Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosság gyávaság vagy...

Öngyilkosság gyávaság vagy bátorság?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 22:44
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Hát persze... Amúgy nekem is kihalt a családom, szóval nem fogom most hanyatt vágni magam ettől.Én sem akartam még öngyilkos lenni. De vannak emberek akiknek olyan problémáik vannak amiket el se tudsz képzelni. Ezt én mondom pedig nekem se volt, minden fenékig tejfel. Szóval szórakozzál nyugodtan, mi is jót szórakozunk az ilyen hülye gyerekeken mint te:D
2012. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Elhiszem, mindenkinek eljön ez a pillanat, nem is vártam el, hogy dobd hanyatt ettől, mert minek? Mellesleg az az igazság, hogy más nem nagyon tud érdekelni. Pl. elhiszem, hogy Afrikában éheznek és ez sz@r nekik, csak leszarom.

Akkor kölcsönös a szórakoztatás. ;)

2012. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim válasza:
100%

15.válaszoló vagyok tegnapról.

Akkor részletezem a dolgot.

A legnagyobb győzelem szerintem ha az ember saját magát győzi le és nem a nálánál gyengébb ellenfelet.Ez az életben mindenre igaz,a folyamatos önmeghaladással válunk egyre jobb emberekké.Úgy mint a sportban is nem az a nagy dolog,hogy megelőzzük a lassabb futót,úszót,legyőzzük a gyengébbet.Hanem,hogy edzésen amikor már nem bírjuk tovább lefutunk vagy leúszunk még egy kört még párat emelünk stb.

Ez mindenben így van nem csak a sportban. Sokszor kell az életben ilyen harcokat megvívni magunkkal,például ha készülnünk kell vizsgára nem megyünk el haverokkal kocsmázni,segítünk otthon a házimunkában netezés helyett stb.

Ezek kis dolgok persze,de apró győzelmek önmagunk felett.Vagy mondjuk a nemi ösztön arra hajt minket férfiakat,hogy minél több nőt tegyünk magunkévá,de mégsem csaljuk meg a barátnőnket,hanem legyőzzük ezt az ösztönt.A legerősebb ösztön ami minden emberben megvan az életösztön,ennek legyőzése pedig a legnagyobb győzelem amit egy ember elérhet.

Ha belegondoltok,sokkal bátrabb dolog ez mint egyedül egy szál karddal szembeszállni egy egész hadsereggel.Az is garantált öngyilkosság,de ott az ellenség fog megölni,ezzel megkímél engem a legnehezebbtől,ha saját magamat kell megölni az sokkal nehezebb.Annál is nehezebb mintha hősiesen feláldozom magam valamiért például megvédem a családomat.Ott könnyít a dolgon ha arra gondolok,hogy amíg engem megölnek ők el tudnak menekülni,így elviselhetőbbé teszi számomra a halált ez a tudat.De ha ez sincs meg az már tényleg iszonyatos nehéz,minden tiszteletem annak aki képes rá.


Ezért nem értek egyet azzal,hogy ez megfutamodás a bajok elől.

2012. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Végül is... ez is igaz, de még mindig ragaszkodom az idézethez amit bemásoltam. :D Amíg van remény (az meg mindig van) érdemes élni.
2012. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

43:

Nagyszerű megfogalmazás.

2012. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
63%

Mindenki olyan okosakat írt, Hülyeség bátorság, gyávaság, önzőség. kíváncsi vagyok, hogy az öngyilkosságon való gondolkodáson túl, hányan próbálták megtenni a válaszolók közül. Úgy beszéltek róla, mintha tudnátok, mi játszódik le a fejükben.


aki azt mondta, önzőség, jól mondta, de ezt aki megteszi nem érzi, nem fogja fel. Ez egy olyan lelki és tudatállapot, ahol nem érzékeljük a szeretteink törődését.


Az öngyilkosok gondolkodásmódja beszűkül, csőlátás alakul ki. Olyan lelkiállapotba süllyed, aminél nem látják azt ami körülveszi őket. Ők megakarják szüntetni az apátiát amibe kerültek. A depresszió hatására a negatív érzelmek felerősödnek, nagyon felerősödnek, elnyomnak minden más érzést. szeretetet, félelmet, mindent. Az igazi depressziós ember olyan mint egy drogos, pusztít és rombol maga körül, nem nézi kinek okoz fájdalmat, mert az Ő fájdalmához nem érhet fel senkié. Nem számít ki az aki szereti, mert ez a szeretet, elfog múlni, amikor rájönnek a körülötte lévők, hogy milyen ember is valójában - ezt hiszi és emiatt nem is számít mások szeretete, nem számít ki aggódik.


