Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ne legyen öngyilkos az...

Miért ne legyen öngyilkos az akinek semmi se jön össze az életben?

Figyelt kérdés
Aki elfáradt már a kudarcokban és abban, hogy minden igyekezete ellenére elveszít minden csatát az élet játékában.
2012. jún. 6. 18:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Huszadik vagyok, én például nem tartom gyávaságnak az öngyilkosságot - csak egy lehetőségnek. És nem is ellenzem, el tudnék képzelni olyan helyzetet, hogy megtegyem. De igenis hiszem, hogy az emberek hajlamosak bizonyos dolgokat túldramatizálni. Az, hogy elhagy a párom, elég ok rá, hogy megtegyem? Vagy az, hogy elvesztettem a munkámat? Lehet, hogy holnap találkozok valakivel, akiért nemhogy meghalni, de élni is érdemes. Találok egy munkát, ami boldogabbá tesz, mint valaha. Plusz úgy gondolom, hogy amíg felelősséggel tartozom bármiért is az életben, addig, ha nem is gyávaság, de nem korrekt kiszállni. Majd ha elintéztem mindent, ami rám vár, MINDENT... talán.
2012. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem: sokan túldramatizálnak. Sok ember pedig egyszerűen nem hajlandó felelősséget vállalni, inkább elmenekül. Sokan meg sem próbálják felmérni a saját helyzetüket, inkább belemerülnek egy szánalmas önsajnálati hullámba, majd félig figyelemfelkeltésből, félig komolyan öngyilkosságot követnek el. Aki szerint ez normális és érthető, annak van az értékrendjével probléma. A kérdés az volt, miért NE legyen öngyilkos, nem hinném, hogy ez a legmegfelelőbb fórum arra (már ha létezne ilyen bárhol is), hogy egyesek előadhassák, hogy miért legyen, és ez mennyire normális, és elfogadható, és igazából az élni akaró, küzdő emberek értékrendje "érdekes", ha ezt nem tolerálják..Gondolkozzunk már...
2012. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"Hú leéltem 80 évet boldogtalanul, micsoda diadal!"


Igen, annak tényleg nincs értelme, hogy valaki az életért éljen, aztán 90 évesen elmondhassa, hogy leélte az életét boldogtalanul.

2012. jún. 9. 16:27
 24/31 anonim ***** válasza:
De miért boldogtalan? Mi az, amin ő maga képtelen változtatni? Ki az, aki erőszakkal visszatartja még 70 évesen is akármitől? És másokat miért nem?
2012. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Egyébként azt áláírom, hogy nem minden esetben idndokolt kioltani a saját életünket. Bár kétségkívül vannak olyan helyzetek, amikor abszolut érthető, hogy valaki ilyen cselekdetre vetemedik. Például ha valaki meggyőződésből követi el, és nem kétségbeesésből. Az utóbbi nem túl szerencsés, mert valóban az életünk sokszor a legváratlanabb pillanatban megváltozhat. Egy sorsszerű találkozás példának okáért, aminek hatására átértékelődnek a dolgaink.

Szóval ne gondolja senki, hogy bárkinek is javasolnám az öngyilkosságot, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ez jóval komplexebb téma, mint ahogy sokan gondolják.

2012. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
És, vajon milyen meggyőződés lehet, ha a GYK-n teszi fel a kérdését, és a szavaiból süt a feladás? Mi ez, ha nem menekülés és gyávaság? Amíg van remény, és ez talán csak két esetben nincs: ha egy betegség, vagy mások akarják kioltani az életünket, addig minden egyéb menekülés és struccpolitika. Mintha azt hinné, hogy attól, ha ő meghal, megoldódik minden. Közben a saját bajait ráakasztja a családtagjaira, rokonaira, barátaira, bárkire, akit érint, ő maga pedig lelép. Holott, sokadszorra írom: biológiailag egészséges, felnőtt (?), érett(?) emberekről beszélünk jelenleg, akiknek néha változtatni, változni nehezebb feladat, mint leugrani a tizedikről, vagy rosszabb esetben egy vadidegenre bízni a halálát (vonat, kamion elé ugrik, tönkretéve ezzel még minimum egy életet).
2012. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a kérdés nem vall meggyőződésre, de ha a kérdést önmagában nézed, és nem képzeled hozzá a kérdező személyét, a kialakult erkölcsi vita (helyes-helytelen-bátor-gyáva) azért helytálló. :D

Ha valaki itt tesz fel ilyen kérdést, az ne legyen, de valószínűleg most úgyse lesz öngyilkos. Ez nem olyan, mint hogy a kék ruhát vegyem fel vagy a pirosat, a pöttyös nyakkendőt vagy a csíkosat. Ha valaki metró elé akar ugrani, nem indít róla körkérdést, hogy megtegye-e.


Kérdező drága, ez erkölcsi vita indításának jó. De tanácsot itt senkitől ne várj. Önmagadért te vagy a felelős, nem random és névtelen emberek a neten - ezt vállald fel!

