Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek az öngyilkosság...

Szerintetek az öngyilkosság bátorság, vagy gyávaság?

Figyelt kérdés
Mert ahhoz, hogy valaki a saját életét kioltsa, szerintem ahhoz hihetetlen bátorság kell, de hogy ne nézz szembe a problémával, hanem ezt az utat válaszd az gyávaság. Kiváncsi vagyok a véleményetekre:)
2010. jan. 10. 21:35
1 2
 1/18 anonim válasza:
83%

Szerintem gyávaság. Én inkább azt tartom bátorságnak, ha valaki -inkább- minden áron szembeszáll problémáival, minthogy megölje magát. Szerintem aki öngyilkos lesz, az fél . Az élettől talán. Akár.

Ez csak egy vélemény. Ahogy kérted. :)

2010. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Bandeee ***** válasza:
83%

Szerintem k*rva nagy gyávaság meg felelőtlenség és egyben önzőség is. Azt hiszem szükségtelen kifejteni..

De miért is lenne bátorság? Aki a halált választja az élet helyett, az nem lenne inkább bárhol máshol mint itt? Akkor nem is szabadna félnie a haláltól, ergó, miért lenne bátor?

2010. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
gyávaság!Elfut a gondoktól a halálba...azt hiszi ott jobb lesz:)
2010. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

gyávaság

gondoltam már rá...

de inkább élem a nyomorult életem

2010. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Gyávaság. AZ igazi kihívás az lenne, ha meg tudná oldani a problémáit ami miatt meg akar halni...az lenne az igazi bátorság. Beugrani a metró elé az csak egy lépés.
2010. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
aki öngyilkosságot követ el az nem bátor, hanem vakmerő. az egy másik tudatállapot, a legtöbben sikertelen öngyilkosság esetén összeomlanak és nem értik hogy tehették meg. gyávaság, mert az igazi bátorság az lenne ha megoldaná a problémáit és felül emelkedne rajtuk. az inditékok mindig mások, de a leggusztustalanabb dolog a búcsúlevél, amiben az itt élvemaradt barátait és rokonait hibáztatja.
2010. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
Vannak bátrak is és gyávák is. Mert van aki tudna változtatni az életén hogy jó legyen de nem meri megtenni, az ilyen gyáva. De van olyan aki bármit is tesz sosem változtathat az életén és inkább feladja... az ilyet bátornak tartom.
2010. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
hatalmas nagy segélykiáltásnak tartom.
2010. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
nem,ez kimondottan hülyeség!!buta aki elköveti!nem bátorság kell hozzá,hanem nulla megoldóképesség a problémái irányában!
2010. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Gyávaság! Nem csak leszúrni lehet magát meg leugrani! Elég ha bevesz valami bogyót, ahhoz nem kell túl nagy bátorság!
2010. jan. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!