Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal? Legyek...

Mit kezdjek magammal? Legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
Már nem tudok mit kezdeni magammal... 13 éves vagyok. anyunak semmi pénze, semmi élete. apám nincs. mamám szemét, erre rátetéz a szegénység. az interneten még hűségnyilatkozat van, de most már csak kenyerünk van. Én ellustultam, nem tanulok; csak játszok, nem csinálok semmit. Nem szeretnék élni, mert már a kissebségiek is állandóan ütnek, vernek, anyámmal ilyenről nem tudok beszélni, mert ő megértené, de csak a szidást kapnám, hogy miért gondolom én. pszichológusok nem érdekelnek, semmi sem érdekel már.. nincs kiút.
2012. márc. 18. 22:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ne legyél öngyilkos. Gondold végig, hogy a te korodban, mit tudnál tenni azért, hogy néhány év alatt kimássz ebből a lehetetlen helyzetből. Kicsit ki kéne kászálódni a gép mellől, és az eszedet használni.
2012. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én boldog lennék, ha egyáltalán lenne anyám. De nincs. Meghalt 14 éves koromban. Találtam kiutat. Elkezdtem sportolni, és idővel "meggyógyultam".

Tanulj, találkozz a barátaiddal (ha nincsenek, kezdj el valami sportot, vagy hobbit és találsz majd). Ne süppedj bele az önsajnálatba, mert onnan nehéz kijönni.

És arról, hogy bántanak, igenis beszélj anyukáddal. Válts iskolát ha ott van ez a probléma. Hidd el mindenre van megoldás.

2012. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én ilyen voltam. két éve még én is fociztam, barátokkal voltunk, segítettem mindig, gépezni csak az álmom miatt. mert én programozó szeretnék lenni, de ez úgy gondolom, hogy fősuli keretében nem fog megadatni, na meg ezek a diákhitelek.. anyámnak is rom az élete, 3* volt újraélesztve... már csak én vagyok neki.
2012. márc. 18. 22:36
 4/20 A kérdező kommentje:
Valószinűleg az enyém is megfog lassan, mert már nagyon sok cigit szívott, szívbeteg, fémallergiája van, nagyon sokat köhög. már nem egyszer fulladt meg majdnem.
2012. márc. 18. 22:37
 5/20 anonim ***** válasza:
Ne anyukádat hibáztasd mindenért! Azt mondod nem is tanulsz. Akkor ne is álmodozzál programozásról meg egyetemről már ne is haragudj. Ha az akarsz lenni, tegyél érte. Tanulj keményen, legyél szorgalmas és akkor "lesz életed" nem úgy mint anyukádnak...Nem fog a sültgalamb a szádba repülni. Tenni kell ám ahhoz, hogy elérjünk valamit.
2012. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ne legyél az. Nem is akarsz az lenni, ha minket kérdezgetsz, hogy az legyél-e. Ha az akarnál lenni, már megtetted volna régen, és csak a híradóból hallanánk rólad. Amúgy hiába érdekelnének a pszihológusok, anyádnak úgy sem lenne rá pénze. 13 éves vagy, ha gazdag lennél és boldog családod lenne, neked most az is szar lenne, hidd el. Kamasz vagy, ilyenkor mindenben a hibát keresed. Keress barátokat, járj el szórakozni (nem feltétlen kell hozzá pénz), sétálni, vagy segíts másokon, azzal még akár pénzt is kereshetsz, pl. takarítás egy idős néninél 1-1 hétvégén, vagy kutyasétáltatás. Ezzel segítenél másokon, a pénzből pedig segíthetnéd édesanyádat, vagy félretennéd magadnak, hogy a fontos dolgokat meg tudd venni és ne anyukádnak kelljen egyben fizetnie.
2012. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok iskolát váltani, mert ez egy olyan hely, hogy több a cigány mint a magyar.. a másik meg hogy anyukám nem tesz érte, nem szereti a hivatalos dolgokat, de úgy van vele, hogy inkább számla fizetve legyen, de akkor enni nem nagyon fogunk... most ásni segítettem neki, próbálok kilábalni, de hiába.. na meg van egy másik próblémám, ami nagyon sok erőt vesz el, de nem publikus :(
2012. márc. 18. 22:39
 8/20 A kérdező kommentje:
Hol éltek? Ez itt sárbogárd, már több mint fél éve nem voltam semerre sem, csak suli otthon suli otthon. itt nincs ilyen. ez nem budapest, apám nem fogad be, pedig nála jobbak a körülmények. anyámat semmiért sem hibáztatom, őt szeretem, csak az a gond, hogy már nem tudom, hogy mit kezdjek magammal, meg az élettel, minennel... vagy hogy hol is kezdjem el helyrehozni a dolgokat, mert ezek így nem mehetnek tovább, de eléd a de-ből.. valamit tennni kell, mert ezt sokáig se a "család", sem én nem fogom/fogjuk bírni.
2012. márc. 18. 22:45
 9/20 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam, és úgy döntöttem, hogy elmegyek fürödni, kimegyek levegőzni, leülök tanulni, holnap szerzek egy jó jegyet, anyunak meglepetésképpen felásom az egész kertet+ kapálok is egy kis gazt... aminek persze mindegyőnk örülni fog... másik nap elmegyek bevásárolni, mert azt a mama szokta, kivéve a cigit majd anyunak kell, mert még nem vagyok 18... akkor ellátogatok a tesóimhoz... osztálytársaimat felkeresem... csak nem az interneten... aztán majd elmúlik ez az idő... talán... amúgy a helyesírási hibáért elnézést kérek, akármi is volt az.
2012. márc. 18. 22:52
 10/20 A kérdező kommentje:
És jóéjt mindenkinek , köszönöm a válaszokat..
2012. márc. 18. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!