Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Figyelem, PSZIHOLOGIAI kérdés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Figyelem, PSZIHOLOGIAI kérdés, Normàlis-ez? (kicsit hosszu és nincsenek ékezetek a billentyuzet miatt, bocsi)

Figyelt kérdés
A problémàm a kovetkezo: nehézkesen tudok csak baràti viszonyt létesiteni lànyokkal. Persze tudom "menj oda beszélgetni..." de pont az a problémàm, hogy sokszor egyszeruen nem tudom mirol beszéljek, amik érdekelnek nem hinném hogy megfelelnek (hadàszat, pénzugyek, Fizika, Matematika...) amikor meg mégis, akkor egyszer kétszer elbeszélgetek az illetovel, és aztàn semmi. Eleinte gondoltam hogy talàn ez normàlis, de az osztàlytàrsaim tobbsége nem kuzd ilyen gondokkal. Az okot illetoen tobb feltételezésem is van, talàn Anyukàmmal valo lassan 8 éve tarto rossz viszonyom (nem vele lakok, otthoni probléma ezért nincs), sok koltozés talàn kritikus fàzisba, hogy mindig is kulonc voltam (Sokàig kulfoldon éltem ezért egyrészt màshogy néznek ràm a tobbiek, màsrészt màshogy is gondolkodom), vagy az, hogy csak olyan haverokat/baràtokat akarok, akikkel tényleg jol elvagyok, azaz ha valakivel ugy érzem nem tudok igazàn jol elleni, hagyom kihulni a baràtsàgot. Az a baj hogy van akivel baràt tudok lenni, de CSAK amikor kozos érdeklodési korunk van. Mit kéne tennem hogy tullépjek ezen a fàzison?
2011. ápr. 30. 22:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és 15f
2011. ápr. 30. 22:56
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, Psichologia, de este van és fàradt vagyok
2011. ápr. 30. 22:57
 3/13 anonim válasza:
próbálj meg nyitni más dolgok irányába, tök jó szerintem amúgy, hogy meg van az érdeklődési köröd, de amikor ismerkedsz, tudakold meg mást mi érdekel, és próbáld meg összekötni azt a te érdeklődéseddel. nem hiszem, hogy csak olyanokkal tudnál/kéne barátkoznod, akik pont azokat a dolgokat szeretik amiket te. érdeklődj mást mi érdekel, próbálj meg a te tudásoddal, tapasztalatoddal hozzászólni a témához, aztán csak lesz valahogy :)
2011. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kossz a vàlaszt, zold kéz, johet még.
2011. ápr. 30. 23:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Neked az egyetlen bajod az önbizalom hiány. Ha szerinted a témák nem felelnek meg, akkor keres más, általánosabb témákat. (De egyébként kétlem, hogy csak ezekben lennél otthon, maximum nem tudatosítottad még magadban a dolgot).


Lehet, hogy most hülyeségnek fogod találni, amit mondok, de: menj fel valamilyen netes chates oldalra, és ismerkedj! Tapasztald ki, mi az, amire a másik ember vevő, mik a reakciói, honnan veszed észre, hogy nem érdekli, amit mondasz. A kommunikáció (a valódi, rendes, emberi) egy nagyon nehezen, de tanulható dolog. Csupán gyakorlás, rengeteg gyakorlás, és meglátod, egyre könnyebb lesz. Fontos, hogy minél többet megismerj mások viselkedéseiből, reakcióiból: erre a chat tökéletes hely, ugyanis nagyon szép rétegtől kapsz információt (Igen, a taplóktól is lehet sokat tanulni: hogyan kezeld őket).


Aztán, ha már nem görcsölsz a témán, akkor magad is meglepődsz majd, mennyire keresettebb ember leszel. A könnyedség, az önbizalom áramlik az emberből: azt hazudni nem igazán lehet. És sokkal szívesebben beszélgetnek veled az emberek, ha tudod, hogyan kell beszélgetni.


Meg tudod, mikor kell hallgatni, mert az sem egyszerű. Néha a barátságért el kell viselni a lelki szemetesláda szerepét: és az sem igazán egyszerű. Sőt, ha igazán jó beszélgetőpartner, továbbmegyek: igazán jó barát vagy, akkor azt is tudod, mikor és mit kell közbeszólni, hogy a másikból még több keserűséget ki lehessen szedni, hogy megkönnyebbüljön tőle. Néha nem egyszerű egy órás kesergést hallgatni, de kevés dolog van, ami jobban összekötne két embert :)


Tehát: gyakorlás, és hagyd magad megnyílni az emberek előtt. Azért próbálj egy kicsit, csupán egy fél lépéssel, távolabb lépni, amíg ismerkedsz; vedd esettanulmánynak. Minden szó, kifejezés értékes lehet, de azért ne hagyd, hogy rombolják a saját, egyedi stílust, különben egy idő után te is elmerülsz a szürke masszába.


