Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ne legyen öngyilkos az...

Miért ne legyen öngyilkos az akinek semmi se jön össze az életben?

Figyelt kérdés
Aki elfáradt már a kudarcokban és abban, hogy minden igyekezete ellenére elveszít minden csatát az élet játékában.
2012. jún. 6. 18:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
48%

Azoknak könnyebb akik:

Italozás


Motorozás


Csajozás


Tanulás


Ebben a szellemben lényegesen könnyebb az élet, de aki egy kicsit is mélyebbre lát, hát az már nehezebb sajnos. Ellenben valahogy meg kell tanulni kezelni a problémákat. Isten tudja, hogy. Időnként igen nehéz.

2012. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Mert sokaknak hiányoznál..

legjobb barátodnak, barátnődnek.. szomszédoknak.. rokonoknak.. anyunak, apunak.. nagyszülőknek.. haveroknak..

2012. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Szóval, ha színesbőrű vagy zsidó vagyok akkor beállhatok a gárdába?
2012. jún. 7. 21:42
 14/31 anonim ***** válasza:
ha semmi sem jön össze akkor a gonoszság hogy jött mégis össze? Ha nem tudsz mit kezdeni az életeddel, és azon gondolkozol hogy feláldozd azt, akkor legalább tedd úgy, hogy mások hasznára váljon. Menj el egy öregek otthonába segíteni, vagy alapítványokhoz. Hidd el itt annyit kapsz hogy ne halj éhen, és ne fagyj meg éjjel, és legalább ha már te nem akarod kihasználni az életedet, legalább valakinek "odaadhatod" azt, aki hasznosítani tudja a képességeidet.
2012. jún. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 GhostRider3 ***** válasza:
24%

nagyon sok ember empatikusan és szellemileg visszamaradott, ennél fogva a többség sosem fogja megérteni az öngyilkosokat, amíg igazán próbára nem teszi az élet


# 2/15

az öngyilkosok nagy részével pont a családja bánik el/hagyja magára


# 5/15

ez a gondolat nem segít kimászni a depresszióból, nem gyógyít betegségeket, nem tesz gazdagabbá, nem növeszt vissza végtagokat, és főképp nem törődik veled


# 8/15

szerencsés, aki elhiszi hogy bármit meg lehet oldani


# 11/15

részben igaz

részben meg nem a politikusok hibája hogy rosszindulatúak és hanyagok vagyunk embertársaink felé


# 12/15

a szellemiség mélységét nem a tevékenységek adják, hanem azok minősége


# 13/15

kérdés, hogy akiknek nincs ilyen, azzal mi a helyzet


# 14/15

ez a hungaristás kérdésed lesz

2012. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
44%
Hülye vagy? Öngyilkos? HA már el akarod dobni az életed,ne könnyitsd meg a világ dolgát.RAMPAGE. Megtehetsz amit akarsz,mi a legrosszab ami történik? meghalsz? Ugyis ön gyilkos akartál lenni :D
2012. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
GhostRider: 8-as vagyok, és nem hiszem, hanem tudom. Tudom, mint mentem keresztül, és min fogok még. Aki egészséges, annak a saját döntései határozzák meg az életét. A döntéseket meg az hozza, aki az életét éli. Innentől kezdve részemről az öngyilkosság minden ilyen esetben akaratgyengeségre vall, felelősség alóli kibújásra, a problémákkal nem szembenézésre, struccpolitikára.. helyzettől függ. Hogy a kérdezőnél ezek közül melyik, avagy a felsoroltakon kívül még egy x. verzió áll fent, nem az én dolgom megítélni. De továbbra is tartom: amíg egészséges, csak gyáva, addig az, amit írtál, nem hit és naivitás kérdése.
2012. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

# 16/18

Nénikéd a visszamaradott! Mer egy öngyilkos aztán olyan fejlett, hogy nem képes feldolgozni a problémáit. Mindenkinek vannak problémái, de nem mindenki akkora gyökér, hogy ilyeneken gondolkozzon. Láttam pár tönkrement emberi sorsot, ahol fel sem merült az öngyilkosság

2012. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Bennem felmerült már párszor, kósza gondolat szintjén, mikor nagyon magam alatt voltam egy több mint egy éve tartó kudarcszéria után. Sose próbáltam végül megtenni.

Annyi befejezetlen dolgot hagynék magam mögött! Nem volna fair azokkal szemben, akiknek számít.

És anyám indoka: "Ne tedd meg, mert k*rva drága a temetés, nem tudnám kifizeti." xD


Szóval ne csinálj butaságot. Annyi mindenre van még lehetőség, kilátás! Az öngyilkosság gondolatát meg tedd el, ahogy én, egy olyan időszakra, mikor halálos és gyógyíthatatlan betegségben szenvedsz, és az utolsó rémes szakasztól akarod megkímélni magad. :P Addig meg igenis küzdeni kell és bízni... tudod, Madách után szabadon. ;)

2012. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Borzasztó, hogy mindig akartgyengeségnek titulálják az ongyilkosságot. Kíváncsi lennék, hogy ki bírná igazán megtenni, hogy kioltsa a saját életét. Nem hinném, hogy sokan. A másik dolog meg, az milyen élet, ha valaki végig szenvedi, kínlódja és aztán majd nagy büszkén, mellveregetve mondja: Hú leéltem 80 évet boldogtalanul, micsoda diadal! Hát, tényleg az. Érdekes értékrendjük van az embereknek manapság. Tényleg csak az a fontos, hogy éljünk? Mindegy, hogy hogy? Ugyanmár. Szoktatok időnként gondolkozni is? Nem értem az embereket.
2012. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!