Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság?

Az öngyilkosság gyávaság?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Határozottan.
2010. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Az.
2010. máj. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
persze.
2010. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Az hát. Arra nem gondol utána mi lesz a többiekkel akik itt maradtak.
2010. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
És Micimackó medvedisznóember?
2010. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 haggyámán ***** válasza:
42.
2010. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez relativ dolog


Nem akarok félreértést, az öngyilkosság általában hiba, de közelitsük meg logikusan. Minden dolog relativ


Például van egy fogoly, aki életének elkövetkezendő éveit egy börtönben kell töltenie vagy felakasztják 2-3 nap múlva. Mind2 egyformán rossz dolog, kinek érné ez meg ? Ebben ki talál valami jót ? Ilyen esetben, hogyha az illetőnek módjában áll akkor nem biztos, hogy hiba az öngyilkosság. Tudom, hogy ez nagyon modern ötletnek tűnik és kissé ellenszenvesnek is, de egy kicsit mélyedjünk bele a helyzetbe. Az életben ezernyi út van, ezernyi helyzet, mértéktelenül sok lehetőség, és lehetetlen, hogy az ember mindent átéljen. De egy kis képzelőerővel megteremthető az átélés és a másik cipőjében való járás és ekkor döbbenünk rá, hogy vannak olyan dolgok, amikre nem gondol a hétköznapi ember


Ez a foglyos példa csak egy volt a sok közül, de 1ébként rengeteg eshetőség van, persze ezeket úgy irom, hogy remélhetőleg nem egy öngyilkosjelölttel tárgyalok és nem késztetek senkit erre. Mert nem ez a szándékom

De nagyon szeretem az absztrakt elmecserét olyan dolgokról, amikről nem mindenki akar beszélni.

És folytatva a témát, gondoljunk csak Shakespeare egyik hires művére, a Romeó és Júliára. Mindkét főhős meghal, mert egymás nélkül nem találnák a helyüket a világban és miután egy egész életen át egy olyan dologért harcoltak amit a végén abszurd módon elvesz tőlük a sors, nem lelik többet értelmét az életnek.

Persze, hogy senki sem mondhatja meg valakinek, hogy érdemes-e meghalnia vagy sem, de amikor az ember igazán egy olyan helyzetben van akkor azt úgyis érzi. És sajnos egy olyan helyzetben még arra sem lenne erőd, hogy ezt a kérdést feltedd. Amikor tényleg akkorát zuhanunk és minden elsötétül körülöttünk akkor elveszitjük a kapcsolatot a külvilággal. Olyankor már nem számit semmi, csak végre megszabadulni ettől a 'teher'-től, amit szánalmas bolondok 'élet'-nek neveznek....na kb igy gondolkozik egy öngyilkos


Neked viszont élned kell

2010. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az bizony.
2010. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem gondoljatok bele hány olyan lecsúszott béna luzer van aki csak teher a környezetének az ilyenek mindig meg akkarnak hallni de túl gyávák ahhoz hogy lépjenek.
2010. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gyávaság. Persze egyik oldalról annak tűnik. De én inkább gyengeségnek nevezném.

Szerintem a "megfontolt" öngyilkos bölcs ember, hogy belátta, rá nincs szükség ezen a világon. Rengeteg ember él, aki halált érdemelne, mégsem halnak meg.

Aki hirtelen felindulásból öli meg magát, az meg mindenképp vakmerő. Vakmerő, mert nem gondol semmire, csak a saját nem létére, nem számol, nem gondol előre.

Akkor tartom gyávának ezt a cselekedetet, mikor mint megoldást alkalmazza az illető valamilyen kézzel fogható dologra. Például nem találok állást már x. éve, nem bírom. Ez gyáva dolog, mert ha keres az ember, akkor talál, csak hát a mai viszonlatok mellett sokáig kell keresni. Viszont ha azt mondja: Se kutyám, se macskám, van egy rendes kis életem, de unom, és bárhogy próbálom nem tudom élvezni. Ebben az esetben bölcs, és bátor döntés, nem kell a többi ember elől szívnia a levegőt és még felelősséggel se tartozik senkiért.

2010. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!