Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezdjek új életet?

Hogyan kezdjek új életet?

Figyelt kérdés

Magam mögött szeretnék hagyni már mindent és elmenni, mert a környezetemben folyton kínoznak a fájdalmas emlékek és van egy lány is akit szeretek de sosem lehet az enyém.

18 éves vagyok és nincsen se pénzem, sem semmi másom, mégis muszáj elmennem és magyam mögött hagyni mindent.

Hogyan tudnék új életet kezdeni?



2012. jún. 11. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Növessz golyókat, és fejezd be a hisztizést.
2012. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerelmi bánat miatt azért nem kell világgá menni. Új életet agyban kell először kezdeni, nem fizikálisan. És mivel nincs pénzed, így nem mehetsz stílusosan egy oldaltáskával Amerikába. Nem akarom lealacsonyítani a problémáid, én is kezdtem már "új életet", innen tudom,hogy fejben dől el az ilyesmi. Másfelől pedig az életed EGY és oszthatatlan, a jövődet tudod formálgatni, de mindent lecserélni nem tudsz.
2012. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előszőris gondold át alaposan, hogy elakarsz-e menni. Néha ez megoldás, néha viszont nem. Soha ne fuss el a múltad elől, inkább dolgozd fel megfelelően, nézz szembe a múlttal és győzd le a fájdalmadat. Ettől még elmehetsz, de nem mindegy az, hogy hogyan mész el.


A gyakorlati részét neked kell megoldanod, én inkább a belső részéről fogok írni.


Fontos szembenézni a múlttal és nem csak megpróbálni eltörölni azt, ugyanis tudatalatt semmit sem lehet eltörölni ameddig nem kezeled megfelelően. A legfontosabb és a legnehezebb része a dolognak az maga a tudatosítás önmagaddal szemben, hogy a múlt az lejárt. Bármikor visszalapozhatsz, soha nem változtathasz. Éppen ezért, visszakell lapozni és felkell dolgozni a problémákat és az esetleges traumákat, különben az új élet nem fog működni.


A konkrétumot véve, amely nálad szerelmi bánat, a következőket kell megértened: az életben mindig van lehetőség arra, hogy az ember elérje azt, amit akar. Sajnos az élet logikáján kevesen gondolkoznak, viszont a lényeg az az, hogy bármi elérhető és attól, mert valami nem jön össze még nem jelenti azt, hogy kudarcként kell betudni.

Egyrészt nem igazi szerelem az amikor a másik személy nem viszonozza az érzelmeket ( ez csupán vágy, amit sokan összetévesztenek a szerelemmel ), másrészt pedig a szerelem kiteljesülését meglehet szerezni olyan személlyel, aki ELÉRHETŐ. Az életben nem kell leragadni sem embernél, sem szokásnál és bármi másnál sem. Az élet nem erről szól. Az élet lényege az az, hogy mindig van lehetőség, mindig van esély, és ha nincs, akkor meglehet alkotni azt és kizárólag az ember hozzáállásától függ, hogy az élete eseményeit kudarcként éli meg, vagy inkább kapuként az újabb esélyek felé.

2012. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a szomorú igazság, hogy nem a nemrégen ért szerelmi bánat a legsúlyosabb gondom.

Alapvetően a legjobban az fáj a multamban, hogy a barátnőm a szemem láttára öngyilkos lett kb 5 éve. Idén januárban a legjobb barátom is meghalt és ez az újabb veszteség végleg a padlóra küldött.

Aztán úgy éreztem, ha nem beszélek erről valakinek, akkor abba belepusztulok. Szóval megnyíltam egy lánynak akit különben nagyon kedveltem, és hónapokig beszélgettünk, időközben beleszerettem, de végül nemhogy azt mondta volna, hogy nem tud segíteni, hanem kijelentette, hogy nem hiszi el amit mondok neki.

Most már nem tudom mit tegyek, szeretem is, meg közben haragszom rá, dehát függök tőle.

Szóval nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom mit tegyek.


(Azért köszönöm a kommenteket)

2012. jún. 11. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Talán egy új vagy meglévő barát segítene neked új perspektívát nyitni, ami megoldást mutathat a problémákra és segít elfelejteni vagy feldolgozni a rossz élményeknek legalább egy részét.


Sőt, egyedül valószínűleg aránytalanul nehéz lesz mindezt megtenni, ha nem lehetetlen. A depressziós ember látása beszűkült, de ha van valaki aki tud tanácsokat adni, de akár csak ha van valaki akinek el lehet mondani mindent, olykor még maga is meglátja az ember a helyes következő lépést, amit korábban nem.

2012. jún. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És persze, amit kihagytam: ha van úgymond kikből választani, akkor elvetheted a silányat és megtarthatod az értékeset.
2012. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!