Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van köztetek olyan, aki két...

Van köztetek olyan, aki két lábbal áll a földön, racionálisan gondolkodik, ám mégis csillapíthatatlanul keresi az élet _esetleges_ rejtett összefüggéseit?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 10:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Részemről nem baj, hogy a témától elkanyarodtunk kicsit.

A kérdést az generálta, hogy érdekelnek a társadalomtudományok, ezek alapvető megállapításai, illetve próbálok mindenféle kísérletet végezni, amivel különleges összefüggéseket láthatok meg.

2012. jún. 10. 10:21
 12/18 anonim ***** válasza:
Mit értesz különleges, rejtett összefüggések alatt?
2012. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem a két lábbal a földön állás egyenlő azzal, hogy mindenről több információt igyekszem összegyűjteni, beleértve a teljesen abszurdnak tűnő dolgokat is.
2012. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"nem mondom, hogy az egyszerű életvitel rossz, de sokkal hátrányosabb, mintha érdeklődsz a világ iránt, én legalább is nem osztom a struccpolitikát" by ghostrider


Ezt senki nem mondta! :)

Egyszerű példát hozok! és érezd a lényeget. Ha nem ment át az üzenet, akkor nem tudok már mit tenni. :)


matematika számtani sorozat:

[link]


A parasztbácsi a1, a művelt tudós a10. A törekvés felfelé a d...


Ha a d=0 akkor hülye vagy! :) (szerintem)

mert nem törekszel a "több" felé.

A paraszt a maga módján simán törekedhet bölcsességre, és boldogságra, míg a művelt embereken megfigyelhető, hogy már csak az okoz örömet neki, ha a a10-es pozícióját mutogatja az alacsonyabb rendűnek, hogy: EZ A JÓ!

De a d-je 0. Tehát a törekvés nélküli (alázat kontra gőg) ember a szememben a hülye, és nem pedig az a1-es parasztbácsi.

2012. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

12-es: írok egy példát ilyen rejtett összefüggésre:


Megtanultam a tudatos álmodást. Ennek során ún. valóságteszteket alkalmaztam, ébren is, és egy idő után álomban is, ekkor jöttem rá, hogy álmodom. Néha, amikor az álmomban megvizsgáltam, álmodom-e, arra jutottam, hogy nem álmodom, ébren vagyok.

Ennek segítségével észrevettem, hogy a tudat bizonyos szempontból napközben is "alszik", továbbá, hogy a tudatot milyen könnyű kicselezni. Ez utóbbi bekezdés számomra egy rejtett összefüggés volt addig.

Amikor álomban is tudatosan működtem, és lett összehasonlítási alapom, vettem észre, hogy az egész fizikai valóság is lehet puszta illúzió, mégis azért érzékeljük valóságosnak, mert legtöbb elemét nem tudjuk kontrollálni, és mert nem látunk más valóságokat.

Ezek csak feltételezések, de számomra hasznosak voltak.

2012. jún. 10. 11:27
 16/18 GhostRider3 ***** válasza:

# 10/15

nem én nem értem, amiről beszélsz, hanem te nem érted a lényeget, hogy egy betanított munkás, aki nem tanult az tudásban kevesebb, és ehhez mérten is kapja a fizetését. nem kell túlbonyolítani


"igaz, tehát a parasztbácsinak is van olyan tudása, amiben a tudós kevesebb!"

ez igaz lehet, és ő abban több is. de a lényeg, hogy a tudással mindig több elszel, mint az, akinek nincs. ezt senki nem is tagadja.


"A földművesnek is van tudása, ráadásul olyan, amiről egy un. tudósnak gőze sincs!"


az lehet, csak az információnak értéke is van, és a trágyázás nem olyan nagy tudomány, mint például az, hogyan kell üzemeltetni egy atomreaktort. ennek értelmében keres többet egy atomerőműben dolgozó ember, mint egy parasztbácsi.

tehát még mindig az önámításnál tartunk.

többek közt azért is a tudósokról beszélek, mert a tudomány témát vetettem fel akaratlanul.


"A "parasztbácsi" nem egyenlő a "csak kapál, oszt kész" értelmezéssel, amit te gondolsz. Ebből is látszik, hogy a büdös életben nem fogtál még kapát a kezedben és fingod sincs arról, hogy az általad tulajdonképpen butának tartott parasztok mennyivel értékesebb tudással rendelkeznek/rendelkeztek, mint bármelyik szobatudós. "


mint ahogyan neked sincs arról, hogy hányszor kapáltam.

innentől nem tudlak komolyan venni, sejtettem hogy egy sértődött paraszttal van dolgom, de most már világossá is vált. ne erőltessük tovább, a válaszodra nem fogok reagálni


"Ez a "többet keresnek = értékesebbek" dolog meg egyenesen nevetséges... Már önmagában ez a kijelentésed bőven elég ahhoz, hogy innentől kezdve ne vegyelek komolyan"


ne vedd komolyan a társadalmat


"Abban viszont igazad van, hogy érdeklődni kéne a világ iránt. El is kezdhetnéd, pl. azzal, hogy jobban utána nézel mit csinál/csinált egy parasztember a kapáláson kívül. El fogsz csodálkozni..."


paradox helyzet, mikor egy ostoba ember próbál kioktatni arról, hogy művelődnöm kellene...

mégironikusabb, hogy pont erre utaltam a kérdés elején, hogy a buta többség nagyon okosnak hiszi magát az elfogult válaszaikkal, ugyanakkor a valódi tudós jellem nem ítélkezik előre.


megvolt a napi gyűlölködésed, remélem elégedett vagy, most szólj a kocsmárosnak, hogy legközelebb tegyen jelszót a laptopra és menj vissza kapálni.

2012. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 GhostRider3 ***** válasza:

# 11/16

van egy univerzális törvény: az emberek hülyék - ez mindent megmagyaráz.


# 14/16

nem nem jött át az üzenet, csupán értelmetlen szubjektív értékrendekről vitázni.

furcsa hogy mindig azok mondják ezt akik maguk sem értik, mit mondtam.


értem én, hogy számodra az alázatos ember az okos, csak ez nem fedi le a szavak valódi jelentését, és ennek semmi köze a boldogsághoz, se a gyomorrákhoz.

gyakorlatilag az egész hozzászólásod nem kapcsolódik se az enyémhez, se az előző hozzászólásodhoz

2012. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ekkor hülye hogy lehetsz GhostRider3? Van agyad? Már megint először összemosod a betanított munkást a parasztbácsival, holott erről írtam, hogy nem kéne (de persze én nem értem a dolgokat), aztán ismételten bizonyítod, hogy hülye vagy, mikor azzal jössz, hogy parasztbácsi azért nem keres annyit, mert... Hogy kapa nem volt a kezedben onnan tudom, hogy ilyen hülyeségeket beszélsz ezzel kapcsolatban.

Az pedig, hogy szerinted aki többet keres, az értékesebb, az a te egyéni nyomorult kis véleményed, és ezzel téged nem veszlek komolyan, nem a társadalmat.

Amúgy mérnök vagyok, szóval ez sem jött be!

Viszont ha olyan nagyon okoska vagy, legalább nagybetűket használhatnál mondatkezdéskor, vagy ezt még nem tanították a tudósképzőben?

2012. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!