És tényleg ne görcsölj ezen. A barátokért tegyél pedig, mert lehet, hogy csupán még nem ismered őket eléggé. Próbáld keresni a közös pontokat, ne hangoztasd, hogy te külföldön éltél, stb, inkább azt, ami összeköt benneteket. Mindenkit zavar, ha valaki különcködni akar, tehát azért ennyire ne lógj ki a sorból. Ha kérdik, vagy mesélni szeretnél, de úgy tedd, hogy az izgalmas, de ne lealacsonyító legyen. Inkább meséld a vicceset, esetleg szomorút, de ne azt, hogy "Há, én így meg úgy éltem, de ti meg csak úgy, ha, mennyivel jobb vagyok". Persze, gyanítom te nem így tervezed, de nagyon sok esetben így szokott lejönni a téma.


Időnként erőltesd magad meg, és ne csak egyszer-kétszer beszélgess, hanem menj oda, és, ha mondani nem is tudsz, hát beszéltesd a másikat. A legnagyobb baj a mai világban, hogy mindenki csak magával foglalkozik: legyél az ellenkezője, foglalkozz (még akkor is, hacsak szóban) te másokkal. Meg fogsz lepődni, milyen hálásak lesznek érte, és te is megtudod, mi az a téma, ami érdekli a másikat. Aztán ne legyél rest: ha nem olyan, amitől nagyon idegenkedik a személyed, akkor nézz utána. Lehet, hogy rájössz, az is van ám olyan érdekes: és tanulni mindig jó.


Előítéleteid pedig ne legyenek. Ha nem tudod még, mi érdekli a másikat, hát óvatosan szúrópróbázzatok: legyél folyton naprakész (ez azért nem nehéz, ha érdekel az aktuális téma) és mesélj neki dolgokat. Ha nem egy tapló spórakezdemény, akkor a legtöbb embert érdeklik az újdonságok, számára ismeretlen dolgok. Én például remekül el szoktam mesélni a barátnőmnek a csillagászatról, kvantumfizikáról, és egyéb elvont, engem érdeklő dolgokról. Pedig őt ez nem érdekli, de hallgatni szereti, mert számára érdekes, és ismeretlen. Csupáncsak az előadásmódon múlik. Azt pedig gyakorlással lehet, ha nem is tökélyre, de nagyon jóra csiszolni. :)

2011. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És most elárulom a nagy titkot, amit a lányoknál kell alkalmazni(ha barátjuk akarsz lenni, ha a pasijuk akkor is): KÉRDEZZ

Tégy úgy minimum, mintha érdeklődnél, és kérdezz róluk, olyat is kérdezhetsz, amiről te magad pl. szívesen beszélnél...annyi minden van még a hobbikon túl.


Egyébként sokan nem nyílnak meg túl könnyen az elején, ezért csevegni tudni kell, és előbb-utóbb leomlanak a falak, és sokkal könnyebb lesz.


((egyébként ne izgulj, könnyen vagy kevésbé könnyen, de mindenesetre találsz olyan lányt, akinek pl. az érdeklődési köröd imponál))

2011. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszi a vàlaszt, van mit àtgondolnom. Amugy persze hogy nem szoktam "Menozni" azzal hogy kulfoldon éltem, csak le szoktam àllitani azokat, akik totàl hulyeséget magyaràznak éppenséggel az adott orszàgrol. Na meg olyanokat nem tartok teljesen normàlisnak amik itthon bevett hagyomànyok (pl. hogy anélkul beszervez a suli iskola idon kivuli programokra mint pl. tànceloadàs anélkul hogy megkérdeznének), meg ilyen aprosàgok, amikor csak egy kissebség ért meg.
2011. ápr. 30. 23:25
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze hogy talàlok, most is talàltam, ez kb. 8 lànybol 1, ami mégiscsak siralmas aràny.
2011. ápr. 30. 23:26
 9/13 A kérdező kommentje:
Ok, akkor elkezdek esettanulmànyozni az osztàlyba.
2011. ápr. 30. 23:34
 10/13 anonim ***** válasza:
A válasz alapján eléggé okoskodónak tűnsz. Senki nem szereti, ha kijavítják, még ha a másik félnek igaza is van, vagy éppen akkor. Ezen nem kell felháborodni, 15 évesek vagytok, remélhetőleg ez idővel változni fog. De ha barátokra szeretnél szert tenni, lehetőleg a hülyeséget se kommentáld, vagy javítsd ki, mert nem leszel túl népszerű. Elég magadban elkönyvelned, hogy xy hülyeséget mondott... de ez sem jelent semmit, lehet másban tájékozottabb.
2011. ápr. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!