2012. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 GhostRider3 ***** válasza:
5%

8as:

lehet hogy pár dolgon keresztülmentél, de amíg nem nézel szembe a szenvedéssel és a halállal legalább egyszer, addig lehet hogy esélyed sincs arra, hogy megértsd az élet nehézségét


ha szerinted mindenre van megoldás, kérlek magyarázd el, mi a megoldás a rákra, amikor az 5. alkalommal végzett kemoterápia után sem látható pozitív változás,

vagy mi a megoldás arra, ha afrikába születsz, és 8 évesen megerőszakol az aidses nagybátyád,

vagy mi a megoldás arra, ha egy kínai gyárnegyedbe születsz, ahol az egyetlen megélhetés a mérgezett levegőjű faluban való éhbérért gürcölés,

mi a megoldás arra, ha a szüleid egész életedben azt sulykolják beléd, hogy hülye vagy, nem foglalkoznak veled, és engedelmesked kell nekik legalább még 4 évig, mire 18 leszel, a "barátaid" hátbadöfnek, az osztálytársaid minden nap megaláznak és összevernek,

vagy mi a megoldás egy olyan genetikai betegségre, aminek következtében a bőröd leválik a húsodról, és hetente újra kell fáslizni az egész tested, mindez hatalmas fájdalmakkal jár, és így élsz le 30 évet

vagy mi a megoldás arra, ha balesetben kiég az egyik szemed, leégnek az ujjaid, a füleid, az orrod, és mások segítsége nélkül képtelen vagy élni.


ha tudod, akkor rosszul tudod, hogy mindenre van megoldás. főképp a gyakorlatban, amihez általában motiváció is kell, vagy segítség.


"Aki egészséges, annak a saját döntései határozzák meg az életét."

tehát aki nem ilyen, azt betegnek kiálthatjuk ki?

elismered, hogy beteg vagy, ha az aktuális állam munkatáborba hurcol és ott halálra dolgoztat, majd hagy meghalni egy elkapott fertőzésben, csak azért, mert nem tetszik nekik a származásod és ez ellen nem tudsz tenni semmit?


a naivitás a struccpolitika, nem a saját életed felett való rendelkezés


# 19/28

senki sem mondta hogy az érzékenység minden esetben előnyös, de tény, hogy az öngyilkosok nagy része érzelmileg fejlettebb az átlag primitív emberhez képest

a gondolkodás a "gyökérségnek" pont a gyökeres ellentéte


# 21/28

ebben lehet igazság, talán megpróbálnak erényt faragni a gyávaságukból azáltal hogy gyávaságnak állítják be

nem szoktak sokat gondolkodni, de az alacsony eqval rendelkező emberek is lehetnek jó gondolkodók. igaz, hogy a racionalitás csak addig van jelent az életükben, amíg egy valóban kemény helyzet elé nem kerülnek. nem szabad/érdemes őket hibáztatni ezért, egy vaknak sem lehet elmagyarázni milyen a piros és a kék


# 22/28

ezek önmagukban nem visznek rá senkit öngyilkosságra, az esetek hátterében általában több áll. például mg kell vizsgálni azt, hogy valakinek miért volt annyira fontos a másik ember, vagy az adott munka

erre is tudnék cáfolatot mondani de fölösleges


# 23/28

semmi köze az értékrendhez annak, hogy minek a megértésére vagy képes.

senki sem mondta hogy érdekes az élni akarók szemlélete, legalább is én nem vettem észre


# 25/28

körülmények

mint ahogyan a te véleményed és gondolkodásod is ezek korlátozzák - minden rosszindulat nélkül


# 27/28

te családnak neveznéd azt, ahol nm foglalkoznak veled, vagy tehernek érzik a te bajodat?

az elméleted több sebből is vérzik, például leginkább ott, hogy betegnek titulálsz mindenkit, aki nem érzi úgy hogy kezében a sorsa irányítása


# 28/28

valóban nincs semmilyen indíték és meggyőződés a kérdezőben, ez az előítéletek következménye

és ugyanúgy az a feltételezés is, hogy itt vár tanácsot

én inkább felmérésre és eszmecserére tippelek

2012. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
GhostRider: az egyik pontoddal pont beletrafáltál abba, amin átmentem és amin átmegyek. És így sem lettem öngyilkos, és nem is leszek. De lényegtelen, úgy látszik, sikeresen átsiklasz folyamatosan azon a szón, amit MINDEN kommentemben leírtam: ha nem mások akarják az életed elvenni, vagy nem vagy beteg, indokolatlan gyávaság. De, ha ennyire kardoskodsz az öngyilkosság mellett, akkor hajrá. Ha valakinek nem terjed az agyának problémamegoldó-képessége tovább, illetve szöveget értelmezni is képtelen, azzal nem vitázom.
2012. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 GhostRider3 ***** válasza:

# 30/30

én meg barmokkal nem vitázok


szép mintapéldánya vagy annak az érzéketlen, ostoba rétegnek, aki az embereket öngyilkosságba taszítja. remélem egyszer az életben majd valódi nehézséggel nézel szembe és észhez térsz, bár őszintén nem sok jóindulatot tudok táplálni egy ilyen hányadék iránt

2012. jún. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!