Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez depresszionak szamit?

Ez depresszionak szamit?

Figyelt kérdés
Az egesz silvesterkor kezdodott amikor drogoztam ittam es meg egy algopirint is lehet h bevettem es kijottek a mentok. Amikor hazaertem kb 1 hetig nem mertem a szuleim szemebe nezni es azota teljesen kifordultam magambol. Az iskola egyre rosszabb lett napi 8-9 oraim voltak a tanarokbol is elegem volt es az eletbol is 18 eves fiu vagyok. 1 eve elkezdtem kondizni mert mar nembirtam tukorbe nezni annyira vekony voltam. Nagyon jol ment lett egykis onbizalmam ami soha nem volt mert nem is vagyok vmi jo eszu. Orultem h vegre valamit magamert elerek es ez adott erot h egy 183 cm magas 50kg gyerek elmenjen konditerembe ez volt eletem egyik legjobb idoszaka. Az a tipus vagyok aki elore minden izgul szorongok es regen sokat is sirtam mert a szuleim se voltak a legjobb szulok, anyagilag persze megadtak azt amire szuksegem volt de kiskoromba nagson sokat ordibaltak es engem sokat vertek ezert mindig elbujtam az agyam alatt es volt h ottis maradtam masnapig mert feltem. Visszaterve jott a silvester jott a mento de qztcmondtak h csak ki kell aludnom, ez megis tortent hazamentem szuleim azota se tudjak kulonben apam szo szerint halaraverne ahogy mar mondta nekem parszor. Azota minden egyre es egyre rosszabb lett. Gyotort a buntudat, nem mertem beszelni a szuleimmel azutan mar szinte senkivel . A borom teljesen szetszakadt az eddzes miatt azon probaltam levezetni a hetkoznapok megerolteteseit, most ott tartok h azota nem voltam eddzeni de a karomon vallamon alkaromon is szeszakadt a bor de legalabb 15 cm hosszan szoval mostmar 7kgal nehezebb vagyok de a boromnek annyi,mostmar meg jobban utaloo tukorbe nezni. Ezenkivul fel eve itthon ulok a barataimmal megszakitottam a kapcsolatot, bar nem nevezhetok baratoknak mert kb 4 ha felhivtak h miujsag van velem. Utalom magamat folyton haragos vagyok nem birom mar a suli szar erettsegizni nem fogok majd mert nagyon levagyok maradva es hulyenek erzem magamat, bar lusta is, itthon egyedul szeretek lenni folyton veszekszem mindenkivel a csaladban kabalok karomkodok. Ugy tekint ram mindenki az osszes ember meg az utcan is az az erzesem mintha kilognek a sorbol egy senki nyomorultnak erzem magamat aki egyedul van. De jol elis vagyok egyedul utalom ha mar vki hozzamszol ha csorog a telefon egyszeruen ravagok okollel mert nembirom. 1honapja qnnyira magam alatt voltam h ongyilkos akartam lenni csak elmondtam egy baratomnak mert muszaj volt. Rajottem ha nem akatom ot se bakba sodorni es a.csaladot se akkor nem teszem meg, de megint arra hajlokh utalok elni csak nyugalomra vagyook nem akarok senkivel talkozni egyedul akarok lenni. Elegem van h senkit se erdekel h mivan velem h mindenki ha lat is egy kis senkikent kezel mint akit meg lehet alazni cikizni h milyen vezna es meg a boret elbaszta h mennyire undorito. Ha elis megyek pl aruhazba es vki ramnez magamba beszelek h mennyire tarhat szerencsetlennek es szanalmasnak. Sokat gondolok az ongyilkossagra amig volt suli szinte minden 10 perxcben ezen jart az eszem. Sokat fantazialol almodom arrol h egyszer egy olyan ember lehetnek aki erdekel masokat tudjak a.nevet es normalis. Arra is gondolol ha mar nem lehrt normalis eletem akkor es ez nem tudom h jutott eszembe de arrol almodom h qki cikizett az halalra vernem persze nem ezzel a nadszall testel ha meg igen akkor vmi eszkozzel. Folyton duhos vagyok nr tudom h par pofon es marr a foldon is lennek ezert akarom megolni magamat. Ha valaki volt mar hasonlo helyzetbe az kerem segitsen .
2012. jún. 21. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki végigolvassa annak igen.
2012. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rajtad kivul mindenki tud olvasni, szoval ne is probalkozz
2012. jún. 22. 00:06
 3/6 leo71 válasza:
Erre ne itt próbálj választ találni.Fordulj szakemberhez.
2012. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az emberek nem elítélőek.. amikor rád néznek nem azt látják milyen vézna vagy.. hanem MAXIMUM azon gondolkodnak, hogy vajon miért van ez így... a bőröddel ugyan ez a helyzet.. aki pedig elítél az nem érdemli meg a társaságod.. olyannal barátkozz akit nem zavar a testalkatod..

nyilván van olyan aki kedvel, ha vannak barátaid..

a szüleiddel rendezni kell a helyzetet.. és minél előbb hasznosnak kell hogy érezd magad.. dolgozz

minél többet dolgozz, hogy lásd hogy számítasz.. ne légy lusta mert az életed romokban fog heverni..

térj magadhoz, logikus gondolkodás és józan ész..

talán nem vagy jó eszű és vézna vagy, de valamiben biztos jó vagy.. mondjuk művészetekben... rajz, festés, zene, ének, agyagozás, szobrászat, költészet, fodrászkodás? vagy vmi amiben jó vagy? próbáltad már ezeket? nem? akkor ideje... ha a szüleid mindent megadnak és anyagilag rendben vagy akkor irány ismerkedni a bulikba és ne önbizalom hiányoskodj... az élet szép ez alapvető.. az öngyilkosság nem megoldás.. az emberek nem akarnak rosszat neked... egy pszihológus tényleg jót tenne neked az tuti... hidd el, hogy nem rossz.. kb minden második embernek kéne egy, csak az emberek nagy része gyáva és pénze sincs rá...gondolkodj el amin mondtam.. jól tetted, hogy nem lettél öngyilkos... nem lenne jobb semmi attól.. nem tudhatod mi lesz 1 hét múlva

Isten útjai kifürkészhetetlenek... Imádkozz.. fordulj Istenhez.. ő megsegít és ha van hited akkor melletted marad

légy vallásos és kiegyensúlyozott

IMÁDKOZZ

2012. jún. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írt az előttem szóló (03:42). Olykor talán csak beképzeled, hogy megvetően néznek rád. Az emberek nem utálnak csak azért, mert van testi hibád.


Fontos lenne, hogy tartsd a barátaiddal a kapcsolatot, tölts velük és a haverjaiddal sok időt. Az segítene a depressziódon, az ingerültségeden. Segítene abban, hogy jobban érezd magad, ezáltal jobban teljesíthess az iskolában is. Ne add fel az érettségit, még gondolom legalább egy éved van, van még időd behozni! Jobb hangulattal az otthoniakkal is jobban ki fogsz jönni.


Merj barátokkal és haverokkal lenni, ne félj, merd önmagadat adni, éljél! Ha így teszel, nem leszel ingerült, nem leszel az otthoniakkal sem rosszban annyira. Mondom, minden jobb lesz. Ez tapasztalat.

2012. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azt ajánlom, fordulj szakemberhez. én pszichológust ajánlanék. vele minden problémádat megbeszélheted. tanácsokat ad, és hidd el, jól fog esni, hogy valakinek elmondd mindezt.
2012. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!