Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szorongok a súllyom miatt....

Szorongok a súllyom miatt. Félek már talán depressziós is vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Persze, könnyű mondani vagy írni, hogy fogyj le...

De nem merek emberek közé menni....a soványaknak fogalmuk sincs mekkora megaláztatás ez....

Kicsi korom óta kövér vagyok. Így nőttem fel...fogalmam sincs milyen lehet vékonynak lenni és kezdek ebbe belebetegedni....

Most jön az egyetem... eddig vártam. de most....azt hiszem nem is akarom már, mert tudom kinden csaj szép lesz...én meg...:(

Nem tudom mi tévő legyek...már neten se akarok beszélgetni mert tudom mi a vége az egésznek....:(

Fáj kilépni az utcára...fáj minden nap magamra nézni...csak sírok ha tükörben látom magamat...:( mégse ad motivációt semmihez..

tragédiának érzem magamat....olyannak aki senkinek nem hiányozna ha hirtelen eltünne...vagy meghalna...:( sőt csak jobb lenne mindenkinek ha megszabadúlhatna tőlem:(


2012. júl. 1. 16:29
1 2 3
 1/23 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Közhely,de egy ember értékét nem a fizikuma adja meg.

Ellenben,ha így érzel,akkor tenned kell valamit!

Fogadd el magad,olyannak amilyen vagy!Az evéssel kapcsolatban semmilyen bűntudatod ne legyen,viszont építs az étrendedbe egy csomó nyers zöldséget!Bátran kezdj el mozogni,miközben figyelmen kívül hagyod azt az elmeszüleményedet,hogy "mindenki engem néz"!


Érdemes sűrűn behunyni a szemed és elképzelni magad olyan alakkal,amilyent szeretnél!


Hajrá!

2012. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, mert nagy vagy, nem leszel rossz ember, vagy kevésbé értékes másoknál. Mondom ezt neked úgy, hogy én sem vagyok vékony ember, sőt. A netes beszélgetéssel mi a gond? Ha nem úgy látsz neki, hogy rossz vége lesz, akkor nem lesz. Meg egyébként is, ha nem törődnél ezzel az egésszel annyit, akkor boldogabb lehetnél. Vagy változtass rajta, vagy ha nem tudsz fogadd el.
2012. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Én is így voltam(néha még most is)vele,és ettől nagyon sokszor volt hangulatingadozásom(hol jó volt a kedvem, azután sírtam minden ok nélkül)és ez így ment évekig!Nem tudom neked vannak-e barátnőid akivel eljárhatnál szórakozni,de szerintem sokat segítene.Jó lehet hogy nem mennének oda a fiúk,de szerintem nem is ez a fontos,hanem hogy jól érezd magad(egyébként nem is értem miért van némelyik fiúnál,hogyha husis egy lány "akkor már nem is szép",mert szerintem husisak között is van szép meg kevésbé szép,de ugyan ez igaz a vékonyakra is)Ja és nem is biztos hogy ha valakin van mit fogni,az azért van mert húúú de sokat eszik(én se e szek sokat,mégis van rajtam egy kis ez-egy kis az(az a rohadt csoki :))de van egy olyan ismerősöm aki(akány hányszor átmegyünk)mindig eszik valamit(persze meg van a véleménye a kövérekről,de ha ő is hízékony lenne háááát... :)Rajtam nem sok ember segített mert lehet hogy úgy vannak vele:mit hallgassam a rinyálását,de érdekes módon az unokatesóm is ugyan így volt vele mint mi,akkor jók voltunk neki most hogy lefogyott(azért még husis azt hiszi ő a világ császára,bele erőlteti magát szűk ruhákba...röhej!!A lényeg hogy eltelik valamennyi idő és rájössz ez a megakarok halni(én így voltam vele)hülyeség mert attól hogy nem vagy nádszál,ugyan olyan ember vagy mint a többi(sőt!)veszel jó ruhákat(alakodnak megfelelőt(ne úgy mint én nyáron kabátba,hogy takargassam a hurkáimat,erre még jobbat "felfigyeltek"rám)járj el ha van kivel és rájössz HÜLYESÉG EZEN KESEREGNI,mert vannnak ilyen alkatú emberek is meg gondolon nem vagy 200 kg.Bocsi a rgényért,meg a helyesírási hibákért nem volt kedvem kijavítani :)
2012. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim, de kényelmetlen velük lenni mert vékonyak...és rossz hogy én hosszú gatya pólóban vagyok, ők keg mini farmerban meg toppban...:( másrészt strandra mennének foltyton én meg nem:(

