Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosság gyávaság vagy...

Öngyilkosság gyávaság vagy bátorság?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 22:44
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az öngyilkosság egy megfelelő megoldás a problémák magunk mögött hagyására. Aki megteszi, annak nincs több betegség, nincs több szenvedés.

Hogy esetleg valamelyik rokonának vagy barátjának rosszul esik, pont leszarja, mivel a saját problémája ezerszer nagyobb ennél.


Aki gyávaságnak tartja, az még nem tapasztalta meg, milyen az, amikor valami NEM MEGY, és sehogyan sem tudja kontrollálni. Milyen az, amikor évekig próbál elérni valamit, de sehogyan sem sikerül. Milyen az, amikor a helyzet reménytelen. És mindeközben azt látja, hogy MÁSOKNAK sikerül, könnyedén. Aki gyávaságnak tartja, örüljön annak, hogy fogalma sincs, milyen ez.

2012. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon "imádom" amikor a sok magas lovon ülő, megmagyarázza, hogy ez milyen gyáva tett, és mi hogyan is van.

De egy kérdés: Hányan mernék ezt egy öngyilkos után csinálni? Sőt ne is menjünk el idáig... Egyáltalán hányan mernének itt akármiért is meghalni?

És aki ezt annyira megakarja válaszolni magában, az ténylegesen gondolja át, milyen is a halál. Persze otthon a számítógép előtt ülve, kényelmesen, boldogan,jóllakva könnyű nagy szavakat írni. A halált megélni kissé más dolog, aki tapasztalta már közel magához az tudja.

2012. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%
15:42 Újraélesztettek, mert belefulladtam a Balatonba kiskoromban. Elég közel éreztem magamhoz? Szerintem én teljes joggal mondom, hogy igen is gyávaság! Gyáva ember az, aki nem képes vállalni a felelősséget s kijavítani a még javíthatót (nincs olyan, hogy nem lehet). Gyáva ember az, aki a családját, barátait búbánatba önös érdekei miatt! Gyáva ember az, ki nem képes megtervezni a saját világát! Don't forget you're able to design your own universe!
2012. jún. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
búbánatba kergeti*
2012. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem az volt a kérdés, hogy volt-e már halálközeli élményed. Hanem az hogy megmernél-e halni, újra önszántadból. Mernél-e követni a halálba egy öngyilkost. Vagy egyáltalán meghalni egy számodra fontos dologért.

Amúgy a 31-es válaszolónál volt igazság, aki annyira gyávaságnak tartja az inkább örüljön...

2012. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes ezen az oldalon bármit mondanak itt már mindenki mindent átélt. Itt már mindenki halt meg és tudja milyen, meg mindenki szúrt magába kést. Majd mindjárt előkerülnek azok is, akik öngyilkosok voltak és beismerik hogy gyávák voltak. Hát jó tudni hogy ez az oldal ilyen nagy tapasztalt emberektől hemzseg.
2012. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
48%
azt nem mondtam, hogy direkt szúrtam magamba a kést ;) de ha nem hiszed, hát így jártál. nem kell semmit se bizonyítanom neked.
2012. jún. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
mellesleg amíg nem adódik fel a helyzet sose fogom megtudni, hogy meghalnék-e valamiért. öngyi meg nem leszek az idézetem miatt.
2012. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező azt kérdezte, hogy tudod-e mekkora bátorság kell ahhoz hogy magadba szúrj egy kést. Szóval nyilván arra gondolt, hogy ÖNSZÁNTADBÓL.Szellemi fogyatékos vagy, hogy nem érted, vagy csak szeretsz itt szórakozni???

De nem, most nem leszek annyira szemét, hogy azt kívánjam remélem át kell olyanokat élned, hogy eljuss odáig hogy felfogd miért is lesz valaki öngyilkos. Inkább irkáld itt a hülyeségeid, és legyél boldog:D

2012. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen, szeretek itt szórakozni. Tök jókat tudok röhögni a hozzászólásokon, pl. most a tiéden. :D Nyugodtan kívánd azt, hogy jussak el oda. Jutottam már, amikor 1 évben 8 rokonomat temettük s a többi, s a többi, mégsem lettem öngyilkos. "Írkálom" is a hülyeségem tovább, legalább valamennyit tudok röhögni a szürke hétköznapokon is (mielőtt rázendítenél a nótádra, nem vagyok antiszoc).
2012. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!