Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj, hogy nincsenek álmaim...

Baj, hogy nincsenek álmaim vágyaim már? 20/L

Figyelt kérdés
Az eddigi össze álmom "vágyam" megvalósítása kudarcba fulladt. Most már ott tartok, hogy álmodni/tervezni az életem nem merem, mert úgy is csalódás lesz belőle... más is van így evvel?
2012. júl. 7. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
igen! sajnos a mai vilagban nem nagyon lehet elore tervezni mert a tul sok a toled fuggetlen dolog. probalj meg csak egeszen rovid idore tervezni az aprobb dolgokban. a nagyokert pedig kormod szakadtaig harcolj,ne add fel mert ugy jarsz mint en. nekem sincsenek mar almaim es mar erom sincs megvalositani oket,es a legrosszabb hogy mar nem is erdekel. csak tul akarom elni az eletem es kesz! 50 eves no vagyok.
2012. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. Amiket kitűzök magam elé célokat, álmokat mind megvalósítottam. Reálisak és elérhetőek voltak. A többi meg csak akarat és szorgalom kérdése.

Szerintem kezdj egy könnyen elérhető céllal és ha azt sikerül megvalósítanod, akkor lesz sikerélményed is :) Aztán jöhet a többi

2012. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja amúgy 29n
2012. júl. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én is így vagyok ezzel. Ez teljesen természetes, ha az eddigiek sem váltak valóra. A lelked/agyad így próbál megvédeni az újabb kudarctól.


Van pozitív és negatív oldala is. Nálam pl.:

pozitív:

nem görcsölök rá általában semmire,

felszabadultabb vagyok, mert úgy érzem ennél nincs lejjebb

nem fogok akkorát csalódni, hiszen nincs miben


negatív:

nem tudom merre sodródok,

és időnként felmerült bennem, hogy annak idején milyen álmaim voltak, és időnként még mindig azokat gyászolom. (nem vagyok lekésve elvileg semmiről, de tudom hogy nem fog összejönni, ezért inkább hagyom)


24f

2012. júl. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Osztom a (07:12) válaszoló álláspontját!


Én is így vagyok vele, mindig olyan álmaim és kitűzött vágyaim voltak eddig, melyeket meg tudtam valósítani.


Szép fokozatosan, lépcsőztessen haladtam felfelé a kitűzött célokkal, melyekben vannak ugyan új kihívások, de nem megvalósíthatatlanok.

2012. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

igen, szerintem rengetegen. manapság ebben az országban nem lehet semmit sem elérni, kivéve ha jó talpnyaló vagy, esetleg a főnök fia, vagy optimista birka.


régen még én is elhittem, hogy lehet belőlem valami, de rá kellett jönnöm, hogy az emberek gyökerek, és még ha anyagilag meg is tudnám valósítani az álmaimat, igazán boldog sosem leszek magányosan.


mindenhol sok a birka de ebben az országban főleg. minden csak a karrierről, buli-pia-kefélés, kifelé élésről szól, aki nem ezt választja, kiröhögik, kiközösítik, az emberek unalmasak, ostobák, rosszindulatúak. ha valaki ebben a világban boldog, az csakis egy beteg ember lehet.


valahol irigylem is azokat, akik tényleg elhiszik, hogy bármire képesek, csak akarni kell. csak néha ezek az emberek sem igazán akarnak jól fizető állást, boldog párkapcsolatot, és egészséget. ilyenkor gyorsan kitalálnak valami újabb hülyeséget, amit könnyebb elhinni, mint beismerni, hogy vannak korlátaink.

2012. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem így 14 évesen rengeteg vágyam és álmom van, de az a baj, hogy túl nagyok. És attól félek, hogy majd csak 30-40 éves koromban fogom tudni megvalósítani. De mindezek ellenére elhiszem, hogy sikerülni fog! :D
2012. júl. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, eléggé baj... kb. az élet értelme, hogy legyenek céljaid, amikrét küzdesz, hogy haladsz valami felé... ezért érdemes felkelni reggel..
2012. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!