Nem számít semmi. Van bennünk valami sötét, mély, s megfoghatatlan, amit úgy érez az illető, hogy oda soha nem fog betekinteni senki, oda mások szeretete nem ér el. Teljes önkép és önértékelési zavar. S hatalmas EGO jellemzi az öngyilkosokat. elképesztően nagy ego. De ez az ego nem a sikerből fakad, hanem az öngyűlöletből, az életgyűlöletből táplálkozik. A kiváltó okok lehetnek mások. De egyben mindegyik megegyezik a probléma radikális szélsőséges megoldása. S igen önzőség, mert mindig van aki megtalálja őket.


Van ismerősöm aki a férjéről akarta tudni, hogy mi járt a fejében amikor lelőtte magát. Elmondtam neki, hogy nem tudott volna segíteni rajta, nem tudta volna megelőzni, nem segít az sem ha jobban szeretik, mint eddig. Kérdem Én, a rajongásig szeretett házastársunkat, hogyan lehet még jobban szeretni? S igen önzőség, abból a szempontból is, mert nem fogjuk fel, hogy mit okoznak szeretteiknek.


Az ismerősöm a mai napig vádolja magát, mikor elmondtam neki mindent akkor értette meg, hogy nem Ő volt a hibás. Rajtunk nem lehet segíteni, ha nem akarjuk. S többnyire nem akarjuk.


Kétszer próbáltam meg, egyszer akasztással, egyszer alkohol és gyógyszer (orvos által felírt antidepresszánssal), elsőnél még magam tudtam megmenteni magamat. A másodiknál életveszélyes állapotba kerültem kórházba, nem mertek gyomrot sem mosni, mert nem tudták miket vettem be és miket ittam rá, mivel vért is hánytam. Beraktak egy kórterembe, s csak várták, hogy leteljen az első kritikus egy óra. S mindez 15 és 18 éves koromban történt. Én tudom, hogy mire gondol egy öngyilkos, mert megtettem, mert elakartam pusztítani magam a problémák legfőbb okozóját, ha valami nem úgy sikerült ahogy kellett szélsőségesen büntettem magam. A kezem úgy nézett ki évekig, mint a halfilé, egy hiba egy vágás az alkaron, több száz ilyen vágás, volt rajta.


S mikor megtettem, nem gondoltam semmire, sem azt, hogy gyávaság, sem azt hogy bátorság, semmire és senkire nem gondoltam. Annyira telítette az agyam önmagam elpusztításának gondolata, hogy nem gondoltam semmire.


Azóta meggyógyultam. 33 éves vagyok, most lett vége a 13 éves párkapcsolatomnak, teljesen szétcsúszott az életem, de egy percig sem jutott eszembe, hogy megakarom ölni magam. De Én tudom, hogy mire gondol egy öngyilkos. Meggyógyultam, de még most is van bennem egy olyan rész, ami sötét, ahová nehezen jut be bárkinek is a szeretete, s ez mindig velem lesz.


Mert ez olyan mint a drogfüggőség, míg élek soha nem fogok megszabadulni tőle. S remélem jó sokáig fogok élni, mert szeretek élni.


Az ismerőseim közt akad olyan aki depressziós, akad olyan aki maga áldozat, s próbálok segíteni nekik, hogy túl jussanak ezen a nehéz időszakon.


Na tetszett? Megkaptátok a válaszotokat? Akkor beszéljetek és ítélkezzetek amikor végigjártátok ezt az utat. Én megtehetem, Én ítélkezhetek, minden jogom megvan hozzá. Mert Én is egy vagyok közölük, csak engem visszahoztak. S beláttam, beismertem és szembenéztem magammal a problémáimmal. S csak reménykedhetek, hogy a gyerekem nem fogja ezt örökölni, de ott leszek és figyelek rá.

2012. jún. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
kenek mi..valakinél gyávaságnak számít mert igy akar elmenekülni a gondjai elől
2012. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!