És utálom hogy mindig a súly a téma, hogy milyen kövérek az 50 körüli kilójukkal:( sirhatnékom van olyankor, mikor én 130 kg vagyok:(

Azt se tudom mit kezdjek magammal jek tudom elfogadni magamat....és tenni sem megy ellene:( nem merek futni, úszni vagy tornázni mások előtt...undorítónak tartom magamat és ezért ne is lásson senki...most is a szobámban vagyok egyedül és mégis azt érzem mindenki látja milyen ocsmány vagyok:((

2012. júl. 1. 17:34
 5/23 anonim ***** válasza:

Nekem pénzügyi problémáim vannak, és biztos vagyok benne, hogy nagyobb keresettel meg fognak oldódni. Bármennyire is szarul hangzik, 2 lehetőséged van:

- csak a szépet próbálod meglátni magadban, és megtanulod így szeretni magad

- lefogysz


előbbihez: próbáld ki magad több mindenben, amihez nem kell kimenni a szobából (pl. művészetek, tudományok)

utóbbihoz: heti 6x napi 15 perc bármilyen mozgás a szobádban - és ne a legnagyobb melegben csináld. sok gyümölcs és zöldség az étkezésekhez - felgyorsítja az emésztést. nem fog egy nyár alatt lemenni az összes fölösleg, de az 1. szemeszter végi vizsgákra már sokkal kisebb ruhák kellenek majd.

2012. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Na, figyelj. Még rengeted idő van az év kezdetéig. Addig még megszabadulhatsz egy jelentős súlytól, ha felállítasz magadnak egy edzéstervet meg egy alakkímélő étrendet, és tartod is magad hozzá. Ma este már ne egyél semmit, csak igyál, jó sokat! Gyógyteákat bögreszámra döntheted magadba nyugodtan. Ma este már kezdj is el tornázni, valami jó intenzívet, meglásd, milyen jól fogod magad érezni! Ne halogasd, láss neki. És ki, ha nem te? Csak is rajtad múlik. Tedd meg, itt és most :)
2012. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

"súllyom"


Én inkább a helyesírásod miatt szoronganék...

2012. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
17:06-os vagyok szerintem amíg nem fogadod el magad,nem tudsz lefogyni!Utolsó:szerintem nem hülye(tudom,hogy nem írtad),ha egyetemre megy!Veled biztos még nem fordult elő!
2012. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem, bocsánat a helyesírásomért. Azt nem tudok, vagyis nehezen, mert diszlexiás vagyok. És a kérdést telefonról írtam, az pedig nem javít ki.

Attól hogy egyetemre megyek nem biztos, hogy okos vagyok...Ha az lennék megtalálnám magam a megoldást a problémámra és a helyes módszert is...de mivel nem tudom ezért buta vagyok...hiszen az életemet rontom el :( Holott talán lenne még esélyem...de mégsem teszem és fogalmam sincs, hogy miért nem cselekszem:(

2012. júl. 1. 20:48
 10/23 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Nekem biztos, hogy nem lenne jobb, hogyha megszabadulnék Tőled, szóval az utolsó mondatod nem igaz. Ha egyetemre mész akkor valószínűleg érdekel valami annyira, hogy megéri érte "kimenni az utcára".

Most kb 18-20 éves lehetsz, ami határozottan a "fiatal" kategóriába tartozik, amikor még az ember szövetei rugalmasak, könnyen alkalmazkodnak a változáshoz, vagyis könnyebb fogyni most, mint idősebben. A komoly "párválasztás" is csak 25-30 évesen esedékes, és akkor sem kötelező. Ezek a jó hírek.

Az egyetlen hátrányod, hogy viszonylag nagy tömeget szeretnél leadni, ezért semmilyen őrült diéta nem fog segíteni benne.

Ha minden étkezés mellé eszel zöldséget/gyümölcsöt és majdnem minden nap tornázol egy picit - akkor ez a dolog nem lehetetlen.

Először csak olyan gyakorlatokat csinálj, ami nem terheli az izületeket pl. fekvőtámasz helyett faltámaszt tudnál csinálni; lábemeléseket fekvőhelyzetben. Mindig csak annyit, amennyit tudsz és mondjuk hetente emeled egy picit. Ha úgy nem megy, akkor visszatérsz az eredetihez...


Erről rengeteg téma van fenn a neten, találhatsz sorstársakat, sőt, ha vezeted, hogy mit eszel, mit gyakorolsz és mennyit fogysz vele - mondjuk egy névtelen blogban, lehet, hogy egy csomó embernek segítesz vele.

2012. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!