosan hanyadik válasz a kérdésben?

2012. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!